Renault 21 GTS '91 ... nevada

Predstavite Vašega Renault-a
Odgovori
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Jaz se tud že en tedn vozim samo z eno sprednjo žarnico.. sem že 2x odprl havbo, pa me je minilo ker sem videl da bi rabu 2x manjšo dlan da bi sploh zraven prišel.. Bom probal dobit te žarnice v NM..
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Jaz jih imam v ZOE. Malo bolje morda res svetijo, ampak zame še vedno premalo. Če je dež, ne vidiš ama nič :(
Slika
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

a_sist napisal/-a:Jaz se tud že en tedn vozim samo z eno sprednjo žarnico.. sem že 2x odprl havbo, pa me je minilo ker sem videl da bi rabu 2x manjšo dlan da bi sploh zraven prišel.. Bom probal dobit te žarnice v NM..
A nimas ti xenonk?
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Luči sicer imajo lečo, žarnice so navadne h7. Jst sm itak zahebu in kupu h4 (jih imam pri strani, da svetijo v ovinek).. Grem jutri še po h7, pa akcija :-)
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

prejšnji mesec se je avto ravno po tankanju na petrolu odločil da bo začel cukat, najprej malo potem pa čedalje bolj na koncu je bila zadeva precej nevozna. Kadarkoli sem malo močnje pohodil gas je začel poprdevati in jasno ni šel nikamor, ko je bil mrzel je v prostem teku delal samo po treh cilindrih, včasih je bolje delal v visokih, včsaih v nizkih obratih in podobne neumnosti
najprej sem milsil da je kriv bencin, potem pa tudi po naslednjem tankanju ni bilo nič bolje, zato sem pregledal vse senzorje, cevke za vakum, razdelilno kapo, pa je bilo vse ok
za vsak slučaj menjal razdelilno kapo, ker me je elektrika tresla ko sem brkljal okrog, nič bolje, potem je sledilo puljenje vžigalnih kablov in trenutek razsvetljenja, pa ne zato ker bi me zrukala elektrika :D
Kabel na 3. cilindru je bil mrtev bolj kot vsi ki so zakopani na žalah. Iz škatle odpadnih delov sem potegnil en star prežvečen in oksidiran vžigalni kabel, ga priklopil in avto je zapredel kot mucek, super, zdaj pa vprašanje zakaj najprej nisem posumil da je kabel. Ker se mi še nikoli ni zgodilo, da bi bil in ker je bil ta set kablov relativno nov, star par let, silikonski in oh in sploh high tech, ampak očitno in na žalost, kitajske kvalitete.

evo ga krivca za par sivih las
Slika

za posladek, kašno uro zatem, ko sem to popravil, se je avto pregrel v koloni pred semaforjem, števec za temperaturo je šel off the charts, ko sem prilezel domov sem preveril hladilno tekočino, je bila notri, ventilator je delal, termo stikalo je delalo....nimam pojma kaj ga je pičilo, po tem incidentu je delalo normalno
zgleda da avto spet dela samomor, ampak mu še ne bom pustil da gre na odpad :mrgreen:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

za skrivnostno pregrevanje je kriv slab stik na konektorju termostikala, in dobrega zdravila za to nimam :roll:

kupil sem 5 let stare nexen gume za 50€, zato ker so zdajšnje 10 let stare bf goodrich gume vse razpokane in me je strah da bodo razpadle, prav škoda, ker profila je še dovolj in zdaj je večen, ker so gume po desetih letih trde kot beton in se ne obrabljajo več, bi se lahko vozil z njimi do smrti.... ki bi se znala prikazati v obliki smreke ali tovornjaka ob prvem dežju :lol:


jutri grem namontirat korejske gume, da vidim če je bil to dober nakup ali pa so kvadratne
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

evo to je to, še na smrekco profil je 8)

