Stran 1 od 1
LAGUNA 2002 MENJANA TURBINA KAJ SO SE SLABOSTI
Objavljeno: 24 Jun 2007, 23:36
Napisal/-a djsamo
mam laguno letnik 19. dci 88kw 2002 kaj je se slabost razen turbine pri teh prvih letnikih.
je privilege sam nima pa stikala za asr kako naj vem ce je sploh v tem
ugrajeno.
turbino sem zamenjal ter interculer
ma 190000 kilometrov
kolko sploh naredijo povprecno tej dci motorji
hvala
Re: LAGUNA 2002 MENJANA TURBINA KAJ SO SE SLABOSTI
Objavljeno: 25 Jun 2007, 18:31
Napisal/-a Solero
djsamo napisal/-a:mam laguno letnik 19. dci 88kw 2002 kaj je se slabost razen turbine pri teh prvih letnikih.
je privilege sam nima pa stikala za asr kako naj vem ce je sploh v tem
ugrajeno.
turbino sem zamenjal ter interculer
ma 190000 kilometrov
kolko sploh naredijo povprecno tej dci motorji
hvala
250.000km gre komot v kolikor si zamenjal turbino predkratkim... Tudi tja do 300.000km bi moral 1.9dCi zdrzat. Potem pa je pocasi treba razmisljat o upokojitvi ker je material ze iztrosen..

Re: LAGUNA 2002 MENJANA TURBINA KAJ SO SE SLABOSTI
Objavljeno: 25 Jun 2007, 19:08
Napisal/-a Tommy30
300.000 km naredi CLio 1.2 ali 1.4 brez problema. Sem ze videl takega v zivo in avto se normalno vozi, lastnik pa pravi le redni servisi.
1.9dci bi moral brez vecjih problemov cez 500.000km. ( ce bi normalno vozili, kot se dizel vozi, ne pa noro pospesevati - sej felling je res dober, skodi pa turbini, in pumpi).
Moj je obrnil 166.000km in zaenkrat se vse original!!!
Trkam na les: tok, tok, tok :

Objavljeno: 25 Jun 2007, 19:25
Napisal/-a Solero
500.000km in vec?

Z 2 generalkama in najmanj 3 zamenjane turbine, 4 sklopke, 2x generalno obnovljem menjalnik/diferencial, kje so se ostale zadeve.. Dejansko orignal je lahko se samo sasija, pa se ta je lahko bila rukjena..
Renault in njegovi kompanioni lahko dol zaprejo tovarne, ce bi delali taksne osebne avtomobile, ki bi sli 500.000km

Objavljeno: 25 Jun 2007, 22:23
Napisal/-a Tommy30
Solero napisal/-a:500.000km in vec?

Z 2 generalkama in najmanj 3 zamenjane turbine, 4 sklopke, 2x generalno obnovljem menjalnik/diferencial, kje so se ostale zadeve.. Dejansko orignal je lahko se samo sasija, pa se ta je lahko bila rukjena..
Renault in njegovi kompanioni lahko dol zaprejo tovarne, ce bi delali taksne osebne avtomobile, ki bi sli 500.000km

Osebno sem videl ze veliko avtomobilov ki imajo preko 400..000km, med drugimi tudi renoje.
Koliko pa mislis da ima Laguna letnik 94 realnih kilometrov. 90% jih ima po veckrat nazaj zavrtene kilometre. ( poznam taksista z Laguno 95 letnik, klima in jo ima kot taxi - iz 500.000 km je vrnil na 180.000 ker misli prodajat), realno imajo vsi preko 350.000km. Kdo pa je kupil Laguno leta 94, 95 za voznjo 5kkm do 10kkm letno??? Taki so kupili R5 ali Clio. Taki avti imajo letno po 50kkm.
Kaj pa uvozeni avti. Kolega pripelje za avtoprodajo vozila iz Belgije, Nemcije, stara 2-3 leta kilometrov pa imajo vsi krepko preko 200.000. Potem tu vrnejo km-je na 75-90kkm, ponaredijo s. knjizico in tip ki avto kupi , misli da je boga za jajca prijel. Tip potem proda avto ko jih ima zopet 200kkm ( se pravi jih ze ima cca 300kkm) vmes pa je menjal turbino NA 93.000 KM, IN PISE PO FORUMIH KAKO JE RENO JAJCE IN MU MASINA NI ZDRZALA NITI 100KKM. Tko je. Slovenci smo tak narod, ki bi imel nov avto za pol cene pol pa brez okvar do 250kkm.
Dragi moji, kar v trgovino bo treba it po novega in potem sele ves kaj imas.
Ce pa bi reno delal le 200kkm ga jaz nikoli vec nebi kupil. ( imel pa sem jih veliko, pa se bom na tej znamki ostal, dokler ne bo kes za 530d BMV

