Renault Clio Maxi

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
Uporabniški avatar
robi1000
Prispevkov: 1365
Pridružen: 22 Feb 2007, 21:25
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a robi1000 »

Nup, mislm da so 50mm. :shock:

Pa a si prepričan, da je v Španiji? Jst mam zaveden, da je bil na pogled tak motor v Maxiju s serijsko št. 23, je pa bil motor narejen v Cupissolu in je bil prvak v Franciji leta 2008.
Clio 2.0 16V Williams 94'
"Moj avto zgleda serijski od daleč, a je daleč od serijskega..."
Slika
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Ja Drmo, res niso 37mm :oops:

Ne vem Robi, tole sem zasledil na Španskem forumu, mogoč ti je znan nick Carmel? Če sem prav prebral, je on lastnik/voznik/član ekipe, kjer so tale motor dali v Maxi-ja. Sej verjetno je edini take barve, tako da boš ti bolj vedu kateri točno je.

Še par slikc tega motorja:

Slika

Slika

Slika


Bil naj bi pa v tem avtu:

Slika


Čeprav je tam tudi ena slika Megane-a, tako da ne bom nič za zihr reku :roll:
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
MammaMia
Prispevkov: 63
Pridružen: 20 Feb 2012, 10:10

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a MammaMia »

Evo Postojnske registrske, kako da ga še nisem srečal pri nas? :lol:
Uporabniški avatar
robi1000
Prispevkov: 1365
Pridružen: 22 Feb 2007, 21:25
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a robi1000 »

Ja, očitno je bil avto potem prodan iz Francije v Španijo. Dej mi link od tega španskega foruma, ker ga še nisem zasledil! Jaz imam slikce samo ko je bil avto na novo narejen (še brez sponzorskih nalepk), tko da bi rad mal dopolnil info o 23ki! ;)
Clio 2.0 16V Williams 94'
"Moj avto zgleda serijski od daleč, a je daleč od serijskega..."
Slika
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Forum: http://clio16v.superforos.com/index.php ... 56aeacda32" onclick="window.open(this.href);return false;

Tema: http://clio16v.superforos.com/viewtopic.php?t=14515" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest ne znam špansko, s tem google translate je pa bolj tako-tako, upam da boš najdu kakšno koristno info :wink:

Tale tip ga vozi, Carmelo Callen:
http://www.youtube.com/watch?v=fCdKfFgH ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=IVTEdZiDhRw&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=L_CEW3r6 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
robi1000
Prispevkov: 1365
Pridružen: 22 Feb 2007, 21:25
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a robi1000 »

Pa čisto kot zanimivost...

Maxi je bil pace car v F1 v Monacu, vozil je Ragnotti. Bil malo preveč pogumen in je kot ponavadi vozil kot da mu je zadnjič. Pri tem se je zaletel v pokvarjeno formulo, ki jo je vlekla avtovleka. Problem je bil, ker je bil v formuli še vedno voznik... Rezultat je bil sledeč:
Slika

Slika

Za tiste, ki jih zanima je tle v angleščini celotno besedilo (prevajat se mi pa zdaj ne da):
The main drama of the day occurred when the practice session ended. Inoue had spun and stalled his Footwork, which was was being towed back to the pit lane by a recovery vehicle when it was struck from behind by the Renault Clio safety car—which was being taken on quick demonstration laps of the circuit in the hands of rally driver Jean Ragnotti, with the Fédération Internationale de l'Automobile's press delegate as passenger—in the middle of the Piscine complex. The impact was sufficient to overturn the Footwork and render it a write-off: the FA16 sustained severe rear-end damage to the engine and gearbox, whilst the tow rope, attached to the car's crash structure behind the driver's head, pulled the roll hoop from the chassis.[20] Inoue, who still sitting in the cockpit with his helmet on but his seatbelts unfastened, sustained two impacts to the head, the severity of which was shown by the fact that a chunk had been taken out of his helmet. He was taken to The Princess Grace Hospital Centre for a brain scan and, although he was found to have sustained only a slight concussion, was not permitted to take part in the afternoon qualifying session as a precaution.[6][21] The Footwork team principal, Jackie Oliver, was infuriated by the incident, and wrote an official letter of complaint to the Automobile Club de Monaco, the body responsible for organising the event. He said that Inoue would have been killed had he not been wearing his helmet, and questioned the organisation of the ACM and Ragnotti's attitude: "Why was Ragnotti out there? It's just lack of discipline. I understand he had accomplished a couple of laps before at a million miles an hour with handbrake turns at the Loews hairpin. What was the purpose of him doing it? Was it to give officials a thrill?"[20] The stewards tacitly acknowledged that the incident was not Inoue's fault by authorising him to use the team's spare car for qualifying, but this was rendered academic by his non-participation in the session.[6]
Cestna različica Williamsa pa je bila pace car v Argentini:
http://www.youtube.com/watch?v=nHKbOl6j ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;

