Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

trinity napisal/-a:To se menja ob velikem servisu.
Od kje ti ta informacija? Ne mislim kot podjeb*vanje, pač pa me dejansko zanima. Ker mi v vsej zgodovini, kar imam avto, ni nihče še tega omenil - ne uradni servis v predračunu za veliki servis, ne 2 mehanika, 2 dobavitelja delov, niti na forumu nisem še tega zasledil, razen variabilna jermenica pri 1.6 16V.

Vsi so govorili o vodni pumpi, obeh jermenih, rolcah, napenjalcih.
janezsko napisal/-a:pod "obnovljen motor " ne spadajo komponente kot so jermenice,klima kompresor,altenator in ostalo..to je blok..glava karter brez pritikin...to je tako kot ce kupil 1 žemljo zraven pa pricakuješ še salamo kumarice in sir...za ceno žemlje...pa veliko seče z tem motorjem..jih je bore malo ki ga res kvalitetno obnovijo....obljubijo garancijo ko pa do česa pride pa oni niso krivi...že dosti primerov...
Motor ni bil obnovljen. Motor je iz druge Lagune, takrat z dobrimi 110k km, pri katerem se je naknadno obnovilo turbino, menjalo sklopko, potisni, oljno pumpo, komplet oba jermena z napenjalnci in rolcami. Preverjena je bila glava in obnovljene/prečiščene šobe, poservisirana pumpa, menjan EGR (sem ga imel na zalogi), termostat. Menjano olje v motorju, vsi filtri, antifriz, olje menjalnika, napolnjena klima. Nisem ziher ali so bili ojnični menjani ali samo pregledani - bom vprašal naslednjič, se res ne spomnem! Prečiščeni vodi, kolikor se je doseglo, isto izpuh, katalizator...

Torej, jermenica je prišla z motorjem, kot rečeno z dobrimi 110k km. Pri prejšnjem motorju je bila gor skoraj 330k km in je delala. Mogoče je tukaj pri transportu kaj čudno ležal motor in jo je kaj obremenilo ipd. pa je zato crknila.

Kar se pa garancije tiče, motor je bil vzet pri preverjeni firmi priporočeni s strani Astilbe, ker mi je bil zadosten razlog, da sem se odločil za njih. Tisti, ki je spremljal temo ve, da je bila vmes že narejena reklamacija motorja zaradi problema z nosilcem pri polosovini in so jo uredili korektno in relativno hitro, predvsem pa brez komplikacij in težav...

Kakor koli, čez vikend smo uspešno obiskali Istro in preživeli skoraj 3 ure v gužvi pred Dragonjo. Klima veselo delala, avto pa skoraj nič ne dimi več - očitno se sistem lepo čisti. V kratem torej sledi še menjava olja, da spravim še kaj svinjarije ven in potem veselo proti 400, 500k km :D
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

V petek sem Lagunci menjal olje in filter ter zatisnil par objemk. Tam pri dušilni loputi se je poznalo malo mastno, prav tako pa na praktično vsakem spoju na relaciji IC, zračni filter, turbo, zbiralec oljnih hlapov... Kot rečeno, zatisnil sem objemke, vijake na dušilni loputi, EGR. V glavnem, kjer se je pričakovalo, da jih bo treba. Sicer sem bil z Astilbo zmenjen, da to naredimo po 3000km, pa sem šel malo čez :D V glavnem, črnega dima je minimalno, mogoče malo bolj zadimi pri prvem pospeševanju, kot je delala že nekoč, potem pa se zadeva umiri z zdravim sivim dimom polnim prašnih delcev in dizelske svinjarije.

Sčistil sem še lečo na DVD playerju - navigaciji, je stalno "disc error" javljajo. In zadeva dela. Sem pa spoznal, da je Made in Japan :D
Uporabniški avatar
trinity
Prispevkov: 320
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:52

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a trinity »

Ja saj sam vidiš a je vredno ne menjat in potem na srečo samo avtovleko poklicat.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

trinity napisal/-a:Ja saj sam vidiš a je vredno ne menjat in potem na srečo samo avtovleko poklicat.
Ja, glede na situacijo in vse skupaj ti dam tukaj prav. Ampak, če bi pa hotel preventivno menjati vse, kar potencialno kliče po okvarah bi... ja, moral preventivno menjati znamko avta :lol: Šalo na stran...

Lagunca drugače teče lepo, poraba se je brez nekega cincanja ustalila na lepih 5.9L - 6.0L, kar je cca pol litra manj kot prej pri istem načinu vožnje (jbga, dizelaši gledamo na to).

