www.cliocup.si

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
RS-sport
Prispevkov: 644
Pridružen: 07 Nov 2005, 22:12
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a RS-sport »

vse cestitke in pohvale :smt005 :smt009 ki ga vlagas v projekt CLIO CUP :a2_aplavz
RS-sport
dare01
Prispevkov: 415
Pridružen: 05 Jan 2006, 14:16
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a dare01 »

Zelena luc za pokal

Na svoji zadnji seji je upravni odbor slovenske krovne zveze za avtosport AS2005 potrdil sportni in tehnicni pravilnik za Clio Cup 2008.

To je pomemben mejnik pri organizaciji pokalnega tekmovanja Clio Cup v sezoni 2008. Prvi rok za prijavo v pokal je 31. januar 2008, organizator pa bo pripravil tudi vecjo predstavitev tega atraktivnega avtomobilisticnega projekta. Razpis pokala te...

Vec na www.cliocup.si
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

:smt005 :smt009
Super!! :smt008

Torej, stvar gre naprej po nacrtih! :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Sokol
Prispevkov: 644
Pridružen: 14 Mar 2006, 19:49

Odgovor Napisal/-a Sokol »

Vse cestitke.
Ves trud, ki ga vlagas v to se je le obrestoval.
Slika
RenaultSport all the way!!!
Uporabniški avatar
MihaR
Prispevkov: 307
Pridružen: 24 Apr 2006, 13:21
Kraj: somewhere inside R28...

Odgovor Napisal/-a MihaR »

Organizator in pobudnik pokalnega tekmovanja Clio Cup 2008, Darko Strahinic, je odgrnil zastor nad svojim avtomobilisticnim projektom in ga v Ljubljani predstavil javnosti in dirkacem. Dan D za prijavo v pokal, za katerega vlada veliko zanimanje, je 31. januar.

Renault ima s svojimi pokalnimi tekmovanji stiridesetletno zgodovino, v letu 2008 pa ga bomo spet videli tudi v Sloveniji. To bo po vec kot desetih letih prvo Renaultovo pokalno tekmovanje na nasih tleh, ki bo imelo velik pomen za postopni dvig kvalitete in odmevnosti krozno- in gorsko-hitrostnih dirk.

Pokal Clio Cup je zasnoval Darko Strahinic, poslovnez iz Trebnja, ki stavi na atraktivnost, mnozicnost in enakost med tekmovalci. Renaultova pokalna tekmovanja so znana prav po sportnem in nepopustljivem boju do zadnjega metra asfalta. Strahinic je uspel izpeljati zanimiv komercialen program, ki vkljucuje atraktivne lokacije dirk, siroko odmevnost, televizijsko podporo in visoke denarne nagrade za udelezene voznike. Celoten nagradni sklad znasa kar 130 tisoc evrov, za najhitrejse dirkace v skupni razvrstitvi pa bodo na voljo se dodatne privlacne nagrade. Med njimi tudi serijski Renault Clio R26 in moznost testiranja pokalnega Renaulta Megane.

Koledar sestavljajo krozno- in gorsko-hitrostne dirke (razvrstitvi bosta loceni). Z enim dirkalnikom lahko vozita najvec dva voznika, obstajala pa bo tudi posebna razvrstitev ekip. Skupaj bo izpeljanih devet krozno-hitrostnih dirk, od katerih bosta dve potekali v Sloveniji (Cerklje), tri na Hrvaskem (Grobnik), po ena pa v Avstriji (Salzburg) in Italiji (Adria). Na drugi strani bodo stiri gorske dirke potekale v Sloveniji (Sevnica, Gorjanci, Ilirska Bistrica in Trbovlje), ob zadostnem zanimanju hrvaskih tekmovalcev pa bo ena dirka potekala tudi v Ogulinu na Hrvaskem.

