menjava motorja

Homologacije, zakoni, predpisi
Odgovori
Uporabniški avatar
Terminator
Prispevkov: 442
Pridružen: 06 Sep 2007, 15:21
Kraj: lj

menjava motorja

Odgovor Napisal/-a Terminator »

Mene pa zanima, kaj se zgodi pri tehnicnem pregledu, ce imas drugo masino in je nimas homologerane?

Zanima me predvsem zato, ker kolikor vemo tam vpisejo in potem preverjajo razne izpusne diem in podobno, glede na motor, ki je zabelezen v prometni. Samo ce pa imas mocnejso masino, pa so verjeto odstopanja in morda zaradi tega ne naredis tehnicnega, ker ni v mejah normale masine, ki je bila prej notri....

Pa prosu bi ce kdo od teh, k je ze zamenu masino, pove ce ma homologerano oz. ce jo nima kako gre cez tehnicnega (preko vez vem da se da zanima me ce gre legalno :D )
I`ll be back!
VOLVO driver :D

PRODAM ;)
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: menjava motorja

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Moras obvezno homologirati.
Zgodi se to, da ne naredis tehnicnega, ce gre preverjati stevilke. Kriterij za izpusne pline pa mislim da ni drugacen med masino ki jo imas in katero bi dal.
Gre pa tako da prides s papirji od masine, oziroma avta tja, naredis homologacijo in ti vpisejo v novo prometno stevilko novega motorja.
Slika
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Re: menjava motorja

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Se en update:
Potrebujes prometno in kupoprodajno od vozila, katerega motor bos vgradil.
Menjano more biti tudi podvozje in zavore - morajo biti take, kot jih ima to vozilo, od katerega motor bos imel.
Slika
BeaM_X
Prispevkov: 870
Pridružen: 06 Dec 2005, 19:18
Kraj: Kransterdam

Odgovor Napisal/-a BeaM_X »

A loh kdo ta zakon sm nalima, se zdaj ne vem ce loh homologiras masino mocnejso kot jo ima model avtomobila. Ker moj avto izpovnuje zgoraj navedene kriterije in me ima da bi dal vpisat masino v prometno
Slika
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Mislis ce lahko homologiras mocnejso masino, kot jo ima najmocnejsi model?
Prijatelj je dal v bmw3 compact masino od navadne bmw3 (328) in je lahko homologiral, samo je dal od tistega vozila tudi zavore in podvozje.
Slika
Odgovori