Stran 1 od 1
filter klime laguna II
Objavljeno: 02 Avg 2009, 17:50
Napisal/-a dynamic
Kje je pri laguni II filter klime in če lahko kdo opiše postopek menjave.
Hvala.
Objavljeno: 02 Avg 2009, 17:55
Napisal/-a Sebastijan
Filter klime se nahaja v sovoznikovem predalu. Mislim pa da je potrebno odvit dva torksa.
Če si že filter kupil poglej na notranjo stran škatle filtra. Tam bi lahko bila navodila za zamenjavo je pa to odvisno od proizvajalca filtra.
Objavljeno: 02 Avg 2009, 21:44
Napisal/-a sinko
odpres sovoznikov predal men se tudi zdi da sta 2 torxa odvijes in pol na zgornji in spodnji strani se moras privzdignit zatice da se ti predal osvobodi, nato maš pa na malo bolj levo ko en pokrov ki ga z izvijacem sped malo levo desno gore dole mrdas in se ti odpre tam notri je filter pazi ko ga vun vleces ki je na njem svega i svacega, če ga že ni nisi lep čas mejavo, najbolj se ti splaca dat kaki ponaredek pa po moznosti z aktivnim ogljem, mene je priso 15€ orginal pa je nekaj cez 30e ce se ne motim, slike nimam nobene nimas pa kaj za j....
Objavljeno: 03 Avg 2009, 07:14
Napisal/-a dynamic
sinko napisal/-a:odpres sovoznikov predal men se tudi zdi da sta 2 torxa odvijes in pol na zgornji in spodnji strani se moras privzdignit zatice da se ti predal osvobodi, nato maš pa na malo bolj levo ko en pokrov ki ga z izvijacem sped malo levo desno gore dole mrdas in se ti odpre tam notri je filter pazi ko ga vun vleces ki je na njem svega i svacega, če ga že ni nisi lep čas mejavo, najbolj se ti splaca dat kaki ponaredek pa po moznosti z aktivnim ogljem, mene je priso 15€ orginal pa je nekaj cez 30e ce se ne motim, slike nimam nobene nimas pa kaj za j....
Ok.Hvala za napotke.
Objavljeno: 03 Avg 2009, 07:53
Napisal/-a etore
obrni ga pravilno...
Objavljeno: 03 Avg 2009, 08:44
Napisal/-a scenicII
Objavljeno: 04 Avg 2009, 12:09
Napisal/-a c4nk4r
pa je to filter klime? al filter kabine? al je to isto?
Objavljeno: 04 Avg 2009, 13:15
Napisal/-a etore
eno in isto je filter klime in filter kabine...
Objavljeno: 04 Avg 2009, 18:45
Napisal/-a Mr.B
Filter kabine kot tak (verjetno se o njem tudi pogovarjate) je namenjen temu, kar govori njegovo ime.
Filter klime ne obstaja, razen če govorite o sušilnem filtru klime, ki je znotraj sistema klime (je pod pritiskom) in je namenjen odvajanju vode iz sistema - vsrkava vlago (vodo) ter filtrira majhne delce (iz kompresorja).
http://images.google.si/imgres?imgurl=h ... 8%26um%3D1
Re: filter klime laguna II
Objavljeno: 06 Avg 2009, 07:39
Napisal/-a dynamic
No. Dva dni po menjavi filtra se mi je pojavilo to da ko ventilacija dela z polno močjo nekaj brni tam notri. Je glasnejše vse skupaj.A kdo mogoče kaj ve okol tega????
Objavljeno: 06 Avg 2009, 19:55
Napisal/-a Mr.B
Če ti brni po menjavi filtra, potem premisli, kje si lahko storil napako. Ali ti je npr. kaj padlo v sistem, ali si pravilno namestil filter...?
Ali zvok dejansko prihaja iz tistega dela kabine? -- namreč pogosta napaka je ta, da začne brneti rotorček, ki je nameščen v vzvratnem ogledalu... - mogoče slišiš tistega?
Objavljeno: 07 Avg 2009, 07:47
Napisal/-a dynamic
Mr.B napisal/-a:Če ti brni po menjavi filtra, potem premisli, kje si lahko storil napako. Ali ti je npr. kaj padlo v sistem, ali si pravilno namestil filter...?
Ali zvok dejansko prihaja iz tistega dela kabine? -- namreč pogosta napaka je ta, da začne brneti rotorček, ki je nameščen v vzvratnem ogledalu... - mogoče slišiš tistega?
Filter sem pravilno namestil ker so na njem puščice.Brni pa v armaturki. Ni niti tako zelo glasno ampak dovolj da zvok zaznam.
Objavljeno: 08 Avg 2009, 12:38
Napisal/-a dynamic
dynamic napisal/-a:Mr.B napisal/-a:Če ti brni po menjavi filtra, potem premisli, kje si lahko storil napako. Ali ti je npr. kaj padlo v sistem, ali si pravilno namestil filter...?
Ali zvok dejansko prihaja iz tistega dela kabine? -- namreč pogosta napaka je ta, da začne brneti rotorček, ki je nameščen v vzvratnem ogledalu... - mogoče slišiš tistega?
Filter sem pravilno namestil ker so na njem puščice.Brni pa v armaturki. Ni niti tako zelo glasno ampak dovolj da zvok zaznam.
Ani imel še nihče takega problema.
Objavljeno: 09 Avg 2009, 18:24
Napisal/-a dynamic
anyone?