Vec o zasedbi pokala Clio Cup 2008 bo znanega po 31. januarju, ko se iztece osnovni rok za prijave v pokal. Organizator pravi, da je minimalno stevilo voznikov za izvedbo dvanajst ter da verjame v zadostno zanimanje dirkacev za ta regijski avtomobilisticni projekt. Vec informacij o pokalu na www.cliocup.si

DARKO STRAHINIC, promotor in organizator pokala
»Nas pokal je zasnovan regijsko, saj smo upostevali svicarski model pokala Clio, ki prav tako deloma poteka v tujini. Glavne prednosti pokala so nizki stroski vzdrzevanja, atraktivnost in izenacenost dirk ter denarni sklad za najuspesnejse voznike. Poskrbeli smo za promocijo in celotno komercialno podporo, saj sem preprican, da mora tako pokalno tekmovanje ziveti od svojih aktivnosti. Nadejam se serije dinamicnih in atraktivnih dirk, saj sem preprican, da smo pokal dobro zastavili in da ga bomo lahko izpeljali.«
www.cliocup.si

8) :D :wink:

:smt045 :a2_avtomobilizem_com_vihu
Slika
Racingboy
Prispevkov: 13
Pridružen: 05 Nov 2006, 18:11

Odgovor Napisal/-a Racingboy »

Trenutno je prijavljenih 8 tekmovalcev, ampak se je organizator odlocil da pokal vseeno spelje saj smo mnenja da jih bo kmalu se vec. Mislim da je to velika prelomnica v slovenskem avtosportu, se posebej na pisti. Vsa cast in velika zahvala gre seveda g. Strahinicu.

:smt025
majstr
Prispevkov: 41
Pridružen: 10 Jan 2008, 19:38

Odgovor Napisal/-a majstr »

Se je v tem casu mogoce se gdo opogumu za vstop v pokal? Ali bomo spremljali "samo" 8 cliotov?
Uporabniški avatar
smile4me
Prispevkov: 365
Pridružen: 04 Maj 2006, 18:37
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a smile4me »

se en hrvat naj bi se prdruzu
Slika

Bit podgur`c je luksuz!
Uporabniški avatar
killah bee
Prispevkov: 4094
Pridružen: 11 Jun 2004, 14:26
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a killah bee »

Nova prenovljena stran Pokala, Renault Sport Slovenija 8)

http://www.renaultsport.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=04

Vse pohvale vredna :wink:


Edit: se krajsi clanek na nasem portalu:

http://www.renault-klub.si/news.php
Uporabniški avatar
rclio333
Prispevkov: 8
Pridružen: 07 Dec 2004, 12:20

Odgovor Napisal/-a rclio333 »

Ta vikend je prva dirka Clio cup-a prijavljeni so pa samo 3 vozniki. Me zanima kje je zdaj tistih 8 voznikov.



LP
Uporabniški avatar
smile4me
Prispevkov: 365
Pridružen: 04 Maj 2006, 18:37
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a smile4me »

zdej jih je ze 5 prjavljenih na dirko, tko da do konca tedna pricakujem vseh 8...
Slika

Bit podgur`c je luksuz!
Uporabniški avatar
rclio333
Prispevkov: 8
Pridružen: 07 Dec 2004, 12:20

Odgovor Napisal/-a rclio333 »

Na listi prijav so samo 3

LP
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

poglej se enkrat listo prijav. sedaj je nova na as-jevi strani! prijavljenih je 5 voznikov clio cup! :D :wink:
Uporabniški avatar
rclio333
Prispevkov: 8
Pridružen: 07 Dec 2004, 12:20

Odgovor Napisal/-a rclio333 »

dokler jih ne vidm ne verjamem nic...bomo videli ta vikend :wink: se vedno pa me zanima kje so se drugi trije

LP
Uporabniški avatar
killah bee
Prispevkov: 4094
Pridružen: 11 Jun 2004, 14:26
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a killah bee »

Mene pa zanima, kaj hoces dosezti z temi vprasanji?
Odgovori