)
Objavljeno: 25 Jun 2007, 22:49
Napisal/-a killah bee
Moj RS ima 172.000 prevozenih in je tud se vse original, tud sprednji diski

Pa se ne voz lepo

Tko, da pamet v roke pa bo avto laufu se dolg

Objavljeno: 25 Jun 2007, 22:52
Napisal/-a Tommy30
killah bee napisal/-a:Moj RS ima 172.000 prevozenih in je tud se vse original, tud sprednji diski

Pa se ne voz lepo

Tko, da pamet v roke pa bo avto laufu se dolg

Seveda!!!
Pomisli kako bi bilo ce bi stel: joj samo se 28.000 km, pa bo slo vse skp v k...
Objavljeno: 25 Jun 2007, 22:59
Napisal/-a killah bee
Tommy28 napisal/-a:killah bee napisal/-a:Moj RS ima 172.000 prevozenih in je tud se vse original, tud sprednji diski

Pa se ne voz lepo

Tko, da pamet v roke pa bo avto laufu se dolg

Seveda!!!
Pomisli kako bi bilo ce bi stel: joj samo se 28.000 km, pa bo slo vse skp v k...
Lool, dej nehi.

Objavljeno: 26 Jun 2007, 08:44
Napisal/-a sLOVEnec
ASR? Nisem se zasledil tega pri nobeni laguni, razen ce morda ne mislis ESP?
Objavljeno: 01 Jul 2007, 21:50
Napisal/-a robek
Ce nima ESP, najbrz tudi ASR nima. Nisem najboj ziher. Ampak ce bi ASR imela, bi imel tudi tipko za izklop. Tiste ki imajo ESP imajo v sklopu tega tudi ASR, tako sem prebral v knjizici z navodili.
Lahko pa to preizkusis prakticno na kaksni spolzki podlagi. Rahlo zategni rocno in sunkovito spelji. Ce se ti bojo kolesa zvrtela v na polno ASR-ja ni, ce pa ti bo avto sam znizal vrtljaje pa zadeva je.
Moja je letnik 2003. Ima 116.000 prevozenih (baje), do zdaj je crknila edino crpalka za gorivo in to pri 70.000 strosek pa je takrat bil 32.000SIT
Objavljeno: 01 Jul 2007, 22:59
Napisal/-a Matjaz46
Moja laguna ma 210 tisoc pa je blo zamenjano:
-Sedaj imam 3 turbino not
-citalec za kartico
-sama kartica
-celotna sklopka
-sprednji diski
-zadnji so gotovi in imam ze narocene nove
Se nekaj kar nima zveze z masino
-enih 5 sprednjih stekel
-meglenka
-sprenja luc
-zadnja luc
-levi bletnik
-levo ogledalo
Se kaj se bi najdlo!

Objavljeno: 02 Jul 2007, 09:54
Napisal/-a scrat
Matjaz46 napisal/-a:Moja laguna ma 210 tisoc pa je blo zamenjano:
-Sedaj imam 3 turbino not
-citalec za kartico
-sama kartica
-celotna sklopka
-sprednji diski
-zadnji so gotovi in imam ze narocene nove
Se nekaj kar nima zveze z masino
-enih 5 sprednjih stekel
-meglenka
-sprenja luc
-zadnja luc
-levi bletnik
-levo ogledalo
Se kaj se bi najdlo!

Pa to je skor cel avto
