celeron 400MHz ne zazna diska maxtor 120GB

Vse ostale teme
Uporabniški avatar
TemnAngel
Prispevkov: 221
Pridružen: 07 Mar 2004, 18:14
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a TemnAngel »

prek dosa - fdisk
Slika
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

thesharky napisal/-a:no evo zdj sm z eno disketo ftool od hitachi diskmanager uspeu spravt vsaj na 30 GB. Zdj me zanima a lahko js v xp-jih nrdim se eno particijo npr D in jo nrdim 50 al pa 30 pa pol se eno za 20? Pa kako to nrdim?
ne delat particij v xpjih
v dosu postimaj; se mi zdi da lahko od hitachija dobis en program ali pa fdisk, pa naredis particij kolikor ti srce pozeli :D
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
gre_up
Prispevkov: 95
Pridružen: 25 Okt 2004, 07:25
Kraj: malo naokoli

Odgovor Napisal/-a gre_up »

ce mas Maxtor-ja lepo odsfaj na http://www.maxtor.com

ali direktno http://www.maxtor.com/portal/site/Maxto ... 0Downloads

in med Select A Software Download izberi kaj rabis, najverjetneje Max Blast 3

dl + instal in zadeva spila

meni na l.98 :oops: Intelovi plati laufa Maxtor-jev 120 Giga...

pa pazi, da bos imel jumperje na diskih pravilno nastavljene
en disk master, drugi/ostali slave :!:

LP
G
Nasveti so dani v dobri veri, za rezultate ne odgovarjam!
Slika
Uporabniški avatar
thesharky
Prispevkov: 631
Pridružen: 28 Apr 2004, 20:34
Kraj: Potujoča ribarnica

Odgovor Napisal/-a thesharky »

hm...nimam maxtorja prej sem ga imel in sem zadevo resil s tem maxblastom, zdj pa mam hitachi 80GB.
Uporabniški avatar
D-PaX
Prispevkov: 108
Pridružen: 20 Okt 2003, 23:05

Odgovor Napisal/-a D-PaX »

heheheh ti si sigurno dobo sata disk :) in sata diski ne delajo na stare compe :( meni comp tudi ne podpira sata diskov.)
!!!!Ce hoce?° VARCEVAT KD group in ob enem bit ZAVAROVAN Slovenica ?æivljenje :) mi po?°lji message!!!! Zraven ?°e nudim zavarovanje za VA?†E AVTE. :)
SanSan
Prispevkov: 64
Pridružen: 21 Jun 2004, 17:02

Odgovor Napisal/-a SanSan »

Te tezave ki jih nastevas so skor 100% ker mas jumperje narobe nastavljene.
Nastavi si master in slave disk pa bo vse lepo spilalo. Na disku ti pise kako moras nastavit jumperje za master, slave in cable select. Sistemskega je najbolje met na masteru, dodatnega pa slave. Lahko ga pa das tut na cisto svoj ide kanal pa bo tut delal kakorkoli ga bos ze pustil

Pol pa mors se v biosu nastavit, ce nisi prevec vesc teh zadev daj kar vse na avto.

More delat zadeva.
Pa pomoje si brezveze disk menjaval.
DognerDJ

Odgovor Napisal/-a DognerDJ »

Ce bi vedli , katero plato imas nebi bil problem.
Uporabniški avatar
pro2c
Prispevkov: 427
Pridružen: 18 Feb 2003, 14:01
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a pro2c »

D-PaX napisal/-a:heheheh ti si sigurno dobo sata disk :) in sata diski ne delajo na stare compe :( meni comp tudi ne podpira sata diskov.)
sata diski imajo drugacne prikljucke, velikosti usb prikljuckov, to se niti priklopit ne da na ata priklop :D
virko
Prispevkov: 202
Pridružen: 05 Sep 2003, 13:57
Kraj: Dolenjska

Odgovor Napisal/-a virko »

SanSan napisal/-a:Te tezave ki jih nastevas so skor 100% ker mas jumperje narobe nastavljene.
Nastavi si master in slave disk pa bo vse lepo spilalo. Na disku ti pise kako moras nastavit jumperje za master, slave in cable select. Sistemskega je najbolje met na masteru, dodatnega pa slave. Lahko ga pa das tut na cisto svoj ide kanal pa bo tut delal kakorkoli ga bos ze pustil

Pol pa mors se v biosu nastavit, ce nisi prevec vesc teh zadev daj kar vse na avto.

More delat zadeva.
Pa pomoje si brezveze disk menjaval.
Jumperje ima nastavljene prav, drugac sploh diska ne bi prepoznalo. Glede na njegove poste, sem zasledil (upam da nisem prevec povrsno prebral), da mu je uspelo disk spraviti do 30GB, torej jumperji so nastavljeni pravilno, tovarnisko so pa itak nastavljeni na master.

P.S. Sporoci model plosce, bom jaz pogledal. Pise ti na plosci najbrz nekje med PCI sloti, drugac pa na zecetku ko racunalnik uzges, ko ti RAMe steje, ponavadi pise zgoraj levo.
DognerDJ

Odgovor Napisal/-a DognerDJ »

virko napisal/-a:
SanSan napisal/-a:Te tezave ki jih nastevas so skor 100% ker mas jumperje narobe nastavljene.
Nastavi si master in slave disk pa bo vse lepo spilalo. Na disku ti pise kako moras nastavit jumperje za master, slave in cable select. Sistemskega je najbolje met na masteru, dodatnega pa slave. Lahko ga pa das tut na cisto svoj ide kanal pa bo tut delal kakorkoli ga bos ze pustil

Pol pa mors se v biosu nastavit, ce nisi prevec vesc teh zadev daj kar vse na avto.

More delat zadeva.
Pa pomoje si brezveze disk menjaval.
Jumperje ima nastavljene prav, drugac sploh diska ne bi prepoznalo. Glede na njegove poste, sem zasledil (upam da nisem prevec povrsno prebral), da mu je uspelo disk spraviti do 30GB, torej jumperji so nastavljeni pravilno, tovarnisko so pa itak nastavljeni na master.

P.S. Sporoci model plosce, bom jaz pogledal. Pise ti na plosci najbrz nekje med PCI sloti, drugac pa na zecetku ko racunalnik uzges, ko ti RAMe steje, ponavadi pise zgoraj levo.
Ni ziher , da so jumperi nastavljeni pravilno - iz osebnih izkusenj: Star disk 10 GB - z jumperi sem nastavljal ali hocem imet 2 , 6 ali 10 GB ( ponavadi vse pise na zgornjem deklu HDD-ja.
virko
Prispevkov: 202
Pridružen: 05 Sep 2003, 13:57
Kraj: Dolenjska

Odgovor Napisal/-a virko »

Ni ziher , da so jumperi nastavljeni pravilno - iz osebnih izkusenj: Star disk 10 GB - z jumperi sem nastavljal ali hocem imet 2 , 6 ali 10 GB ( ponavadi vse pise na zgornjem deklu HDD-ja.
To je vse res, vendar v tem primeru se pogovarjamo o novejsih modelih diskov (za konkreten primer ima nov disk), kjer pa takih vrst jumperjev ne obstaja. Obstajajo recimo za izbiranje master, slave, cable select, pa kaksni imajo tudi da izbiras head, itd... ;)
Odgovori