Delovanje ter vse o EGR ventilu

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
R19
Prispevkov: 748
Pridružen: 11 Dec 2006, 19:35
Kraj: Sentjur / Celju

Odgovor Napisal/-a R19 »

marekvz napisal/-a:Ja bi prosil ak kdo zna dal ima R 19 ERG ventil,i ak ima,de je?fala,dela se o 1.4
nima :D
Uporabniški avatar
lucca brassi
Prispevkov: 48
Pridružen: 02 Jan 2007, 23:24
Kraj: Notranjska

uporabne informacije

Odgovor Napisal/-a lucca brassi »

uporabne informacije....upam vsaj ....zdaj ko so me ravno razp.......li ! :evil:

http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop ... 017#214017

lps
Moments before detonation ,..................TT
Renault Grand Scenic Energy BOSE Edition FAP 1,6 dCi , 131KM
atubic
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Apr 2010, 18:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a atubic »

Danes sam klical na chiptuning.si, če bi mi lahko izklopili EGR ventil (2.2 dci) letnik 2002, in mi pravi da bi ga izklopil ter v softwaru dal komando da je skoz izklopljen in da tako nebi računalnik javljal napake. Zanima me kakšno vlogo imajo povratni plini ki gredo nazaj v motor, in kakšne so posledice izklopa EGR ventila? (recimo da nebo potem problem na izpušnih plinih na tehničnemu pregledu ali kaj drugega?)ali je pametno to narediti, kot pa kupovati novi EGR? Zna kdo kaj več glede tega ???

Cena igračkanja po softwaru mi je rekel da bo cca 100€
Lp.
Greg007
Prispevkov: 116
Pridružen: 16 Nov 2009, 11:44
Kraj: Kamnik

Re: uporabne informacije

Odgovor Napisal/-a Greg007 »

lucca brassi napisal/-a:uporabne informacije....upam vsaj ....zdaj ko so me ravno razp.......li ! :evil:

http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop ... 017#214017

lps
Sem prebral.... Torej v kakšnem položaju in kako ima EGR ventil sploh smisel čistit :?: :oops:
Espi 1,9 dci v penziji...trenutno 5008 1,6 HDI ==> Upam, da spet Espi, kmalu...
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Vzameš ga ven in spucaš z nafto/bencinom/čistilnim alkoholom/čistilom za uplinjače...
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Greg007
Prispevkov: 116
Pridružen: 16 Nov 2009, 11:44
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Greg007 »

Ja vem...
Mislil sem na to, kar sem repliciral lucci brassiju. EGR že vzameš ven in ga mehansko očistiš, kolikor se da. Ali se ga lahko namoči v kaj, da svinjarijo požre..da slučajno ne pokvariš senzorja...ali ne narediš kakšne neumnosti...saj vsi vemo, da se je EGR ventilov ob čiščenju precej uničilo...
Ko sem prebiral temo na elektroniku, sem zasledil, da je notri ena pasta, pa da so neki kanalčki, pa zobniški pogon z motorčkom...

Raje prašam še enkrat, kot naredim kakšno traparijo pa sem ob 200 ali 300 eurov :?
Espi 1,9 dci v penziji...trenutno 5008 1,6 HDI ==> Upam, da spet Espi, kmalu...
Emilo
Prispevkov: 60
Pridružen: 02 Dec 2008, 07:30
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a Emilo »

Pred kakšnim letom sem odklopil kabel iz EGR ventila. Ker pa se avto zaradi tega precej bolj dolgo segreva na delovno temperaturo, bi ventil rad priklopil nazaj. Predvidevam, da se je na samem EGR ventilu nabralo precej umazanije in ga bom pred priklopom očistil, zanima pa me če se je umazanija nabrala še v ceveh, ki vodijo proti ventilu in ali moram le te tudi očistiti???
Uporabniški avatar
Tike take
Prispevkov: 22
Pridružen: 18 Feb 2012, 20:34

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a Tike take »

pozdravljeni,
vozim Megane 1.9 dCi 96 kW,letnik 2007.
Zanima me,kje ima avto EGR ventil,oz. kako do njega,da
ga ščistim
Hvala,Tike Take
žena,če rečem,da ga bom popravil,
mi ne morit vsake pol leta...
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Odstraniš plastičen pokrov na motorju. Slediš cevi, ki gre od filtra zraka proti motorju v kolektor. Odstraniš plastičen nastavek, ki pripenja to cev na kolektor (3 ali 4 vijaki 10) in pod njim je EGR. Kako ga čistiš pa preberi v moji temi o Laguni ;)
Gasko1986
Prispevkov: 23
Pridružen: 19 Dec 2009, 10:44

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a Gasko1986 »

danes sva se z mehanikom lotila servisa vozila, ker sem ga kupil pred kratkim.

opravila sva menjavo olja, filtrov ( gorivo, zrak, kabine, olja ), očistila loputo in preverila grelne svečke ter poskusila očistiti tako imenovani EGR ventil. A potekalo je vse kot po maslo dokler nisva naletela na EGR ventila kater je proti pričakovanju šel lepo snet iz svojega ležišča :shock: in nato ko sva ga čistila ugotovila slabo novico. Med čiščenjem sva ugotovila da je sam EGR ventil zavarjen na koncu kjer je pomični del. :evil: in ne da bi bil zavarjen samo na dveh točkah, ta strokovnjak ga je zavaril v celotnem krogu :?

NE VEM KDO PRI HUDIČO JE ZAVARIL EGR VENTIL!!!!
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a ridder »

to je bil eden od načinov da ga je izklopil oziroma prekinil delovanje.
saj se egr odpira/zapira glede na tlak turbine, ter sistema vbrizga goriva. lahko da je bil zanič, in ga je tako "popravil"

l.p.
Polnjenje klime že od 30€!!!!!!!!!
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
Uporabniški avatar
u-r-o-s
Prispevkov: 41
Pridružen: 04 Okt 2005, 19:54
Kraj: Celje

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a u-r-o-s »

A mi lahko kdo napiše kataloško št. za egr za espace IV 2.2 dci?

Pa če ima kdo ceno iz uradnega servisa za nastavitev egr-a ?

Na ebayu je namreč kar nekaj oglasov za egr ventile, pa bi ga naročil in potem dal nastavit na servis.

Hvala.
LP, Uro?°.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Em, EGR se kaj nastavlja? :?
Uporabniški avatar
mihec999
Prispevkov: 191
Pridružen: 04 Nov 2010, 01:49

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a mihec999 »

Imam en problem ko sem odvil 3 vijake na egr ventilu je egr samo odpadel na 2 dela, in kako zdaj naj vzamem ven tisti del ki je ostal notri? Sajasto je tako da vse glava peče :S
Renault Laguna ll phase ll 2.0 dCi - ni več
Audi A5 Sportback
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Delovanje ter vse o EGR ventilu

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Jst sem z malim izvijačem previdno prišel med tesnilo EGR-a in kolektor (oz del, kjer je EGR nameščen). Potem sem počasi šponal, odmikal... dokler ni toliko zlezel ven, da sem lahko nadaljeval še na drugih koncih. Tako je EGR počasi zlezel ven in sem ga lahko prijel ter s sukanjem dobil ven.
Odgovori