Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Pol pa še dobro, da nisi menjal ojničnih. Bi jih brez veze.

Motor je nov, nov ali nov, obnovljen?
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Zgleda, da res... :-/

V glavnem, motor ima poštimano glavo in šobe, tesnila, menjani ojnični, novi jermeni, sklopka, oljna črpalka obnovljena turbina. 12 mesecev garancije. Cena temu primerna, ampak bi pa moral bit ok! ;-)
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Motorček je bil v četrtek dostavljen k Astilbi. Upam, da bo nekje v torek zadeva končana, potem pa še končnike, centriranje letnih gum, optika, tehnični in smo dobri za nekaj časa (upam) :D
Uporabniški avatar
legenda
Prispevkov: 65
Pridružen: 11 Jul 2013, 11:26

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a legenda »

In kakšna je cena tega motorja, če ni skrivnost? Meni je bil 2.0 dci motor ponujen za 1500€, prevoženih 60k, naj bi bil v top stanju. Po razmisleku in izračunih sem se odločil, da se enostavno ne splača. Avto je vse bolj postajal vreča brez dna. Vse skupaj sem prodal za drobiž in kupil nekaj drugega, novejšega (drugo znamko).
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a revier »

Samo moje mnenje in moje izkušnje, obnovljen motor nikoli in nikdar več, ravno tako je bil 1.9dci. Drugače enkraten motor, majhna poraba goriva dobra, odlična prožnost, se mi zdi da s takšno kubituro in močjo še nisem vozil tako dobrega prožnega motorja.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Pogovarjamo se o cca 1500€ za motor, potem pa še delo, droben material, filtri, olje....

Ja, o obnovljenih motorjih krožijo govorice ali o super ali o obupnih obnovah, pogosto celo od istega mehanika in je včasih težko bit pameten kaj in kako. Odločil sem se za preverjeno, priporočeno in do zdaj zanesljivo varianto oz. "dobavitelja", ostalo bo pokazal čas ali garancija :)

Zakaj sem se odločil za menjavo motorja? Ker za vložek, ki sem ga pripravljen in sposoben plačati v gotovini, ne dobim rabljenega avtomobila takih značilnosti kot Laguna. Torej tehnično brezhiben in mehansko urejen, varen, varčen, "hiter", prostoren in dovolj udoben za dnevnih 150km še vsaj nekaj časa. Lagune itak ne bi prodajal, ker mi preveč pomeni, sploh pa bi zanjo dobil mogoče 1k €... V leasing/kredit pa ne grem zdaj. 2k € je dovolj glih za polog za spet eno rabljeno zadevo, žal velikokrat vprašljivega izvora, stanja, kilometrov. 200 ali 300€ dodatnih na mesec pa zdaj ob prenovi hiše ne pride v poštev. Ne bom delal samo za pleh...

Razmišljal sem dolgo, debatiral, prespal večkrat in se na koncu tako odločil. Komaj čakam, da jo dobim. Zaradi praznikov se je malo zavleklo, načeloma bo tukaj v ponedeljek ali torek ;)
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Lagunce zaenkrat še nimam, upam, da bo v tem tednu - bogovi spletov okoliščin niso bili na moji strani in se je vse skupaj kompletno zavleklo. Drug teden bo 2 meseca :) Že res jo težko čakam, sploh pa je vse skupaj toliko bolj nerodno, ker se vsak dan vozim iz Sežane v LJ in nazaj in je ob mojem nestalnem urniku včasih težko kombinirat pot v službo in domov. Nobelovo nagrado za tistega, ki se je spomnil prevoz.org :D

Sem pa že vnaprej naročil eno nalepko (ko bo avto, jo pokažem, prej ne :P ) in komplet ledik za zunaj - se pravi pozicije, stop, rikverc, utripalke... Da dam babi malo sodobnejšega videza. Bomo videli, kako se bo Kitajček obnesel, če bo splaoh kaj svetilo, drugače gredo pač stran, so bile vse skupaj menda glih 15€...
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a revier »

Dolgo čakaš na avtomobilček, želim ti da ti bo tudi nato še dolgo delal :)
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

A laguna še vedno ni v voznem stanju :shock: :shock:
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Ne. :lol:

