Renault Clio Maxi

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
Uporabniški avatar
david rs
Prispevkov: 89
Pridružen: 08 Mar 2006, 16:36

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a david rs »

bistvo Clia Williamsa dobro opiše Davide Cironi:

https://www.youtube.com/watch?v=f-iiZ_Y0dQY" onclick="window.open(this.href);return false;

dej si podnapise and enjoy the ride, vidva haterja pa lepo polirat avto v garažo, al pa onanirat na specialne dele... :lol:
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

david rs napisal/-a:bistvo Clia Williamsa dobro opiše Davide Cironi:

https://www.youtube.com/watch?v=f-iiZ_Y0dQY" onclick="window.open(this.href);return false;

dej si podnapise and enjoy the ride, vidva haterja pa lepo polirat avto v garažo, al pa onanirat na specialne dele... :lol:
do bistva nisem prišel, ker so že v prvem stavku začele deževati buče, sem mislil da so bila 80ta zlata leta motrošporta, ampak dec pravi da ne, potem reče da v devetdesetih ni bilo elektronike v avtih medtem ko sedi v williamsu z elektronskim vbrizgom, ABSom... zadnji renaultov brezelektronski izdelek je bila 5GTT
pa ta da williams ni "modni" izdelek ampak je povdarek na čisti športnosti...ummm ne. zlate feltne, plava barva, posebni dodatki v notranjosti, napisi, športno ja.
pa že tako ali tako je renault v tistih časih delal fancy športnike za razliko od švabov in današnjih reanult sportov in ravno zato so mi všeč
skratka, dec strelja v prazno, brca v temo, zgubljen je bolj kot janko in metka
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a kmetek »

OK sej ni spet tolk sfaliu zadev, pač hoče povedat kok oh in sploh je avto, sam so pa stvari kot je: "perfect heel and toe pedals", "glued rear end" :lol:
Ma saj bi mel enga Williamsa za tko mal ob nedeljah, če bi imeli realne cene. Samo vsi malo bolj zanimivi športni avti iz `80 in `90 imajo vedno višje cene. Saj za salonske primerke to celo primerjam, da bom dal pa 3k€ za gnilega in zjahanga Williamsa, ne hvala. Imam pa lahko že zelo lepega 16V za tak dnar. In nekomu ki ne "drka" na te zlate nalepke, je 16V glih tko luštn avto :wink: Mam enga praktično čist serijskega za vsak dan in enga mal manj serijskega, ki (razen po moči) že malo konkurira 172/182 in ne vem kaj superiornega folk vidi na handlingu Williamsa? Mogoče v tistih časih, pa še to dvomim. Meni osebno se pelje zanimivo, nostalgično, niti ne spet tako slabo, ampak daleč od hitrega in športnega. Šele zdaj ko imam podvozje na nivoju recimo 182Cup, vidim koliko imajo ti avti potenciala za se dobro peljat in zakaj so bili tako uspešni v rally-ju. Za serijki avto to niti približno ne moreš rečt. Je pa zanimiv ja in če si mal navezan na ta star pleh, lahko tud serijski 16V na starih zimskih gumah nariše nasmeh na obraz :D
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Hvala, sem kar solidno seznanjen s trgom 16V/Williams pri nas... Zame je Williams se vedno predrag, za to, kar je. Tako kot E30 M3, Lancia 037, Porsche 911,... Ampak ja, avti ki imajo status se konkretno drazijo, kar sem ze napisal da je po svoje OK, sam neka zdrava meja se je zacela podirat. Da isti avto ki samo stoji oz. nabere kaksen km cez leto, v 5 letih postane 2-3x drazji, ne se hecat no, realno to glih ni men osebno. Ampak dokler dolocajo cene tisti ki imajo, bo pac tko.
Pa ni kaj kdo lahko in kaj ne, kolikor sem vlozil v crnega 16V, bi lahko imel zelo lepega Williamsa. Pa mi pac ni toliko oh in sploh da bom dajal toliko dnarja za barvo, sprednje podvozje in gred iz 1.9dti, zal... Nekdo pa bo, super, vsi zadovoljni. Meni je pa pac 16V vec kot dovolj in nimam zelje po Williamsu, ker bi mi ga bilo verjetno tudi malo skoda peljat tako kot se zagre. Kot mi je tudi boljsa opcija 320IS kot pa M3, vsakemu svoje.
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
bertole
Prispevkov: 110
Pridružen: 14 Avg 2015, 00:46

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a bertole »

Kok ti nabijaš, ajmene.
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a R5 »

Ulrich napisal/-a:
bertole napisal/-a:Kok ti nabijaš, ajmene.
Kaj ti ni jasno?
Ti očitno nimaš izkušenj na tem področju!
Aha :) pa ti imaš izkušmje na tem področju? Jaz jih nimam priznam!Imam pa izkušmje s takimi kot si ti ko mi zagotovijo za eno stvar ,da je ok. pa se nakoncu izkaže da ni. Se še spomniš ko si pismeno zagotovil da je volanska ovojnica za megana delujoča pa se je izkazalo da to ni?
Se OPRAVIČUJEM za smetenje teme.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

jaz se zabavam, kar tako naprej :rainbow1:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a kmetek »

