Megane RS, tuning debata

Modifikacije vozil
Odgovori
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Sokol »

Nadaljevanje....

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Slika
RenaultSport all the way!!!
Uporabniški avatar
žižekrs
Prispevkov: 986
Pridružen: 24 Jan 2011, 18:16
Kraj: Lendava-Trimlini

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a žižekrs »

A je to v Kliničnem centru v Ljubljani? :wink:
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Sokol »

Hehe.Ja čistoca je izredno pomembna.Majhna ostra smet lahko naredi veliko poškodbo.
Slika
RenaultSport all the way!!!
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Sokol »

I is alive :)

To je čisto prvi vžig!

http://www.youtube.com/watch?v=J5f72_cm ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika
RenaultSport all the way!!!
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a kmetek »

U nulo!

:smt009
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Sokol »

https://www.youtube.com/watch?v=iSUZ0bm ... ata_player" onclick="window.open(this.href);return false;

Evo tako pa to zveni od zunaj.nic kaj lepo dokler se lifterji ne napolnijo.sicer se lifterje napolni pri sestavi, vendar se vedno kje ostane kaksen ki ni cisto poln.
Slika
RenaultSport all the way!!!
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Tudi jaz jih rad vedno napolnim, čeprav nekateri pravijo da so lahko tudi prazni in se potem sami napolnijo. Pri tej vrsti dročnikov je polnenje/čiščenje kar zanimiv opravek. :)

Super! Potem zver že pelje. :smt043
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Sokol »

Ja zver že pelje.Kaj več bom lahko povedal v kratkem.
Slika
RenaultSport all the way!!!
MicRS
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 Apr 2013, 09:48

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a MicRS »

Pozdravljeni,

sem dokaj nov na forumu in ja priznam, nisem šel prebirati celotnih 23 strani, imam pa tudi jaz Megane-a RS III, s CUP podvozjem, rumene barve, serijsko 250hp, fajn raketa :D, sem zelo zadovoljen.

Načeloma naj bi sedaj imel cca 270hp, saj sem zmontiral Miltekov izpuh, športni filter in blow-of ventil, skupaj naj bi vse dodalo slabih 20konj.

Včeraj smo zamenjali Blow-of ventil - serijskega za SKN-ovega. Vse super zvok, vse zmonitrano kot more bit, pa mi je posvetila lučka za motor in opozorilo "Check injection ..." pa še neki "... pollution..:", seveda se varnostno izklopi tudi turbina in avto ne vleče kot bi moral. Ima kdo kakšne izkušnje s tem in kaj je potrebno narediti ?

Najlepša hvala za vaša mnenja in odgovore!

Lep deževen da vam želim!

U.R.
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Sokol »

To da ti je izpuh na meganu RS dal 20 KM je malo iz trte zvita.
Če si dal cat back izpuh, potem si lahko srečen, če si pridobil 3 KM.Če pa si dal od turba nazaj in odstranil katalizator, potem si pa pridobil nekje med 8 in 10 KM.

Serijsko megane nima blow of ventila, ampak ima recirkulirni ventil.Če želiš zmontirati blow of moraš tega prvo odstranit in blendirat, šele nato lahko vgradiš blow of.Ta napaka, ki se ti pojavlja so lahko dve stvari.
Ali ti pušča vakum cevka ali pa ti pušča sam blow of ventil.
Slika
RenaultSport all the way!!!
MicRS
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 Apr 2013, 09:48

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a MicRS »

Zamenjan je celoten izpušni sistem iz mašine ven, samo izp. sistem naj bi dodal od 15-17KM in to so meritve, ki so bile narejene pri tem izpuhu in jih lahko preveriš tudi na njihovi strani (npr. od SKNa), naredil bom pa tudi sam (ko bo priložnost) meritev, da preverim zadevo.

Pri Megane-u RS III, smo samo odstranili prejšnji (kot ti praviš recirkulirni) ventil in dodali novega (blow-off), tako, da nismo nič blendirali, saj ni bilo potrebe. Bom pa tvoje mnenje in napotke upošteval in videl kaj se da narediti.

Kako predlagaš, da naj potem ugotovim ali pušča blow-off ?

Hvala za odg.

Lp, U
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Narediš pritisk v sistemu in gledaš če/kje spušča.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Aleen
Prispevkov: 1456
Pridružen: 19 Apr 2006, 21:40
Kraj: Kranj

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Aleen »

Pozdravljen v RSKoticku :mrgreen:

Ce ste samo zamenjali izpuh brez kksnega remapa potem tudi jaz dvomim v dodatnih 20km

Najbolje realno bi ti bilo merjenje originalnega avta in avta po predelavah da vidis realen prirastek

Imas pa moznost preverit dejansko moc in se udelezis klubskega dynodaya pri tunercu ki bo potekal 27ega tega meseca, ce se imas pa namen vclanit v klub placas clanarino in imas meritev zastonj + majico dobis :wink:

Lp.upam da se gdaj srecamo
RENAULT Sport
Slika
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a Sokol »

V bistvu se zelo ne rad kregam okoli teh številk, ampak sem že kar dolgo v tem in verjemi 20 nisi pridobil! Bo pa zdaj zelo težko videt koliko si dejansko pridobil, ker nimaš izmerjenega stock avta.In ker stock avti pokažejo različne številke (od 240 do 265) ne poznaš izhodiščne točke.
Bi pa zelo rad videl te meritve, ki jih omenjaš. Prilepi jih!

Če ste odstranili recirkulirni ventil in niste zaprli vhoda tam kjer je bila vakum cevka, potem zdaj tam uhaja.
Če prilepiš sliko kako ste to naredili, ti bom lahko več povedal.
Slika
RenaultSport all the way!!!
MicRS
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 Apr 2013, 09:48

Re: Megane RS, tuning debata

Odgovor Napisal/-a MicRS »

http://www.skntuning.ch/" onclick="window.open(this.href);return false;

Super, bomo pogledali, slikam jutri, čeprav je na takšnem mestu, da dvomim, da se bo kaj videlo, je pa res, da nobene cevi nismo "zamašili", saj se vse prilega :D Bomo vidl...

Aja pa načeloma nameravam postat član ja, sem se že "prijavil", 27ga me pa ni, če pa ob članstvu dobim zastonj dyno meritev pa sploh super, ker zdej tut mene ferbc matra kako pa kaj :D

Hvala za nasvete!
Odgovori