Cene goriva

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

Cene pogonskih goriv se bodo opolnoči ponovno zvišale. Za liter najbolj prodajanega 95-oktanskega bencina bo potrebno odšteti 1 cent več oz. 1,223 evra na liter.

Za liter 98-oktanskega bencina bo od polnoči dalje potrebno došteti 1,253 evra (0,6 centa več), za liter dizelskega goriva pa 1,187 evra (1,7 centa več).


http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/opoln ... lej/233499
Zadnjič spremenil jurre, dne 28 Jun 2010, 13:36, skupaj popravljeno 1 krat.
rider626
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Jun 2010, 00:13

Odgovor Napisal/-a rider626 »

Mafija :mad: Ni čudno da vsi o dizlih sanjajo in jih kupujejo, pa čeprav se vozijo le krajše relacije :roll:
Uporabniški avatar
Figo
Prispevkov: 623
Pridružen: 14 Avg 2005, 22:00
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Figo »

Mocno upam, da se bo tudi v Slo enkrat mnozicno demonstriralo proti podrazitvi bencina. V vecina EU so to delali-v Slo se nikoli ni bilo pobude.

Sama cena bencin za vsakdanjega uporabnika se ni pretiran....ampak ve se, da bencin nadzira cene vseh produktov, ki jih kupujemo.... :roll:

Upam, da pride pobuda cimprej....ker to je pa ze prevec v primerjavi z ostalo EU. Svinjarija
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

sem ga 5 minut nazaj polnega ruknu :lol:
pa bo za 3 tedne mir pr bajt :lol: :lol:
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
gagi'd hype
Prispevkov: 2191
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:21
Kraj: od sevnice do Ljubljane

Odgovor Napisal/-a gagi'd hype »

Nos napisal/-a:sem ga 5 minut nazaj polnega ruknu :lol:
pa bo za 3 tedne mir pr bajt :lol: :lol:
Dokler se ne poceni spet :lol: :lol: :roll:
Slika
Za vas se trudimo urejati naslovno stran, zato nam bo v veselje, če malo pokukate :D
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

dokler naš Borut :lol: spet ne dvigne trošarin :?
če bo šlo tko naprej bo treba na plin mislit al pa DCI 100 nabavit :a2_icon_auto
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Odgovor Napisal/-a Symon »

jurre napisal/-a:Za liter 98-oktanskega bencina bo od polnoči dalje potrebno došteti 1,253 evra (0,6 centa več), za liter dizelskega goriva pa 1,187 evra (1,7 centa več).
Fiju, še dobro, da tankam 98/100 oktanov ker se je manj podražil. :rainbow1:
Kolikor vem tokrat niso šle trošarine gor ampak same cene. :wink:

Je pa tole vseeno rop in bi moglo enkrat počt!
Leta 2008 je delež trošarine v končni ceni znašal 29,5 odstotka, zdaj ta delež znaša že 40 odstotkov.
A je kdo pomislil, da ob vsakemu tankanju šenkate državi za 40% bencina, obenem pa še plačujete cestno takso pri registraciji vsako leto, da vinjete ne omenjam? :evil: Je pa hec, da je tole rekordna cena goriv iz leta 2008, ko je bila trošarina 10% nižja. Po domače, če se ne bi dvigovala trošarina bi imeli še vedno "zmerno" ceno bencina.

RS pije malo ampak sem v glavnem še vedno jezen. Kupi kdo? :lol:
Uporabniški avatar
Figo
Prispevkov: 623
Pridružen: 14 Avg 2005, 22:00
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Figo »

Kolikor povprecen clovek porabi denarja za bencin oziroma ga bo sedaj vec, je kaplja v morje proti tistemu, kar ta podrazitev prinese....visje cene vsakdanjih stvari in uslug....tu je zaskrbljujoce.
To, da vozi clovek dizla in cenejse tanka...to je samo zavajanje. Fora je drugje, kamor podrazitev tudi cilja
Uporabniški avatar
Bosty
Prispevkov: 233
Pridružen: 12 Okt 2009, 07:14

Odgovor Napisal/-a Bosty »

Nos napisal/-a:sem ga 5 minut nazaj polnega ruknu :lol:
pa bo za 3 tedne mir pr bajt :lol: :lol:
Grem hitr tankat, da bom imel za tri dni mir pr bajt;)
Banda!
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Odgovor Napisal/-a Nos »

Bosty napisal/-a:
Nos napisal/-a:sem ga 5 minut nazaj polnega ruknu :lol:
pa bo za 3 tedne mir pr bajt :lol: :lol:
Grem hitr tankat, da bom imel za tri dni mir pr bajt;)
Banda!
k ga maš ponoč v prostem teku na mestu prižganega :lol:
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 415
Pridružen: 09 Jan 2010, 17:24
Kraj: Camnique

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Mah, te osli, sam dražijo, medtem ko cena sodčka je bistveno cenejša kokr je bla pred cajtom, ko je bla tržna cena benza podobna kokr zdele (pač filajo proračunske oz. svoje luknje, kjerkoli jim znese). 8)

Sicer ne sekiram tok, k moj "benz" je skor 50% cenejši kokr od večine! :P
Uporabniški avatar
Drmo.JR
Prispevkov: 337
Pridružen: 23 Apr 2006, 09:17
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a Drmo.JR »

:2gunfire: piv piv, use bi jih postrelu
Slika http://www.enigma-motorsport.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
mateichk
Prispevkov: 700
Pridružen: 04 Jan 2009, 20:55
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a mateichk »

ma niso normalni... sej sm gledu učer na 24ur.com kok zgube so mel z benzom k so trošarine povečal... bv res
Odgovori