G. Ulrich, ko boste naredili v Cliu 16V in BMW E30 toliko kilometrov kot sem jih jaz, se bova naprej pogovarjala. Serijki in predelan... Clio nima za burek kar se tice lege na cesti, kar je udobja pa ga resujejo edino mehki in debeli sedezi. Vse ostalo je precej slabse, od kvalitete do tega kako je vse skupaj dano in sestavljeno. Koliko truda so inzinirji vlozili v razvoj in kaksna je bila cena novega avta.
S to razliko da ce v Clia vlozis 2-3k€ na podvozju se strinjam da se bolje pelje kot E30. Ce pa toliko vlozis v E30, pa si pocasi na nivoju kaksnega Megana. S tem da je zasnova precej starejsa. Toliko o superiornosti francozov.
In ni to neko blatenje, pac pa prikaz dejanskega stanja glede na izkusnje. Ce mi avti ne bi bili vsec, ne bi imel dveh doma ane...
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Hočeš reči da je E30 hitrejši? Si morda gledal tudi E38? :)
Uporabniški avatar
furi
Prispevkov: 673
Pridružen: 26 Jan 2012, 16:06

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a furi »

Ja ker nemški avti niso večkratni zmagovalci v različnih moto športih, sploh v tistih letih katere omenjaš, od relija pa touring car in še kaj... Ne nabijaj daj. Vsak je po svoje "športen". To je nesmiselna debata.
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Imel r5gtt turbo, clio 16v, r19 16v, laguno 99, megane 2, bmw e30 318is, e36 320i touring, e46 330d/320d, e39m5 in francoz nikoli ne bo na nivoju propelerja. Žal :wink:
Uporabniški avatar
Seko
Prispevkov: 1189
Pridružen: 13 Okt 2007, 19:33

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a Seko »

A lahko ne brihtol pa dve kocke ledu prinesem tebi?

Pač teli klinčki se enostavno ne bodo nikol tok dobr peljal kot kakšen bmw e30.. preverjeno.
Je stvar okusa fwd ali rwd. Imam Cooper S.a pa ti povem da ga ne prodam ker mi je všeč in se pelje zelo dobro, ampak čez kako dobro nastavljeno M3 e36 nima pogojev.. Pa ne gledat motorje ker so itak povsod en velk skret in pa ne glej na japonce ker so svetlobna leta pred nami..
Uporabniški avatar
furi
Prispevkov: 673
Pridružen: 26 Jan 2012, 16:06

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a furi »

ajeeej napaka napaka, zdaj si omenil še japonce, temu res ne bo konca :lol:
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

ojej zdaj si pa še japonce privlekel v debato, kot da že nemci niso bili dovolj :robot:

japonce je sploh brezveze omenjati, oni imajo premajhne oči in sploh ne vidijo kaj počnejo, čez nemca ga ni, samo močne arijske roke in supiriorni intelekt lahko ustvarijo nekaj tako posebnega in odličnega. Pa ne samo vožnja njihovih avtomobilov, sama misel na takšno izpiljeno tehnologijo in kvaliteto ti lahko spremeni življene. V osamljenih in temnih nočeh objemam blazino na kateri je znak bmwja in na drugi strani mercedesa in se počutim varnega, pri srcu mi je toplo in ko se pokrijem z vw odejo vem da bo spanec varen in učinkovit, tega se ne da opisati, moraš preizkusiti ni druge. Poleg tega sem na posteljo prilepil znak audija. Že sam pogled na lepoto prepletanja štirih krogov je čutiti kot najtoplejši objem na tem svetu, prava vrednost pa se izkaže ko ležem v posteljo. Tudi ko izpraznim steklenico jegra, da tudi ta je nemški in odličen kot vse ostalo, postelja stoji trdno na tleh, ne vijuga in ne vrti se, tako je, kot bi bila na tračnicah, in ko objamem že prej omenjeno blazino je življenje popolno. Teh občutkov popolnosti ne znam ubesediti, morda bi jih znala Cankar ali Prešeren, ampak reveža nista imela priložnosti izkusiti nekaj tako odličnega. Morda je škoda ker bi potem lahko vsi brali in občutili to sveto nemškost in dovršenost, brez da bi si lastili njihove odlične stroje in nebi bilo več zmede in debat o tem kaj je v resnici najboljše.

in če lahko brez dvoma trdimo da so nemci najboljši v vseh pogledih in je bilo to večkrat znanstveno dokazano iz strani zelo znanstvenih inštitutov, je na svetu nekaj še boljšega, nekaj na kar smo vsi pozabili, nekaj o čemer se pravzaprav sploh nebi smelo govoriti, to je visa GTI! lepota tega avta presega lesk diamanta, žarki najlepšega sončnega vzhoda se skrijejo, ko obsijejo viso, ker niso vredni da bi sijali na takšno popolnost, in vozne lastnosti tega bisera, oh, ah, ta brutalna moč, ta lega na cesti, sploh pa dejstvo, da si jo je lastila celo Tanja Žagar ki lahko se Walterju Röhrlu samo smeji v brk, je nekaj česar se ne da kar tako spregledati

:lol: :lol: :lol: :lol:
drugač pa ne pustite se motiti kar razpravljajte naprej
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Clio Maxi

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

[emoji500]... [emoji38]
Slika
Odgovori