Stran 1 od 2
Scenic 2009/10 par vprašanj
Objavljeno: 17 Dec 2009, 00:00
Napisal/-a MrTwelveTrees
Zdravo, sem nov tukaj, po 4 avtomobilih znamke Hyundai doma, je zdaj naročen novi Scenic ki pride na dom Januarja. 1,5 dci Dynamic
par vprašanj:
1) ali ta novi sceni pri vžigu izpiše tudi stanje -količino motornega olja
2) Vzel sem boljsi avtoradio 4x30w ... na testni vožnji sem probal MP3, samo se ime komada ni pokazalo v celoti - ime / naslov / ime fajla bi se moral vrtet - da bi pokazal cel naslov ?
hvala za odgovore !
Objavljeno: 17 Dec 2009, 11:29
Napisal/-a Shooter
izpise ce takoj po uzigu pritisnes tipko od potovalnega racunalnika,katerokoli zgorno ali spodno.
ime komadov se ne vrti,pac napise tokliko crk kolikor jih lahko gre v tisto vrsto in to je to.
lp.
Objavljeno: 17 Dec 2009, 12:54
Napisal/-a Tadej
O dobrodošel
uporabnik (z HKS foruma) tukaj

Objavljeno: 15 Jan 2010, 21:00
Napisal/-a MrTwelveTrees
zanima me ali je kdo že vgrajeval xenon kit v novega scenica (2010) ?
Objavljeno: 16 Jan 2010, 01:34
Napisal/-a ZZ-717
škoda da nisi ze vzel paketa s xenonom..bi te ceneje pršlo kukr pa da greš zdej to nadknadno montirat

Objavljeno: 16 Jan 2010, 12:34
Napisal/-a MrTwelveTrees
žal ne, xenon pride cca 900 eur ... pa na avto se čaka, že tako sem žel v minus... tako da ni bilo finančno možno
zakaj sprašujem za xenon kit, ker imam že lepe izkušnje z njim - imel sem ga v Elantri cca 2 leti, super + luč je imel lep snop - ni svetila nekam v tri krasne... zato sprašujem če je xenon kit že kdo montiral v novega scenica (2010)
Objavljeno: 16 Jan 2010, 13:04
Napisal/-a IcEm4n
sam ne xenon kita v parabole..... To vsak prav, češ da ma čist vredu nastavljeno. Ja.... pol se pa tak voz za tabo, pa dobiš glavobol zrd tega (k ti v špegu prbija xenon-kit)....
Sicer pa, maš nov avto, pa boš tvegal s xenon-kitom? Je res vredno "izsiljevat" kazen?
Objavljeno: 16 Jan 2010, 21:23
Napisal/-a MrTwelveTrees
nisem neki kekec ki vgrajuje xenon kit kar v vse parabole
sem že vfradil tak kit v več avtov in se zelo razlikuje,
recimo elantra je imela tako lep snop usmerjen - nič naokoli
kot pa recimo hyundai Getz - polom ... sveti vse na okoli
zato sprašujem
ja, kazen sem pripravljen plačat, raje to kot pa da vozim prehitro, ali da me dobijo pijanega (sploh ne pijem drugače)
sicer pa vedno dam najmanj 1 pozicijo snopa bolj dol, da ne moti vozila ki voizjo nasproti
in ponoči če vozim me tako oči ne bolijo, xenon res veliko pomaga
sploh pa je ta tema že zažla off-topic, zato prosim pišite tisti ki ste xenon kit že vradili v novega scenica 2010 - izkušnje
hvala.
Objavljeno: 17 Jan 2010, 03:16
Napisal/-a IcEm4n
Najbrž ni veliko takih tukaj gor (pa tud nasploh), ki bi imeli v omenjenem Scenicu vgrajen xenon-kit.
Sicer pa dobrih 400€ (kolikor je kazen zrd neizpravnega vozila; a original xenon je še enkrat toliko, pa se nimaš česa bat) je še malenkost, samo, ko bo karambol, bo pa cifra konkretno višja (če boš na tapravga naletu)...
Objavljeno: 17 Jan 2010, 20:31
Napisal/-a Pancho
Pozabi na xenon. Tudi navadne luči so dovolj kvalitetne, tehnologija je napredovala tudi tukaj. Sam sem mnenja, da nima smisla tega delat naknadno.
Objavljeno: 19 Jan 2010, 20:26
Napisal/-a MrTwelveTrees
ok, pustimo xenon
naslednje vprašanje:
reno (scenic) pozna funkcijo "follow me home" oz. neki tazga, da recimo ponoči, ko odkleneš avto, se prižgejo parkirne luči ?
Objavljeno: 19 Jan 2010, 21:56
Napisal/-a kmetek
Da, vse se da sprogramirat, meglenke, parkirne, ko odkleneš, zakleneš, 5s, 10s,... Samo na taprave ljudi se moreš obrnit, tukaj ti pa ne morem pomagat.
Vem da ma Astra letnik okol 2000 večino teh stvari možnih sprogramirat preko različnih kombinacij ukazov (npr.: kontakt, desni žmigovc, dolge luči, BC tipka,... samo kot primer)

Objavljeno: 19 Jan 2010, 23:08
Napisal/-a Deniss
clio open napisal/-a:Funkcija follow me home je. Ugasneš avto, odpreš vrata, se ugasnejo luči, poblendaš in se prižgejo kratke, ki gorijo 30s, da lahko v miru odkleneš vrata domovanja.
Uuuuu fino tole bi blo pa treba kšno posebno temo za to odpret

Objavljeno: 19 Jan 2010, 23:26
Napisal/-a IcEm4n
bo pa treba najbrž v navodila pogledat.
Sicer ne vem točno, kako ima to renault, jst to pri svojem avtu sam "sprogramiram", če hočem, se pa luči prižgejo pri 2x pritisku tipke (če je avto zaklenjen; če je odklenjen samo 1x) za odklepanje, ugašanje je pa ravno kontra.
Objavljeno: 20 Jan 2010, 01:07
Napisal/-a bobo
Najbolje je, da počakaš, ko bo avto prišel ti bodo v trgovini vse lepo razložili, kako pa kaj. Malo nas je tukaj ko imamo Senika, še manj jih je , ki majo 2010 letnik
