POPRAVILO obledelih/spraskanih LUCI

Uporabni vodiči
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

POPRAVILO obledelih/spraskanih LUCI

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Tudi vas mucijo obledele, spraskane in motne luci na vasem avtu?
Se vam zaradi tega ljudje posmehujejo?
Vas je sram peljati avto mimo soseda?
Ne pridete cez tehnicnega?
Zaradi tega slabo spite?

NIC VEC!
obstaja resitev :D

"kako je to mogoce?" se sprasujete
vse kar otrebujete je:

vodobrusni papir, malo vate za poliranje, ali mehko bombazno krpo, pasto za poliranje plastike, vedro z vodo, gobico, desno roko (ce ste levicar levo) in malo veselja :lol:


ok dovolj zajebancije
luci so bile pred operacijo taksne
ne niso prasne, to je lepo umita plastika.....katastrofa
Slika

Slika

Slika


vodobrusni papir
zacel sem s p800, ker so bile luci res res zjebane
Slika


drgniti je treba toliko casa, da je cela luc enakomerno motna
Slika

Slika

ena spolirana, druga sredi postopka :D
Slika

potem pa veselo vse zbrusiti se z: najprej P1000, potem P1200 in na koncu s P2000, ce kje dobite se kaksen bolj fin papir tudi ne bo skodilo
(papir do 1200 sem nabavil v merkurju, P2000 imajo v trgovini MaxMeyer na zaloski)

ko je vse lepo gladko pride na vrsto pasta za poliranje plastike
dobi se u bauhausu
Slika



in rezultat:
Slika
TADAAAAA :D

Slika


to je to
kako obstojno je, pa se ne vem :lol:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

lagun napisal/-a: Jest bi tud to probov.Kolk cajta si pa drgnu z enim smirglom? :smt017
z najbolj grobim drgnes dokler ni vse enako belo, potem pa vzames bolj finega in drgnes dokler ne zacne gladko drseti po luci, potem pa se bolj finega in se bolj finega.....ce hitro drgnes, je hitreje, ce ne pa traja :lol:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
BeaM_X
Prispevkov: 870
Pridružen: 06 Dec 2005, 19:18
Kraj: Kransterdam

Odgovor Napisal/-a BeaM_X »

Nej se kdo pove ksn ziher nacin kako parabole spucat?
Jest sm jih z mrzlo destilirano vodo(vroca bed).
A ma kdo se ksno preiskuseno metodo?

Pa hudo si luci zrihtu :shock:
Slika
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

broker napisal/-a:Mam boljsi predlog,ki se uporablja po renojevih licarskih delavnicah in verjetno se kje!

Tako zbrusis,kot si ti,s finim papirjem,ocistis z razredcilom,...luc je matt,nto jo prelakiras z lakom in je skoraj kot nova!
PREVERJENO ze VECKRAT! (delal je licar)

to ze,
ampak isto moras brusit, potem pa namesto da samo z vatko spoliras, moras imeti lak, pa znati moras polakirat, ker ce ne znas, dobis se vecje sranje (stece, megle rata, muha, prah se ti gor usede....)

s poliranjem je manj dela, ceneje je, edino o obstojnosti nisem preprican, to bomo videli pa cez par mesecev


@privatnik
malo sem googlal potem pa nad avto.....previdno :lol:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
BlackWind
Prispevkov: 1406
Pridružen: 03 Avg 2004, 07:01
Kraj: Kranstrdam

Odgovor Napisal/-a BlackWind »

Solero napisal/-a:..ce niste vesci ne pocnite tega sami doma, ker bo vec skode kot koristi.. :wink:
ce so luci okrusene od kamenckov ali karkoli spraskane, sedaj obstajajo tudi posebni prozorni laki za lakiranje luci....tako da se tudi to da resiti....
lp
Twingo 1.2 z vecjo dihtngo na glavi, debelejsimi auspuh rori in sportnim filtrom :P
www.avtohisa-REAL.si
Uporabniški avatar
BlackWind
Prispevkov: 1406
Pridružen: 03 Avg 2004, 07:01
Kraj: Kranstrdam

Odgovor Napisal/-a BlackWind »

Solero napisal/-a:Da se marsikaj resit. A vse z dodatnimi stroski :wink:
bols da mas sreco v nesreci pa da ti jih kamecek razbije in da zavarovalnica nove, ce imas J kombinacijo zavarovano, je pa res da dolocene luci kamencki ne razbijejo ampak samo opraskajo! :?
za stroske barvanja pa tega bi mogoce ze lepse rabljene dobili....
Twingo 1.2 z vecjo dihtngo na glavi, debelejsimi auspuh rori in sportnim filtrom :P
www.avtohisa-REAL.si
Ales33
Prispevkov: 5
Pridružen: 30 Avg 2006, 19:15

Mogoce nekaj vec o materialu

Odgovor Napisal/-a Ales33 »

Nekaj informacij o lecah na zarometih.

Pred leti so bile prakticno vse lece zarometov steklene. Danes pa so po vecini steklene le se lece meglenk.

Lece zarometov novejsih avtomobilov so izdelane iz posebnih tipov PC (polycarbonat), ki je UV stabiliziran. Po izdelavi se te lece polakirajo s posebnimi laki. Lakiranje je potrebno ker so materiali PC obcutljivi na razenje. To pomeni, da se nepolakirana leca bistveno hitreje spraska.

