Neodvisni test: Clio 197

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
dare01
Prispevkov: 415
Pridružen: 05 Jan 2006, 14:16
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a dare01 »

Imperator napisal/-a:5000 obratov pri 150??? groza. kje je blokada? na 8k?

6 prestava mora bit overdrive.
Lucka za menjat se prizge okoli 7200 :wink: . Je pa sesta dejansko samo za obrate malo zbit in nic drugega.
metallic
Prispevkov: 684
Pridružen: 12 Apr 2003, 14:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a metallic »

Si sur? AMjevci so ugotovil, da se peta zvrti do 194km/h, sesta pa do 220.

Drugac se mi pa zdi (upam) da bo cliova pot podobna meganovi, ob predstavitvi so vsi jokal kok je nesporten, pol pa hopla ena omejena serija in je vse drugac. 8)
SlikaSlika
dare01
Prispevkov: 415
Pridružen: 05 Jan 2006, 14:16
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a dare01 »

metallic napisal/-a:Si sur? AMjevci so ugotovil, da se peta zvrti do 194km/h, sesta pa do 220.

Drugac se mi pa zdi (upam) da bo cliova pot podobna meganovi, ob predstavitvi so vsi jokal kok je nesporten, pol pa hopla ena omejena serija in je vse drugac. 8)
Mah saj ga nisem gonil do konca. Sem enkrat sel do 200 po avtocesti in to je to. Sem se raje po ovinkih vozil :wink:.
In ce pogledas v temi Clio RS III bos nasel graf, ki ga je nalimal Pancho. In bos videl da se v sesti pri 5000 obratih peljes 150 km/h :shock: . Zdaj pa pojdi od Kopra do Maribora(pa ne gledat porabe :wink: ).
Uporabniški avatar
djsly
Prispevkov: 411
Pridružen: 01 Apr 2003, 15:20

Odgovor Napisal/-a djsly »

za pot od kopra do mb mas enga dci-ja, za ostalo pa RS-a ;)

Sprtniki pa si naceloma ne zatiskamo uses tudi ce malo dlje casa ropota ;)

problem resen.
dare01
Prispevkov: 415
Pridružen: 05 Jan 2006, 14:16
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a dare01 »

djsly napisal/-a:za pot od kopra do mb mas enga dci-ja, za ostalo pa RS-a ;)

Sprtniki pa si naceloma ne zatiskamo uses tudi ce malo dlje casa ropota ;)

problem resen.
Saj imam jaz za vsak dan Scenica :wink: .
Megana bom imel za vsak drug dan pa za ob nedeljah :wink: :wink: .
Za pave sportne dneve si bom pa nekaj drugega omislil :wink: :wink: :wink:.


OT: kar se tice ropotanja..... imam jaz Husqvarno(Rider16-traktorcek kosilnico) ki daje ode sebe 105 Db. Pa imam za slabe tri ure za kosit naenkrat :shock: . Tako da me ropotanje ravno ne moti :wink:
Uporabniški avatar
Solero
Prispevkov: 971
Pridružen: 08 Jan 2006, 13:31
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Solero »

djsly napisal/-a:za pot od kopra do mb mas enga dci-ja, za ostalo pa RS-a ;)

Sprtniki pa si naceloma ne zatiskamo uses tudi ce malo dlje casa ropota ;)

problem resen.
Lepo povedano. Ko se gre na dopust se gre z dCijem. Lepo 160km/h tempomat pa 6.prestava... pa samo sssssssssssssssssssss in uzivas v udobju in tisini in si ogledujes okolico. Pa poraba nic vecja kot 7l/100km.

Za ostalo pa RS :wink:
Uporabniški avatar
Urshy_rs
Prispevkov: 207
Pridružen: 02 Mar 2006, 23:35
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Urshy_rs »

Clio 182 ma 1110kg. Mam pa samo eno vprasanje glede testa... napisal si da ti je bols ce avtu zacne nos odnasat kot pa zadek. A ni lazje ce ti rit odnasa da lahko avto se lovis, ker ponavadi ko ti odnasa nos lohka sam upas da bodo kolesa zagrabla da te ne vrze s ceste. No sej jst ne vem sam Jure je reku da mu je bols ce odnasa rit kot nos, zato pa se tebe vprasam kako si to mislu.