V torek grem na obisk k Astilbi, menjat dušilno loputo, ker je ohišje že nekaj časa počeno in masti z oljem okrog in okrog, ter preveriti spoje, malo potisniti, ker je malo mastno vse skupaj. Da se pač vidi, ali je razlog v potrebi po zatiskanju objemk, ko so se stvari malo uležale, ali so razlogi "resnejši". Drugače pa brez pripomb :mrgreen:
Uporabniški avatar
trinity
Prispevkov: 320
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:52

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a trinity »

Je sploh ista kot na starem motorju?
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Misliš jermenica po kataloški? Glede na to, da gre za motor z istim indeksom sklepam, da ja...
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Kaj bo novega?

Zgleda, da je jermenica, ko je ribnila, obremenila semering pod njo in tam veselo leze olje olje ven. Bo treba menjat semering, verjetno zelo v kratkem, ko gre avto še na zimske gume. Za letos bodo še dobre (3. sezona), definitivno jih vzamem pa še za naprej!

Novega drugače nič posebnega, smo že čez 340k km po števcu... Edini problem se je pojavil pri vrtenju volana. Tak nagravžen šklopotajoč zvok. Ko sem ga prvič slišal, sem ga takoj povezal s toplotno zaščito izpuha. Identičen zvok kot, če bi po tisti alu zaščiti praskal. In "glej ga zlomka", volanska letev ima alu toplotno zaščito in pri vrtenju volana je del droga praskal po njej in proizvajal ta grozen zvok. Sem zaščito malo spodvihal in to je to.

Gremo naprej! ;)
Uporabniški avatar
veso46
Prispevkov: 81
Pridružen: 04 Jun 2015, 22:23

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a veso46 »

Katere zimske gume pa maš? Ker vidim da si zadovoljen z njimi :D
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Falken Eurowinter HS 449 ;)

Zdej bo tretja sezona, prezadovoljen! Tiha, odzivna, po suhem kot letna. Edino pri speljevanju v snegu ali ledu zavrti v prazno za pol obrata, potem pa zagrabi in ne spusti...
Uporabniški avatar
mglca
Prispevkov: 156
Pridružen: 26 Nov 2004, 12:21
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a mglca »

Zanimivo, da si z njo zadovoljen.
Sam jo imam 2 sezono, sicer na zadnjem pogonu (Mercedes), ampak nisem prav nič zadovoljen. Res je tiha, ampak močno spodrsava, v dežju slabo prime ...
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Hm, zelo zanimivo :( Zadnji pogon zna mogoče stvari postaviti na glavo... Gre za kaj starejšega letnika, ali ima mogoče že kakšna pomagala?

Sam sem res zelo zadovoljen. Vzel sem jo po priporočilu kolega/serviserja/vulkanizerja, da doma že leta vsi vozijo na Falken in je super. Pri meni bo zavrtela samo, če hočem bolj na polno speljat, nikoli pa v dežju. Vozim 95% avtoceste in tam mi res odgovarja. Toliko, da sem jih lani vzel še za Clia v spodnjem podpisu in resno razmišljam, da jih ta teden vzamem še mami za Thalio.

Gledam edino, da sem s sprednjimi zdaj med 4 in 5mm profila, kar definitivno ne bo dovolj za celo zimo - bo pod minimumom glih za sneg tam januarja... Bo treba nabavljat sredi zime, zgleda :)
Uporabniški avatar
mglca
Prispevkov: 156
Pridružen: 26 Nov 2004, 12:21
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a mglca »

No ja, ni ravno star, mlad pa tudi ne (2008 letnik - C karavan, predstavljen med vozili drugih znamk).

Sam imam letne Falken na Miniju in sem z njimi super zadovoljen, zimske me pa žal niso prepričale.
Morda jih nekoč sprobam še na kakšnem s sprednjim pogonom, če / ko ga bom kdaj imel.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

@mglca: Kot sem rekel, sem zadovoljen z njimi, nisem pa jih probal z zadnjim pogonom. Sem pa počasi v nakupu novih dveh komadov - spredaj izrazito bolj gredo, kot zadaj. Še za kak mesec bodo, potem pa bom menjal iz varnosti...

Drugače pa se je z avtom nekaj dogajalo, nekaj pa se še bo. Bila je na pregledu in servisu pri Astilbi, hladilnik olja je očitno puščal in sem izgubljal kar nekaj olja. Se ga je menjalo, 1000km narejenih in zaenkrat vse ok. Naredilo se je tudi mali servis. Pregled avta ni pokazal kakšnih luftov na podvozju, pri naslednjem servisu bo treba menjat sprednje ploščice.

