hlajenje predala v armaturi serije IV

Debate o največjih hišnih modelih
Odgovori
Uporabniški avatar
baccara
Prispevkov: 125
Pridružen: 22 Jun 2006, 07:39
Kraj: NM

hlajenje predala v armaturi serije IV

Odgovor Napisal/-a baccara »

Ali je ze kdo iskal/nasel varianto kako enostavno urediti hlajenje spodnjega sredinskega predala? Mene odsotnost te moznosti tolk moti, da ze cutim da bo spet en "projekt". No ce je ze kdo se priporocam za vsak info...
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Ce bos kaj pametnega ugotovil sporoci...tudi jaz sem iz Megana navajen hlajenega predala...tukaj ga pa zal nimam. Aja BTW: A bos tudi zimske gume imel na litih platiscih?

lp
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
baccara
Prispevkov: 125
Pridružen: 22 Jun 2006, 07:39
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a baccara »

Evo, nekaj sem spalamudil vceraj. Ni za perfekcioniste, bolj za funkcionaliste :oops: ...

http://www.moj-album.com/album/15939604/

Prvi problem je v tem, da je zadnja stena predala hkrati tudi stena prezracevalnega kanala, zato je brez resnejsega razstavljanja armature nemogoce uredit se zapiranje/odpiranje s temi kosi, ki so na slikah. No razen ce se jih sestavi spredaj (v predalu).
Poleg tega, da se te odprtine zdaj ne da zapreti je se tale pomanjkljivost: ventilacija deluje samo v rezimih, kjer je dovod na sredinske sobe.

Glavni minus pa je, da je zrak ogret, se pravi nima 4-7 stopinj, ampak verjetno vsaj 15. Kot vam je verjetno znano je ventilacija v espasih te generacije pod sedezi in bi bil za dovod neogretega zraka potreben locen kanal od tam.

Nisem se preskusil delovanja, kdor bo to delal z enako sobo priporocam da reze v enaki visini kot jaz, mogoce se par mm visje in desno od tistega nosilca, ki se vidi na sliki z metrom. Naslednji nosilec je priblizno 6 cm stran v desno (se ne da tocno izmeriti), tako da bi s tole sobo verjetno stimalo v nulo. Jaz sem jo zdaj nalepil z notranje strani (luknja je manjsa kot soba). Ce bi trofil prostor med vertikalama bi sla soba verjetno lepo noter do roba.
Glede visine odprtine: malenkost pod spodnjo tocko moje sobe zapira loputa usmerjanja zraka. Ker ne vem tocno koliko je ta malenkost pravim raje malo visje.
Ce je koga volja experimentirat bi bilo verjetno boljse naredit luknjo cisto spodaj, tam bi ventilacija delovala neglede na izbor kam pihati.

Sobo sem imel doma se od prejsnjega espasa (kupil dve), cena je cca 6 eur.
Mogoce bi bilo pametno pospejat se k komu drugemu. Ce jaz tele ne bi imel, bi verjetno kupil od audi A4 (cena podobna, le da je okrogla in po mojem obcutku tanjsa.[/img]
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: hlajenje predala v armaturi serije IV

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Sicer stara tema, ampak pri meni postaja zopet aktualna... Ali je kdo poizkušal kaj podobnega, kot je tule opisano?
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Odgovori