Stran 1 od 1
Tezave z menjalnikom Renault Scenic 1.9dci,l.2005
Objavljeno: 20 Jan 2009, 23:24
Napisal/-a kirsa1
Lp..Imam tezave z menjalnikom..Ze nekaj casa mi gre nekoliko tezje menjati v drugo prestavo,danes pa se mi je zgodilo,da mi sploh ni slo menjati,ko je avto bil prizgan..Ce sem pa avto ugasnil,pa je slo normalno menjavati..Kaj bi bilo narobe z menjalnikom in ce kdo ve koliko stane novi menjalnik za tega Scenica?Hvala za odgovore...
Re: Tezave z menjalnikom Renault Scenic 1.9dci,l.2005
Objavljeno: 21 Jan 2009, 13:24
Napisal/-a robertp
kirsa1 napisal/-a:Lp..Imam tezave z menjalnikom..Ze nekaj casa mi gre nekoliko tezje menjati v drugo prestavo,danes pa se mi je zgodilo,da mi sploh ni slo menjati,ko je avto bil prizgan..Ce sem pa avto ugasnil,pa je slo normalno menjavati..Kaj bi bilo narobe z menjalnikom in ce kdo ve koliko stane novi menjalnik za tega Scenica?Hvala za odgovore...
Pa ne kar kuj menjalnika zamenjat no... Koliko imas km? Kaj pa olje v menjalniku, mogoce pletencie (prenosi) med rocko in samim menjalnikom? Sinhroni?
Objavljeno: 21 Jan 2009, 13:50
Napisal/-a iro
Je mogoce pedal sklopke lazje za pritisnit?
Ce je je mogoce sama sklopka fuc.
Drugac je pa se moznost prenosa - zajle.
Re: Tezave z menjalnikom Renault Scenic 1.9dci,l.2005
Objavljeno: 21 Jan 2009, 16:14
Napisal/-a kirsa1
robertp napisal/-a:kirsa1 napisal/-a:Lp..Imam tezave z menjalnikom..Ze nekaj casa mi gre nekoliko tezje menjati v drugo prestavo,danes pa se mi je zgodilo,da mi sploh ni slo menjati,ko je avto bil prizgan..Ce sem pa avto ugasnil,pa je slo normalno menjavati..Kaj bi bilo narobe z menjalnikom in ce kdo ve koliko stane novi menjalnik za tega Scenica?Hvala za odgovore...
Pa ne kar kuj menjalnika zamenjat no... Koliko imas km? Kaj pa olje v menjalniku, mogoce pletencie (prenosi) med rocko in samim menjalnikom? Sinhroni?
Saj upam in si zelim,da ni nekaj hudo narobe in da bi potem moral zamenjati menjalnik,ker je to verjetno velik strosek...

..Kilometrov imam skoraj 70,000km..bom jutri peljal k mehaniku,da pogleda..Mogoce kdo tukaj pozna,kaksnega dobrega mehanik na Stajerskem-Maribor in okolica..Hvala za pomoc..

Objavljeno: 21 Jan 2009, 16:16
Napisal/-a kirsa1
iro napisal/-a:Je mogoce pedal sklopke lazje za pritisnit?
Ce je je mogoce sama sklopka fuc.
Drugac je pa se moznost prenosa - zajle.
Ne,sklopka se pritisne normalno..Kaj mislis s tem prenos-zajla?Vseeno hvala za pomoc...
Objavljeno: 21 Jan 2009, 18:50
Napisal/-a iro
Povezava rocka za prestavljat in menjalnik. Lahko sta povezana z zvodom ali pa prek zajl.
Objavljeno: 21 Jan 2009, 20:32
Napisal/-a bobo
Mas PM za mehanika

Problem z sklopko Laguna II Letnik 03.
Objavljeno: 18 Okt 2009, 20:30
Napisal/-a Dogiy
Imam podoben problem padla mi je pedalka za sklopko čisto na poden in ko je auto prizgan mi negre v brzino pa sem menju olje ter cilinder sklopke in fedro pa imam se vseeno probleme.Imam pa Laguno letnik 03.Prosim da mi gdo pomaga če je meu isti problem.Lp
Objavljeno: 19 Okt 2009, 21:39
Napisal/-a janezsko
če boste rabili menjalnik za scenica me lahko kontaktirate na 040 231 781.
lp janez
Objavljeno: 19 Okt 2009, 22:45
Napisal/-a RobMayth
Ravnokar iz delavnice s podobnim problemom, najverjetneje je šel potisni ležaj, ker je hidravlični in iz gume/plastike ter je verjetno počil in teče olje ven, to se je na tem scenicu dogajalo, na koncu nam je uspelo po tem ko smo vse drugo zamenjali in ni pomagalo

Objavljeno: 20 Okt 2009, 16:45
Napisal/-a Dogiy
RobMayth napisal/-a:Ravnokar iz delavnice s podobnim problemom, najverjetneje je šel potisni ležaj, ker je hidravlični in iz gume/plastike ter je verjetno počil in teče olje ven, to se je na tem scenicu dogajalo, na koncu nam je uspelo po tem ko smo vse drugo zamenjali in ni pomagalo

Tako je pri meni sem menju cilinder ki je na pedalki od sklopke in je iz plastike danes grem k mehaniku k dela skoz z renaulti in pravi da bi naj biu spet pokvarjen ta cilinder kajti pedalka od sklopke je padla in ima zraka več kot pou in nvm zdj aje spet to to al kej druzga.Lp