Slika

po avtocesti se pelje lepo, po navadnih cestah udobno, pred semaforjem se ustavi, ko pozabiš, da gori rdeča luč, ker si slučajno v čudežni deželi in je potem treba pedal za bremze porinit čez tla....rad bi še napisal kako se držijo čez ovinke, pa ne morem probat, ker mi je odletela manšeta na polosi
zdaj grem rezervirat apartma z oblazinjenimi stenami in en tak fin jopič, ki se zapenja na hrbtu, v psihiatrični ustanovi Lj.-Polje, avto pa bom pred tem parkiral v ljubljanici.
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

saj piše zgoraj ampak lahko da si manjkal v prvem razredu, ko so male tiskane črke jemali, če ti je laže z velikimi:
P E T ___ L E T

dot je xx11
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

moraš včas tudi kaj prebrat ne samo slikce gledat :twisted:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

mastnoća everywhere
Slika

povsod je bilo polno masti, na avtu feltni, gumi, po dvorišču, v garaži, za nogavico, najbrž sem jo na koncu imel še v gatah, karkoli primem okrog hiše je zdaj mastno :x

polos sem snel in nesel k FD avtodeli, v eni uri so zamenjali manšeto, cena za vse skupaj 25€
Slika
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

spustila še druga cev za bencin, kot sem predvideval da bo
sem šel kupit nove v evroton, te so od gatesa in naj bi bile kvalitetne, zamenjal sem obe dve, da ne bom čez pol leta spet lezel pod avto in ker sem že razgrajal tam spodaj sem zamenjal še tank za bencin, da ne bo črpalka več mijavkala čez ovinke. Originalni ni imel notri neke plastike ki prepreči da bencin pljuska naokrog, prej z mehansko črpalko je bilo ok, z električno pa se nista najbolje razumela.

aja vroče je če še kdo ni opazil, jaz sem, nekje po desetih minutah ropotanja s ključi in izvijači :mrgreen:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
frankie
Prispevkov: 318
Pridružen: 30 Okt 2005, 23:31

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a frankie »

Ma...ker vidim, da ni nekega problema tebi ležat v hladu avtomobilske sence, z oljnimi parami v nosnicah, meni pa je, bi ti še kej plačal, da mi menjaš nekaj na viteku? Ene 10 min posla.

Da ne bom offtopic:

-manšeta org reno al?
-s takimi živci bi ti lahko prenesel vsako žensko 24/7.
Tadahalan Clio? NO WAY:)))
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

ne vteca šraufat bo preveč kickal, lahko ti pa prodam pol litra navora, imam v vrečki, ali pa v plastenki :mrgreen:
-manšeta org reno al?
al
-s takimi živci bi ti lahko prenesel vsako žensko 24/7.
zna biti da res, že dolgo nisem imel časti nobene nosit okrog
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

sredi btcja umrl regulator napetosti, zamenjal na licu mesta...takoj ko sem prišel do novega
nobena trgovina z avtodeli v btcju ga nima, imajo pa 10 vrst osvežilnih smrečic in gumaste tepihe na zalogi, očitno je takšno povpraševanje
novega dobil v trgovini Voza na litijski cesti za 10€

5 minut za tem ko sem popravil to nevšečnost se je strgala gumica okrog leve šipe, če bi imel s seboj vžigalnik bi ga zažgal
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Renault 21 GTS '91 ... nevada

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Ti! Kok je to dimenzija gum?

Sem zadnjič gledal, da bi na moje "hondaške đaba feltne" nataknil kake poceni gume, ker kitajski zimaki, ki so bili na jeklenkah na avtu, so bili smrtno nevarni in nisem nič pametnega našel. Vsi so prodajali prastare (5+ let stare) gume kitajskega ali podobnega porekla, za 15-20€ po gumi. Potem sem pogledal po koliko so nove in dobil nove Uniroyal RainExpert 3 za ~30€ po gumi.

Dimenzija 175/65/R14. Zgledajo bedno, držijo pa fajn :)
Slika
Odgovori