Stran 32 od 61

Objavljeno: 12 Avg 2009, 14:32
Napisal/-a Shusuglao

Objavljeno: 24 Avg 2009, 13:30
Napisal/-a exr
Od jutri dražja dizel in kurilno olje

Cena najbolj prodajanega 95 oktanskega bencina se bo opolnoči znižala za 0,4 centa in bo znašala 1,142 evra na liter. Cena 98 oktanskega goriva se ne bo spremenila. Za liter tega goriva bo tako še naprej treba odšteti 1,165 evra.

Bosta pa od jutri dražja dizel in kurilno olje. Prvi bo dražji za 1,1 cent, nova cena za liter pa bo 1,061 evra. Za 0,6 centa bo dražji liter kurilnega olja, zanj pa bo po novem treba odšteti 0,611 evra.

vir: Finance

Objavljeno: 07 Sep 2009, 22:52
Napisal/-a jurre
Opolnoči se bodo znižale cene naftnih derivatov. Iz Petrola sosporočili, da se bosta najbolj pocenila 95- in 98 oktanski bencin.

Nova cena 95-oktanskega bencina za liter bo tako 1,117 evra (oziroma za 2,5 centa manj), za liter 98-oktanskega bencina boste odšteli 1,139 evra (oziroma 2,6 centa manj).

Liter dizelskega goriva bo cenejši za 1,8 centa in bo po novem znašal 1,043 evra. Kurilno olje pa bo cenejše za 1,5 centa, kar pomeni, da bo liter znašal 0,596 evra.

Objavljeno: 07 Sep 2009, 23:29
Napisal/-a Stupo
Ob odprtju te teme je bil liter 95okt. goriva 0,94€, enako liter nafte :twisted:
Če bi imeli še vedno stare cene, bi pri 60L rezervoarju bencina prihranili več kot 15€! :shock: :?

Objavljeno: 21 Sep 2009, 13:33
Napisal/-a exr
Najbolj prodajani 95-oktanski bencin se bo pocenil za 1,7 centa in bo po novem stal 1,1 evra. Cena 98-oktanskega bencina se bo znižala za 2,1 centa, po novem bo liter tega goriva stal 1,118 evra. Cena dizelskega goriva se bo znižala za 1,7 centa, za liter bo treba odšteti 1,026 evra. Prav tako pa se bo za 1,7 centa pocenil liter kurilnega olja, ki bo po novem stal 0,579 evra.
Vir: 24ur.com

edit: 2,1 evra->2,1 centa

Objavljeno: 30 Sep 2009, 23:36
Napisal/-a jurre

Objavljeno: 06 Okt 2009, 00:45
Napisal/-a Edoedo
ajde dejte vi men povedat k je lih tema o bencinu ..in se mi neda vsega novega delat.. zdj ma petrol neki novi bencin (je tut reklama na TV-ju itd) a je ultimax... nvm točno

uglaunem eni pravjo bolš na petrlou tankat eni na omwju..

dejte zdj povedat kje je najbolš tankat omw al pa petrol ..kje majo kvalitetnejši benz.. ker je bolši ..itd itd.. še posebi zdj k je ta "novi" na petrlu ..in piše da je to oh in sploh dobr bencin.. =)

Objavljeno: 06 Okt 2009, 07:18
Napisal/-a oorosh
Najbolj se ti splača tankat na novejših bencinskih, ker imajo novejše rezervoarje. Sam tankam večinoma na agipu, edino zdaj sem ene dvakrat šel na petrol. Ultimax je dejansko malo boljše gorivo kot so ga imeli prej na petrolu, aditivi naredijo svoje.
Na omv pa ne hodim, ker so na našem koncu bencinske že stare in imajo dotrajane rezervoarje in vsakič ko tankam na omvju imam težave z avtom (izgublja moč na nizkih obratih).

Objavljeno: 06 Okt 2009, 07:28
Napisal/-a vBoy08
oorosh, tvoja izjava me pa čudi.
vsi namreč pravijo obratno (NE Petrol, tankaj OMV)... no, jaz tankam na OMVju in sicer Carrera 95 :) Ultimax 95 se mi pa zdi čist enak ko navadn 95...

Objavljeno: 06 Okt 2009, 08:18
Napisal/-a jero_13
no jzt mam na omv-ju enake tezave kot oorosh se pravi izguba moci na dolocenem obmocju obratov, z ultimaxom pa tega problema ni. Mam pa obcutek da je res odvisno bolj od same starosti crpalke kot pa od samega goriva, kot je oorosh napisu. Za enkrat pa ima ultimax moj glas.

Objavljeno: 06 Okt 2009, 08:36
Napisal/-a Stupo
Pri meni se pa pozna največja razlika edino pri mrzlem motorju. Če tankam na petrolu 95/98 zelo cuka, pri OMV 100 je pa cukanje minimalno opazno.

Objavljeno: 06 Okt 2009, 11:47
Napisal/-a oorosh
vBoy08 napisal/-a:oorosh, tvoja izjava me pa čudi.
vsi namreč pravijo obratno (NE Petrol, tankaj OMV)... no, jaz tankam na OMVju in sicer Carrera 95 :) Ultimax 95 se mi pa zdi čist enak ko navadn 95...
Da se boš še malo bolj čudil; prejšnji avto niti pod razno ni prebavljal omvja, s polnim tankom sem naredil 450 km, s petrolom ali agipom pa skoraj 600 km. Pa sem imel vedno isti način vožnje. Problem ni v samem gorivu, ampak v njegovem skladiščenju.

Objavljeno: 06 Okt 2009, 13:36
Napisal/-a Waxxx
A bote že kdaj doktorirali iz tega marketinga? :roll:

Objavljeno: 06 Okt 2009, 13:37
Napisal/-a gagi'd hype
ja dejte rajš napisat če se bo kej pocenil bencin a ni dans spet dan ko se spreminjajo cene? al drug teden?

Objavljeno: 06 Okt 2009, 13:44
Napisal/-a Shusuglao
bojda je/bo cenejši