dobr da tankam največ 8€(skutr), se mi ne pozna pr enmu tanku tolk
Cene goriva
Maloprodajne cene pogonskih goriv se bodo opolnoči dvignile. 95- in 98-oktanski bencin se bosta podražila za 0,9 centa, dizelsko gorivo za 0,1 centa, ekstra lahko kurilno olje pa za 0,2 centa.
Liter 95-oktanskega bencina bo tako novem stal 1,238 evra, liter 98-oktanskega pa 1,264 evra. Liter dizelskega goriva naj bi stal 1,193 evra, liter ekstra lahkega kurilnega olja pa 0,762 evra. Cena avtoplina bo ostala nespremenjena.
Liter 95-oktanskega bencina bo tako novem stal 1,238 evra, liter 98-oktanskega pa 1,264 evra. Liter dizelskega goriva naj bi stal 1,193 evra, liter ekstra lahkega kurilnega olja pa 0,762 evra. Cena avtoplina bo ostala nespremenjena.
pa gremo spet gor...
Po projekcijah naj bi se vsi derivati opolnoči podražili za okoli štiri cente, smo izvedeli iz neuradnih, a dobro obveščenih virov. To bi pomenilo, da bi bilo potrebno za liter neosvinčenega 95-oktanskega bencina poslej odšteti 1,28 evra, za liter dizelskega goriva pa 1,23 evra.
Povedano drugače bi takšna podražitev v vsakdanjem življenju voznika pomenila okoli 2 evra več za poln 50-litrski rezervoar. Seveda pa ima zadnjo besedo pri tem vlada, ki bo danes na korespondenčni seji odločala, ali bo znižala trošarine za pogonska goriva in tako vsaj deloma zmanjšala podražitev. Po nekaterih neuradnih namigih naj bi vlada trošarine nekoliko znižala.
http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/ben ... 763/clanek
Po projekcijah naj bi se vsi derivati opolnoči podražili za okoli štiri cente, smo izvedeli iz neuradnih, a dobro obveščenih virov. To bi pomenilo, da bi bilo potrebno za liter neosvinčenega 95-oktanskega bencina poslej odšteti 1,28 evra, za liter dizelskega goriva pa 1,23 evra.
Povedano drugače bi takšna podražitev v vsakdanjem življenju voznika pomenila okoli 2 evra več za poln 50-litrski rezervoar. Seveda pa ima zadnjo besedo pri tem vlada, ki bo danes na korespondenčni seji odločala, ali bo znižala trošarine za pogonska goriva in tako vsaj deloma zmanjšala podražitev. Po nekaterih neuradnih namigih naj bi vlada trošarine nekoliko znižala.
http://www.zurnal24.si/gospodarstvo/ben ... 763/clanek
Goriva kljub znižanju trošarin od torka dražja
V naslednjem 14-dnevnem obdobju bo tako treba za liter neosvinčenega 95-oktanskega bencina odšteti 1,262 evra, kar je 2,4 centa več kot doslej. Neosvinčeni 98-oktanski bencin se bo podražil za 2,5 centa na 1,289 evra za liter, so sporočili iz Petrola in OMV Slovenija.
Cena dizelskega goriva se bo zvišala za 2,3 centa na 1,216 evra za liter, kurilnega olja pa za 3,3 centa na 0,795 evra za liter.
Za liter avtoplina bo treba po novem odšteti 0,786 evra, kar je 8,7 centa več kot doslej.
http://www.siol.net/Gospodarstvo/2010/1 ... oriva.aspx
zdj mi je vseeno da se nisem guzval zarad 35 centov
V naslednjem 14-dnevnem obdobju bo tako treba za liter neosvinčenega 95-oktanskega bencina odšteti 1,262 evra, kar je 2,4 centa več kot doslej. Neosvinčeni 98-oktanski bencin se bo podražil za 2,5 centa na 1,289 evra za liter, so sporočili iz Petrola in OMV Slovenija.
Cena dizelskega goriva se bo zvišala za 2,3 centa na 1,216 evra za liter, kurilnega olja pa za 3,3 centa na 0,795 evra za liter.
Za liter avtoplina bo treba po novem odšteti 0,786 evra, kar je 8,7 centa več kot doslej.
http://www.siol.net/Gospodarstvo/2010/1 ... oriva.aspx
zdj mi je vseeno da se nisem guzval zarad 35 centov
Zadnjič spremenil jurre, dne 13 Dec 2010, 20:35, skupaj popravljeno 1 krat.