Kaj se zgodi, ce leca ni polakirana lahko vidite na nekaterih avtomobilih, ki imajo lece dodatnih zavornih svetilk izdelane iz PC, ki ni polakiran. Pri pogostem pranju avtomobila v avtopralnici so te lece po dolocenem casu povsem spraskane in postanejo motne.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

no ja tudi polakirani zarometi direkt iz tovarne so precej obcutljivi na avtopralnice
sam ne vem ker se avto vedno pere doma na roke, ampak polno folka jamra da jim krtace u pralnici spraskajo luci

samo eno je, ce so luci spraskane od kajvemcesa, tukaj prav plastika (ali pa karkoli je ze naplskano cez plastiko) obledi, rata "kosmato" in belo
ista grdobija se dogaja z zadnjimi meglenkami na nekatreih Scenicih in prvih xantiah
po moje slaba plastika, ker luc ni prav nic spraskana, samo bela
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Ales33
Prispevkov: 5
Pridružen: 30 Avg 2006, 19:15

Odgovor Napisal/-a Ales33 »

Se strinjam. Kvaliteta materiala, laka ter postopka lakiranja je pomembna.

Lece zadnjih svetilk so povecini izdelane iz PMMA, ki je manj obcutljiv na razenje in se ne lakira - seveda pa ni povsem odporen. Pomembno je, da je material UV stabiliziran. Nimamo le UV ''naravne'' svetlobe. UV svetlobo daje tudi zarnica. Pomembno tudi da je material temperaturno dovolj odporen, da ne pride do toplotnih poskodb lece.
Uporabniški avatar
ZZ-717
Prispevkov: 4542
Pridružen: 04 Jan 2007, 00:01
Kraj: Ljubljana - Šentvid

Odgovor Napisal/-a ZZ-717 »

scrat napisal/-a:Pel na carglass pa ti bodo spedenal...k sajbe ne bos mogu spolirat sam.
no danes klical na carglass na verovskovo in rekel stric da ne polirajo vec sip na kateri so rise naredili brisalci...ker potem se naredi nek kot kateri pa se poslabsa vidnost v vzvratnem ogledalu cez zadnjo sipo...in da so se ljudje na veliko pritozevali zato so nehali s tem...za kaksno drugo podjetje pa tudi ni povedal... torej ... ma kdo ksno idejo kam naj se poklicem ker me res motijo te rise :mad: :mad: :mad: :? :(
Slika
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a clio open »

jure napisal/-a:kje pa se da dobit 2000.mam tudi jaz za spolirat eno luc
Js sm ga v mavrici kupu; je ful pocen. Pa po moje, da ni potrebe, da bi pred njim brusu s cim bolj grobim; mogoce 1500. Vsekakor pa dlje brusi s finim kot grobim.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
tomaz07
Prispevkov: 254
Pridružen: 29 Nov 2008, 22:38
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a tomaz07 »

Jaz sem vzel meglenke ven pa sem jih v umivalniku brusil pa sem vsake tolko casa spral z vodo vse dol pa sem sel nazaj brusit. Uporabljal sem pa vodobrusni papir prvo P360 nato P500 in se na koncu P1000. Spoliral sem pa z pasto XERAPOL. Prav za luci pa tako polirat. Dal sem pa za njo 12eur.

Meglenke zadnje so zdaj kot nove. Prej so bile take motne. Upam da bodo dolgo lepe :D
prvee
Prispevkov: 15
Pridružen: 13 Dec 2007, 17:10

Uspelo...

Odgovor Napisal/-a prvee »

Tako, tudi jaz sem se lotil omenjene obnove in bi povdaril naslednje:

- za dost "zmatrane" luči obvezno P800 ali pa rambo-roka s P1000 in potem dalje
- veliko lažje gre s kakim tehničnim pripomočkom(prirejen nastavek za brusni papir - vrtalni stroj) --->ni rambo-roka efekta(drugi dan sem vse delal z levo :D )
- globje kot so praske-preperelost na plastiki in gostota, več je dela in predvsem tu je priporočljivo s kakim strojčkom, pa tudi bolj enakomerno pride
-delal sem vse na roko

Prilagam fotke, kako izgleda pred obnovo in po njej, pod rdečo linijo je pa kako zgleda prej in pred polituro, ko so zbrušene. Pa hvala vsem pred mano za nasvete in sploh da ste se spustili v to :wink: .

Slika

lp,
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a clio open »

To sm tud js vidu; in ni šans da dam 50€ za to. Tvoje luči so pa vrjetn ostale motne, ker nisi dovolj zgladiu. Zihr si brusu z bolj grobim papirjem ala p800? Pol bi mogu še s 1000 in 2000; js se nekak držim "pravila", da če brusim s 1000 5 minut, potem z 2000 brusim vsaj 10 min. Pa načeloma je fajn met šlauf pr roki, da stalno vodo šibaš na luč, kr z umazanim brusnim papirjem take granulacije opravljaš samo sizifovo delo. Potem je treba pa še drgnt s polirno pasto. To NI 15 minutno božanje luči in so kot nove!

Ps: js sm si na ta način še obdelu zaslon na telefonu; sm brusu samo z 2000 papirjem, pa potem poliru - cca 15 minut vse skp pa displej k nov :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
ssimon
Prispevkov: 214
Pridružen: 17 Jan 2010, 23:20
Kraj: LJ okolica

Odgovor Napisal/-a ssimon »

Zadeva po tem postopku odlično deluje tudi na zadnjih meglenkah na scenicu
prej in potem
Slika
Slika
Odgovori