Stran 43 od 61
Objavljeno: 16 Dec 2010, 20:48
Napisal/-a tdk
še nekaj glede nafte...
Ker sem zelo blizu Avstrije že dobro leto dni tankam v Avstriji. Nazadnje sem tankal pred cca. 14 dnevi(kmalu bom spet moral iti);takrat je bila nafta cenejša nekaj manj kot 8 centov;tankam pa okrog 60 litrov.Ni nekega groznega prihranka...je pa preko meje plača veliko večja kot pri nas.
Povedal bi rad nekaj drugega:Brat dela v Avstriji;on in nekaj prijateljev je tankalo tam že takrat,ko je bila nafta pri nas malenkost cenejša;in so vedno trdili,da avto z avstrijsko nafto troši manj...seveda jim nisem verjel in jim govoril,naj me nategujejo s čim drugim.In dejstvo: ko sem tankal v SLo(večina OMW in nekaj tudi Petrol) mi je laguna pila vedno preko ali kakšen deci manj kot 7 litrov.Sedaj je poraba okrog 6 litrov;deci gor-dol.Pa sem preverjal zadevo tudi peš-pisanje km in izračun...in zadeva drži.Pa se vozim iste relacije in isti tempo vožnje.
ja tudi sam nisem verjel,dokler se nisem prepričal....očitno nafta ni nafta...ali pač?
lp tdk
Objavljeno: 16 Dec 2010, 20:53
Napisal/-a dci
jaz si mislim svoje "ubistvu podobno kot ti", vendar tema je za nekatere tako kot tema, če obstaja bog....
Je pa res, da kvaliteta goriva ostane na nivoju takem kot je isključno zaradi tistih, ki gorivo prodajajo, pa da slučajno potrošniki nebi vedeli, kaj sploh kupujemo...nam je čist ravno.
tako se obnašamo že od negdaj. Končno se nekaj premika pri energetiki "elektrika" kjer imamo društvo za pravno državo, svoje delovanje naj razširijo še na druge energente. Jih moralno podpiram, ker za vse druge načine nimam časa niti sredstev.
LP
Objavljeno: 27 Dec 2010, 13:56
Napisal/-a simonz1
Naftni derivati v Sloveniji se bodo opolnoči večinoma podražili. Najbolj se bo podražilo dizelsko gorivo, bencina pa se bosta pocenila.
Cena neosvinčenega 95-oktanskega bencina se bo zvišala za 0,1 centa na 1,263 evra, se bo pa cena neosvinčenega 98-oktanskega in 100-oktanskega bencina znižala, in sicer za en cent na 1,279 evra za liter. Dizelsko gorivo se bo podražilo za 1,7 centa na 1,233 evra, kurilno olje pa za 1,3 centa na 0,808 evra za liter.
S 1. januarjem 2011 se bo dodatno podražilo kurilno olje, in sicer na 0,820 evra za liter, medtem ko bodo ostale cene goriv ostale nespremenjene.
vir:
http://www.radiokrka.com/Novice/Novica/ ... fault.aspx
Objavljeno: 27 Dec 2010, 15:21
Napisal/-a Deniss
Objavljeno: 27 Dec 2010, 16:25
Napisal/-a Nos
zakon! to sem čakal... NOT!!!

Objavljeno: 27 Dec 2010, 19:13
Napisal/-a dci
Priporočam branje;
http://www.mohorjeva.org/knjiga.php?id_knjiga=709
http://www.primorski.it/stories/kultura/149268/
jaz jo berem sem "že:)" na 35strani.
Mi je hecno kako je bilo včasih, sedaj pa vse kar je 20m??? pod zemljo je državna last, čudno, da ni zrak, ki ga dihamo, državen...kako se ljudje omejujemo oz. nas omejujejo. Vse ti hočejo pobrat, pa čim manj te informirat, takšen profil človeka je najboljši za državljana - zgleda tako.
Objavljeno: 27 Dec 2010, 19:51
Napisal/-a Godward
Porka motorka
Dajmo se malo lepše izražat, če pa je že potreba po preklinjanju pa uporabite zvezdice.
Lep pozdrav,
osebje RKS
Objavljeno: 27 Dec 2010, 20:23
Napisal/-a skopusnik
Da jim j****, zdejle so na 24ur povedal kok so ble cene preden je Pahor postal predsednik. Sod nafte je bil prej dobrih 140$, zdej je pa dobrih 90$! Cene pri nas so pa višje kot takrat ko je bil sod 140$.
Banda požeruška
Objavljeno: 27 Dec 2010, 20:25
Napisal/-a Nos
skopusnik napisal/-a:Da jim j****, zdejle so na 24ur povedal kok so ble cene preden je Pahor postal predsednik. Sod nafte je bil prej dobrih 140$, zdej je pa dobrih 90$! Cene pri nas so pa višje kot takrat ko je bil sod 140$.
Banda požeruška
ampak res. ja lej morjo imet kej za pod nos, ne

Objavljeno: 27 Dec 2010, 21:28
Napisal/-a Godward
me zanima kak dolgo bomo to še prenašali...
Objavljeno: 27 Dec 2010, 21:30
Napisal/-a Nos
Godward napisal/-a:me zanima kak dolgo bomo to še prenašali...
boš vidu, da bo kmalu kot v mad maxu2

z pajsarjem bomo hodil po benz

Objavljeno: 27 Dec 2010, 22:37
Napisal/-a suzukiGTI
Uff 100-ka gre dol

ogennjjj!!!
Objavljeno: 06 Jan 2011, 12:42
Napisal/-a Gregc
pa dejansko se pri omw super 100 opazi razlika? (poraba, moč)
Objavljeno: 06 Jan 2011, 12:45
Napisal/-a Nos
Gregc napisal/-a:pa dejansko se pri omw super 100 opazi razlika? (poraba, moč)
jst sem ga za praznike prvošču mojmu cliu
obratomer je mal višje ko ga vžgeš pa mogoče malenkost lepše vleče. da bi pa kakšen turbo odziv bil pa pozabi

Objavljeno: 10 Jan 2011, 17:17
Napisal/-a jurre
Od torka nove rekordne cene bencina
Ljubljana - Naftni derivati v Sloveniji se bodo v torek podražili.
Cena neosvinčenega 95-oktanskega bencina se bo zvišala za 1,6 centa na 1,279 evra, neosvinčenega 98- in 100-oktanskega bencina pa za 1,2 centa na 1,291 evra za liter. Bencin bo tako dosegel novo rekordno vrednost. Dizelsko gorivo se bo podražilo za 0,4 centa na 1,237 evra za liter.
http://www.siol.net/gospodarstvo/2011/0 ... ncina.aspx