Sej bom napisal, kaj vse je bilo, ko avto pride, sem pa naletel očitno glih na vse, kar bi lahko šlo "narobe" :-)

Upam, da bo čez vikend narejena...
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Evo, avto je končno doma :mrgreen:

Splet okoliščin je poskrbel, da je trajalo dolge 3 mesece in 6 dni... Hitro gre čas okrog. 1 teden preden sem se odločil, kaj bi sploh rad (menjava motorja, avta..), potem iskanje motorja 10 dni, dobava 10 dno, zamik dobave ostalih delov zaradi praznikov v Italiji, selitev Astilbe, potem kompletiranje "novega" motorja, končno montaža... Potem se je videlo, da je nosilec polosovine zamaknjen, sledila je reklamacija motorja in spet iskanje ter čakanje drugega. Spet preden je prišel, kompletiranje motorja... Potem ni zalaufal, se je nek senzor nekaj zbunil. Potem pa končno zalaufala! Pred 3 dnevi sem odkril še, da sem 10k km naredil s počeno letno feltno, smo hiteli še švasat, da bo avto ja komplet za jutrišnje srečanje. No, pa je ključ za varnostne vijake ostal v Astilbi tako, da bom jutri žal na zimskih gumah... :D

Avto dela perfektno! Pelje se kot nov, popolnoma drug občutek kot prej pa drugače se že prej sploh ni slabo peljala. Motor ima dobrih 110k km, isti kot prej, torej 1.9dci 120, novejša serija s piezo šobami. Novo ali obnovljeno je turbina, sklopka, potisni ležaj, šobe, glava, oljna in vodna pumpa, komplet distribucija, olje motorja, menjalnika, vsi filtri, klima, dva končnika in optika :D

Dela tiho, zvezno pospešuje, pije malo... mah, sami presežki. Zadovoljen itak milijon procentno. Cenovno pa tako, cca 1800€ material pa še nekaj za delo :)

Včeraj sem zmontiral še ledike na pozicije, rikverc luči in za zadnje ter stop luči. Sem imel še za žmigavce pa so vidno prešvoh pa nisem niti dajal noter.

Slik nimam še nobenih, bom dal, ko jo konkretno umijem, obujem v letne copatke, dam eno nalepko gor...

Zdej pa cilam na pol milijona na števcu :mrgreen:
Uporabniški avatar
bertole
Prispevkov: 110
Pridružen: 14 Avg 2015, 00:46

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a bertole »

Pa si dočakal! :D
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

bertole napisal/-a:Pa si dočakal! :D
Ja, komaj :)
Uporabniški avatar
urbn
Prispevkov: 7
Pridružen: 06 Avg 2008, 22:00
Kraj: Gorenjska

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05j

Odgovor Napisal/-a urbn »

Niko pa jo le imas nazaj :D vesel zate :) se bo treba za kofe zment da vidm kako se "nova" 120ka pele :)
Renault Laguna 2 Grandtour (2004) ph2 1.9dci - sold
Renault Laguna 3 Grandtour (2012) ph2 2.0 dci
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Ja, končno je nazaj :D Hvala! Itak, kava definitivno, da vidimo še tvojo raketo :)

Je pa še par porodnih težav, ampak jih pripisujem pač obsežnemu popravilu. Najbolj me moti dimljenje pri pospeševanju, se zavali črn oblaček kot pri kakšnem starem šleparju :D Se more sistem še sčistiti vseh svinjarij od prej, kar pač ni bilo dostopno za čiščenje, pomagal bom z Wynns sprejem, ki je mi že večkrat rešil tak problem... Da prečisti sistem, intercooler, vode... Po 3000km sledi menjava olje in pregled jermenov, so malo glasni, ko se motor segreje in bo verjetno treba zobatega malo popustiti.

Avto dela drugače brez pripomb. Itak se pozna na poskočnosti v primerjavi s prej, v prožnosti, mirnosti in ful v porabi. Pri isti vožnji in relacijah se držimo 3-4 dcl manj. Navaditi se moram še sklopke, mi je v zadnjem tednu avto vsaj 10x crknil :oops:
Odgovori