Lp Urshy
dare01
Prispevkov: 415
Pridružen: 05 Jan 2006, 14:16
Kraj: Trebnje

Odgovor Napisal/-a dare01 »

Urshy_rs napisal/-a:Clio 182 ma 1110kg. Mam pa samo eno vprasanje glede testa... napisal si da ti je bols ce avtu zacne nos odnasat kot pa zadek. A ni lazje ce ti rit odnasa da lahko avto se lovis, ker ponavadi ko ti odnasa nos lohka sam upas da bodo kolesa zagrabla da te ne vrze s ceste. No sej jst ne vem sam Jure je reku da mu je bols ce odnasa rit kot nos, zato pa se tebe vprasam kako si to mislu.

Lp Urshy
Saj ne da ti ga cisto odnese ali pa (bog ne daj da gre avto naravnost- mokra cesta). Ampak cutis da nos sili ven(tipicno obnasanje avtomobiov na prednji pogon). S tem nisem mislil ta ti nos tako mece ven da cakas da bodo kolesa zagrabila :shock: . Potem si moral nekaj ze orenk zaj--at prej oziroma imel preveliko vstopno hitrost. To pa ni fajn situacija. Ce ti pa odnese ven rit pri avtu z prednjim pogonom (in to mislim ZANESE ne pa malo nakaze) potem imas kar veselico da avto dobis iz ovinka ven. Saj sem imel situacije(z izklopljenim ESP) da mi je rit nosilo ampak nic strasnega-saj ga zacutis in takoj popravis.
Hotel sem reci da imam raje da mi najprej pokaze nos do kje gre in ga popravljam kot pa rit avta(pri spredaj gnanem vozilu).
To kar je pa Jure mislil da ti nos toliko vrze ven oziroma da toliko tiscis gas da gre nos naravnost in cakas kdaj bodo zagrabile gume :shock: ....... to je pa ze sranje. Bi moral stvar ze prej uredit da ne pride do tega....
Uporabniški avatar
Tadej
Prispevkov: 3232
Pridružen: 27 Nov 2005, 16:30
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a Tadej »

Men je sam enkrat rit vn vrglo (se s passatom) in sem pristal na travniku ;)
Uporabniški avatar
djsly
Prispevkov: 411
Pridružen: 01 Apr 2003, 15:20

Odgovor Napisal/-a djsly »

men je dostikrat nos ven silil pri rs-u, kar ni nic hudega dokler gre za manjse hitrosti. pri teh se da z rocno veliko popraviti. sam sem velikokrat "treniral" tako voznjo na poti domov v enem ovinku (ni prometa nic!) pa se je vedno lepo izslo. Seveda so ble hitrosti vedno do 60 km/h.

Ko pa ti enkrat odnese zadek mas edino moznost da pohodis gas da ga ven povleces, pa motas kontra k norc. Sam s tem vecas hitrost vozila kar pa v najvec primerih ni gut ker si ze tako prehitro v ovink preletu da ti je odneslo zadek.

Nisem se vozu tega RS-a, ampak Mk1 je imel precej nemiren zadek. Recimo na Mobikrogu se je fino cutilo na prvem ovinku po ciljni ravnini. Velikokrat je slo pocez tam.

komi cakam novega RS-a na MK ;)
zblojenc
Prispevkov: 104
Pridružen: 09 Feb 2006, 17:53

Odgovor Napisal/-a zblojenc »

@dare01: koliko pa potem pije taka zvau?
Uporabniški avatar
killah bee
Prispevkov: 4094
Pridružen: 11 Jun 2004, 14:26
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a killah bee »

Da malo obudim tole :D

Sodelavec imel na testu po en teden vsakega... novi Clio RS in nova Honda TipaR :)

Njegove edine besede:

Honda se skrije pred Cliom, sem prvo mislu da govori o Meganu :shock:
Sugar grl
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 Sep 2006, 12:03
Kraj: Kranj, Medvode

Odgovor Napisal/-a Sugar grl »

Super test! Upam, da ga vsi tisti ki Ste ga vozili niste prevec priganjali, ker je od petka (sodec po registraciji, zapisani v prometni) ta RS pri nas doma :)

Slika
...takole izgleda sedaj, ko bo kmalu dopolnil dve leti...
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Pa tut ce ga so gonil nic zato, sej je narjen da se ga goni.

Drgac pa cestitam!
Pancho
Prispevkov: 719
Pridružen: 15 Avg 2006, 10:51
Kraj: Obala

Odgovor Napisal/-a Pancho »

Vazno je bilo samo, da je bilo olje dovolj ogreto. Dvomim pa, da je bil kdo sposoben ves cas tiscati motor med 5500 in 7200 vrt/min. Ga je potrebno prej dodobra spoznat, da bi si kdo privoscil taksno pocetje (sicer je mozno, da ga je kdo nonstop priganjal).
Drugace ga pa kar predstavi v galeriji, aja, pa veliko uzivaskih in varnih km.
Odgovori