Pa če še koga zanima sem že nekaj časa nazaj spisal tale wiki o Maxiju (tudi napisan v angleščini):

http://en.wikipedia.org/wiki/Clio_Williams_Maxi" onclick="window.open(this.href);return false;
Clio 2.0 16V Williams 94'
"Moj avto zgleda serijski od daleč, a je daleč od serijskega..."
Slika
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Nekaj humorja v nesreči so pa le našli:
..."Why was Ragnotti out there? It's just lack of discipline. I understand he had accomplished a couple of laps before at a million miles an hour with handbrake turns at the Loews hairpin. What was the purpose of him doing it? Was it to give officials a thrill?"...

Pa tista slika zgoraj ki sem jo nalepil, nisem 100% če je od dotičnega Maxi-ja, tele spodaj pa so:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
robi1000
Prispevkov: 1365
Pridružen: 22 Feb 2007, 21:25
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a robi1000 »

Ja tale avto ni 23ka. Tale more bit nekje visoka 40.

Motor je pa najverjetneje Cupissol, vsaj zgleda mi da je izpod njihovih rok.
Clio 2.0 16V Williams 94'
"Moj avto zgleda serijski od daleč, a je daleč od serijskega..."
Slika
Uporabniški avatar
frankie
Prispevkov: 318
Pridružen: 30 Okt 2005, 23:31

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a frankie »

kaj je govora o 23 in 40?
Tadahalan Clio? NO WAY:)))
Uporabniški avatar
robi1000
Prispevkov: 1365
Pridružen: 22 Feb 2007, 21:25
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a robi1000 »

Zaporedna številka izdelave.
Clio 2.0 16V Williams 94'
"Moj avto zgleda serijski od daleč, a je daleč od serijskega..."
Slika
Uporabniški avatar
frankie
Prispevkov: 318
Pridružen: 30 Okt 2005, 23:31

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a frankie »

Morda bo koga zmotlo da ni to v direktni povezavi s cliotom, a glede na to da je clio vpeljal sekvenco in je 306 maxi bil za njim je to zanimivo. V filmcku( ki je itak vreden ogleda, ragnotti, bugalski, panizzi)
je na 4:00sec videti 306 in sekvenco(?!) kjer vcasih uporablja sklopko (v 2. 3. in navzdol). Zakaj? Da spara material mi edino pade na pamet...Je komu kaj vec jasno?

http://www.youtube.com/watch?v=TMkg13ZD1ho" onclick="window.open(this.href);return false;
Tadahalan Clio? NO WAY:)))
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Na začetku testiranj so uporabljali klasično sklopko, tako da jo je bilo treba (vsaj za dol) uporabljat. Poleg ravnih zob, je bila na začetku narejena samo konverzija iz H v sekvenčni sistem. Sej to dela en Mađar al Poljak, je dost popularno pri tekmovalcih v drag-u v evropi. Samo ker je drobovje enako serijskemu, je treba vseeno uporabljat sklopko, samo malo hitrejše je vse skupaj od H sistema.
Sicer pa, dogbox lahko tudi uporabljaš brez sklopke...par dirk, pol je treba pa par € v menjalnik vožit. Da se, ni pa poceni.
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Poznan, je projekt tudi na forumu :) Ne vem pa če je končan.
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

A si ti Maxija vozil?
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Nad njim so večinoma navdušeni tisti, ki ga še niso peljali in tisti, ki ga sanjajo od vrtca :wink: Pač spod ma mal več navora, na vrhu gre tud mal bolš, pa manj je podkrmarjen k 16V. Drgač pa ni neke razlike, motor ma mal bolj globok zvok, not ma mal bolj kvalitetno blago na sedežih, pa pač kar je barve (pleh, feltne, števci, tepihi). Ko enkrat pogruntaš kako je to iz vseh vetrov skupej znešeno, vidiš da je ena navadna pocarija, ki so jo francozi zavili v lep paket in omejili serijo, da privabijo več folka.
Clio Williams kot izdelek mi je zanimiv, zarad zgodbe kako je to tega prišlo in spoštujem zgodovino/renome avta. Če pa nanj gledaš iz tehnične plati, ni nič posebnega. Kakor komu... :D
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Odgovori