Ker sem zelo blizu Avstrije že dobro leto dni tankam v Avstriji. Nazadnje sem tankal pred cca. 14 dnevi(kmalu bom spet moral iti);takrat je bila nafta cenejša nekaj manj kot 8 centov;tankam pa okrog 60 litrov.Ni nekega groznega prihranka...je pa preko meje plača veliko večja kot pri nas.
Povedal bi rad nekaj drugega:Brat dela v Avstriji;on in nekaj prijateljev je tankalo tam že takrat,ko je bila nafta pri nas malenkost cenejša;in so vedno trdili,da avto z avstrijsko nafto troši manj...seveda jim nisem verjel in jim govoril,naj me nategujejo s čim drugim.In dejstvo: ko sem tankal v SLo(večina OMW in nekaj tudi Petrol) mi je laguna pila vedno preko ali kakšen deci manj kot 7 litrov.Sedaj je poraba okrog 6 litrov;deci gor-dol.Pa sem preverjal zadevo tudi peš-pisanje km in izračun...in zadeva drži.Pa se vozim iste relacije in isti tempo vožnje.
ja tudi sam nisem verjel,dokler se nisem prepričal....očitno nafta ni nafta...ali pač?
lp tdk






