Stran 1 od 1
Pri menjavi brzine, cuden zvok
Objavljeno: 05 Jan 2009, 22:27
Napisal/-a Denkooo
Zanima me ce je ze kdo imel isti problem oz. ce kdo pozna resitev!
Ko menjam iz 1. v 2. itd do 5., se pojavlja cuden zvok ki prihaja iz podvozja!
Kot da bi motor ob vibracijah skripal. iaah tako nekako naredi!
Pa ce naekrat spusti gas se ponovno pojavi ta zvok!
Ali je mozno da je kaj narobe z sklopko, da ima mogoce "luft" ali kaj podobnega?
Hvala za odgovore
LP
Objavljeno: 05 Jan 2009, 22:37
Napisal/-a miko 55
mogoce nosilec motorja ali menjalnika
Re: Pri menjavi brzine, cuden zvok
Objavljeno: 05 Jan 2009, 22:45
Napisal/-a denisn
Denkooo napisal/-a:Zanima me ce je ze kdo imel isti problem oz. ce kdo pozna resitev!
Ko menjam iz 1. v 2. itd do 5., se pojavlja cuden zvok ki prihaja iz podvozja!
Kot da bi motor ob vibracijah skripal. iaah tako nekako naredi!
Pa ce naekrat spusti gas se ponovno pojavi ta zvok!
Ali je mozno da je kaj narobe z sklopko, da ima mogoce "luft" ali kaj podobnega?
Hvala za odgovore
LP
Skoda, da ne vemo, za kateri avto se gre.

Objavljeno: 06 Jan 2009, 14:35
Napisal/-a Denkooo
Gre za Laguno 2001, 1.8, 16V
Verjetno res, da je skrit kaksen crnec not!
Objavljeno: 06 Jan 2009, 14:40
Napisal/-a denisn
Denkooo napisal/-a:Gre za Laguno 2001, 1.8, 16V
Verjetno res, da je skrit kaksen crnec not!
Moja Laguna II dela enako, s tem da: ko je avto na mestu in rocko iz polozaja 0 premaknem v levo proti 1. ali 3. brzini. Slisi se nekako tako dnc. Kot da bi se menjalnik "dotikal" necesa. Drugace rocka gre super tekoce brez posebnosti.
Objavljeno: 06 Jan 2009, 18:09
Napisal/-a Glicerin
Najbrz mehanizem rocice skriplje in bi blo treba malo podmazat.
Objavljeno: 06 Jan 2009, 19:28
Napisal/-a ClioOwner
Glicerin napisal/-a:Najbrz mehanizem rocice skriplje in bi blo treba malo podmazat.
Zelo verjetno ja.
Objavljeno: 06 Jan 2009, 20:52
Napisal/-a Doctor DJ
poskusite peljat vzvratno, ce se tudi tukaj pojavi tak zvok je kriv nosilec manjalnika ali pa spodnji nosilec motorja
Objavljeno: 06 Jan 2009, 22:50
Napisal/-a Denkooo
Denisn kot si rekel dnc!
Se bom skoncetriral na zvok ko bom pelal vzvratno!
Ce bi bil slucajno nosilec (menjalnika ali sp. motorja), a mogoce kdo ve kaksna je mogoce cena???
LP
Objavljeno: 06 Jan 2009, 22:56
Napisal/-a denisn
Pri meni verjetno ni kriv menjalnik. Slisi se tako, kot da bi se dotikalo tistega zascitnega pleha, ki je nad celim auspuhom. Poleti je zena 1x nasedla z

na neko skalo ali nek beton

, in se je ta pleh malce zvil. Nato smo ga nekaj popravljali

, samo verjetno ne devolj natancno

Zdaj pa je malce

, da bi lazil pod avto

Objavljeno: 11 Jan 2009, 21:46
Napisal/-a Denkooo
Naj se napisem, da skripa tudi ce je avto v visji brznini peljem se pa pocasi tako da pride do vibracij motorja! Tukaj se spet pojavi zanimiv oz. isti zvok!
Sedaj se pa na zadnjo os!
Ko se peljem preko lezecega policaja je v prtljazniku slisat kot da prva pomoc in trikotni skacejo! Vse skupaj sem odstranil in se spet pelajl preko lezecega!
Na koncu ugotovim da morajo ta zvok dajati amortizeri, vsaj jaz si tako mislim! Ali se da to kaj podmazat ali je kaj hujsega?
Objavljeno: 11 Jan 2009, 22:28
Napisal/-a slovenc
Kar se amortizerjev tice je pomoje bl mraz kriv zdej. Ti to dela sam tkoj zjutri, al tud cez dan?
Objavljeno: 12 Jan 2009, 13:46
Napisal/-a Denkooo
Ja verjetno da je kriv mraz! Cez cel dan dela enako!
Ali se da to kje podmazat?