Se pa pri mrzlem motorju sliši ena šoba, vsaj taka je bila diagnoza. Mene je itak panika, da se kaj z ojničnimi dogaja :lol: Torej, pri manj kot -5°C imam prvih 500m izrazit dizelski "kle, kle, kle, kle....", s segrevanjem motorja izgine, prav tako pa, če so zunaj "višje" temperature. Zadnjih nekaj tankov nisem dodajal dodatka v gorivo (Antigrippante 25, zmanjkalo in nisem nabavil), sem danes spet naročil pa, da vidimo, če bo kaj bojše...

2 dni po servisu se je izpuh odločil, da bo malo zapel. Nekje pri motorju se sliši, da uhaja, ko se zadeva segreje. Sem v Merkurju kupil nek kit s pasto za zatesnitev in bandažo, se moram spraviti pod avto v prihodnjih dneh.

Končno sem se sprijaznil s finančno katastrofo in naročil nov motorček za zadnji brisalec, ki je mrtev že vsaj 1 leto. Čakam danes ali jutri, že pred časom pa sem iz Litve izredno ugodno dobil še komplet brisalca z ročico in metlico. Leta so naredila svoje, nemogoče je starega lepo z osi spraviti, sem vse uničil. Menjava v prihodnjih dneh.

Crknila je leva žarnica ksenon kita. Moram pogledat, če je samo stik kot ponavadi, čeprav mi danes ponoči, ko sem se vračal iz službe klasično premikanje kablov ni pomagalo. Se mi pa res ni dalo nekaj ukvarjati s tem (3 ponoči), bom pogledal. Drugače pa resno razmišljam o nekih DLR LED, ki bi jih zmontiral namesto meglenk. 150km na dan ni glih recept za dolgo življenjsko dobo žarnic - sploh, ker sem zaradi res slabe svetilnosti luči pri Laguni vedno kupoval zmogljivejše kot pa trajnejše... Ksenon kit me je prepričal samo delno. Svetloba je lepa in lepo kontrastno vidiš znake, ampak ne oblikuje lepih snopov, hkrati pa se vedno tresem pred policijo :) Torej, kombinacija klasičinih halogenov in DLR "meglenk". Sem v iskanju cenovno prebavljive ponudbe...

Pri voznikovi kljuki škripa pokrovček senzorja za odklepanje, moram podložiti. Prav tako pa klasično zimsko delo: namazati ventilator, ker se črički množijo eksponentno z vsako stopinjo manj. Še nekaj se jih je (prvič letos) pojavilo okrog blende klime in pri sprednji šipi. Sanacija v prihodnjih dneh :)

Že kakšne 3 tedne imam doma parkirne senzorje. Za smešen denar pri Kitajcih, gre pa za samolepilni trak, ki ga nalepiš na notranjo stran odbijača. Nobenega vrtanja. Pravijo, da deluje, zmontiram v prihodnjih dneh :D

Drugače pa je bilo ta teden 20k km od menjave motorja. Zaenkrat sem izredno zadovoljen, kar se samega obnašanja in vožnje. Poraba se pri dnevnih 10km regionalke, 15km mesta in 130km avtoceste vrti okrog 6 - 6,2L po računalniku. Fuelio preračuna cca 1dcl več. Super, ne? :mrgreen:

Sem pa pred 1 mesecem v službi spet dobil Talismana za en krog, dva, šest... ( :D ) in si še enkrat potrdil: Laguno na pol milijona po števcu, potem pa po Talismana Grandtour ;)
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Ohjoj, se po 100 letih spet malo oglašam...

Da se najprej navežem na prejšnji post, potem pa nadaljujem s pestrim dogajanjem v letošnjem letu.

Motorček brisalca, ja... Tudi Nemci niso vsemogočni in so kljub zagotovilom, da je pravi motorček, poslali tistega za limuzino. In sledilo je menjavanje delov, švasanje, prilagajanje oz. kombiniranje tako, da zadeva zdej deluje. Je bil pa vseeno pester projekt. Med samim menjavanjem sem imel seveda odprt prtljažnik, vrata, 100x testiral motorček in akku se je veselo izpraznil. Še dobro, da je imel OMV glih akcijo, sem dobil 75Ah skoraj sredi noči za malo več kot 65€. No, in, ker je akku umrl s "ključem" v kontaktu, je seveda pustil enormne posledice za revčka ECU-ja, ki se je odločil, da pozabi začetno pozicijo EGR-a in kaj je to MAF. Avto ni vlekel nikamor do 2500 obratov, poletel do 3100 in potem spet umrl. Priklop na računalnik, ponastavitev štartnih vrednosti in brisanje napak pa je bilo.

Ksenon sem zrihtal, slab kontakt, prav tako sem zalepil pokrovček pri kljuki, ne ropoče več. Namazal ventilator, park senzorji pa so še vedno nekje na polici v garaži. Izpuh sem dal rihtat k majstru, potrebno je bilo menjati pletenico in en košček cevi zraven. Zanimivo, po menjavi se je izredno popravila živahnost v nizkih obratih, od 1500 naprej gre suvereno, brez oklevanja. Očitno je bil pretok prevelik, ni imelo moči spodaj...

Ne glede na menjavo hladilnika olja, je olje še vedno teklo po motorju ven. Prišli smo do semeringa na glavni gredi pri jermenici, menjalo se je oba. Menjan je bil tudi hladilnik, ki je baje puščal, se je opazilo pri ogledu motorja in cevi - turbo zadnje čase, ko je topel veselo (sicer tiho) zavija pod obremenitvijo. Zaenkrat baje nič alarmantnega, manjka moči ni, avto vleče kot hudič in nič ne spije, spremljam pa zadevo, če se slučajno poslabša! Lahko je razlog v kakšni počeni cevi, bomo pri Astilbi pregledali v prihodnjih dneh. Škoda, ker je garancija potekla glih dober mesec nazaj :lol: Naredilo se je tehnični, brez posebnosti z izjemo opazke na slabo pozicijsko lediko. Sem že naročil močnejše.

Te dni sem si vzel čas in uredil razmake na odbijaču, ki so nastali zaradi "pogostega" odstranjevanja odbijača, zamenjal plastične spojke, dal kak vijak. Naročene so nove sprednje letne gume, nisem še menjal, ker so jutra in večeri, ko se vozim, še dovolj mrzla in nisem hotel niti komplicirati. No, v soboto grem iskat 2x Vredestein Ultrac Satin. Cento, ki so zdaj gor se jih ne dobi več, Satin je naslednik. Zadnje bodo pa brez problema še za to ali še eno sezono, imajo še vsaj 6mm profila. Pa, da gre avto končno spet nazaj na 18".

Pred enim mesecem me je na parkirišču butnil en tipo... Avto me je v bistvu glih čakal s servisa, me ni bilo zraven. Tip je vsaj počakal (ga je na to "prijazno" opomnila varnostnica, ki je zadevo videla), sva napisala poročilo.... Na zavarovalnici so mi takoj dali vedeti, da bo 95% totalka :( V bistvu zunaj ni nič videti, malo popraskan odbijač in zvita letvica nakladalnega roba s počeno barvo. Noter pa je malo zvilo karoserijo, letvico v prtljažniku, prtljažna vrata so noter počena in se ne dajo zapirati. Včasih se še kar spozabim in jih odprem - potem pa morem odšraufat zapah, ga stisnit na zapiralo, zapret prtljažnik in vse skupaj iz notranje strani zašraufat skupaj :) Zamudno. No, itak, ocenili so ekonomsko totalko, izplačali po njihovi oceni 60% Eurotaxa (900€ :lol:) in zdej iščem odbijač in kompleten prtljažnik. Letnik 2005-2008, barva D47, Glacier Blau, pravi Google. Prtlažnik pravega letnika in barve je imel 3 tedne nazaj odpad nekje okrog Kamnika, nisem imel še časa it iskat. Upam, da ga še ima, bom poskusil urediti v kratkem...

Drgač se pa kilometri vrtijo okrog 365.000, vsake toliko se sliši ležaj amortizerja desno, drugače pa vse v najlepšem redu. Poraba še vedno okrog 6. Ob tej nesreči me je imelo, da bi vse skupaj menjal, en kup brezveznih stroškov, odbijač, zdaj to petje turbine... Sem si ogledoval Lagune 3, karavan, od 2011 naprej, po možnosti avtomatik, ampak pri nas ni bilo res nič pametnega. Tujina ima ogromno precej zanimivih stvari za pošten denar, ampak sem se na koncu odločil, da se še vedno držim plana. Lagunca do 500k km (še cca 3 leta), potem pa Talisman :twisted:

Slik v bistvu nimam, pa saj jo poznate. Aja, če koga zanima Laguna 2 Privillege, karavan, 2005, 1.9dCi, iste barve kot moja, z zaribano mašino, je za ugoden denar na voljo pri Astilbi. Samo motor noter in za dober denar na Jug :lol:
Uporabniški avatar
urbn
Prispevkov: 7
Pridružen: 06 Avg 2008, 22:00
Kraj: Gorenjska

Re: Laguna II ph2 Grandtour dCi, l.05

Odgovor Napisal/-a urbn »

Prov z veseljem sem po dolgem času prebral en post na forumu :D lepo da imaš še vedno voljo in vlagaš v avto :D Pr men se kilometri tud ze kr pridno nabirajo z cmokom v grlu haha :D dej sporoč k boš kej v LJ-KR regiji, da gremo na kavo. Lp
Renault Laguna 2 Grandtour (2004) ph2 1.9dci - sold
Renault Laguna 3 Grandtour (2012) ph2 2.0 dci
Odgovori