Stran 4 od 5

Objavljeno: 16 Nov 2007, 20:32
Napisal/-a Carleone
Deluje, stvar dokoncno raziskana! Cena samogradnje ali servisa senzorja je zanemarljivo majhna. Za oba elementa bi v trgovini z elektronskimi komponentami odstel priblizno 3eur. Nov senzor pa stane preko 40eur



V senzorju sta "zalita" dva elementa, ki sta oznacena z

302 - SMD NTK upor (termistor) vrednosti 3kE
1822 - SMD upor vrednosti 18k2E


Na original NTK sem dodal nov upor 18kE in sestavil v ohisje originalnega senzorja (kolikor ga je se ostalo) :-) Zice sem prilotal nove!

Za slabo delovanje senzorja bi krivil odkrito oksidacijo v senzorju, spoji, zice, elementi in ne odpovedi elementov v samem senzorju.

:rofl:

THE END

Objavljeno: 09 Mar 2008, 14:42
Napisal/-a Carleone
... senzor ni deloval 5 minut! Sedaj sem dobil NTK upore 2k2 in 3k3, pa bom kombiniral z upori, pa da vidim kako se bo obneslo...

Objavljeno: 09 Mar 2008, 15:19
Napisal/-a Carleone
Ocitno bi znalo biti vredu. Kaze 5°C, tudi ostali termometri okrog hise podobno. Upam, da bo tudi temeraturna rampa vredu, glede na izbrano vrednost, upor 18kE in 3k3 NTK upor... Bom porocal...

Objavljeno: 09 Mar 2008, 16:45
Napisal/-a Liquid
super... "koncno" :)

Objavljeno: 10 Mar 2008, 19:03
Napisal/-a Carleone
Ja deluje, mogoce bi bila potrebna kalibracija, imam obcutek da kaze kaksne dve stopinje manj.

Objavljeno: 04 Jun 2008, 17:01
Napisal/-a Waxxx
Kaj pa ce bi kdo od elektronikov na forumu zacel to bolj serijsko izdelovat? :lol:

Men na 19ki tud ne dela. Ceprav sem bolj energetik/avtomatik, bi si ga z ustreznimi navodili naceloma probu sam sestavit.

Objavljeno: 04 Jun 2008, 23:17
Napisal/-a Glicerin
Fajn ideja, jst pa tega sploh nimam pa bi si umislu to spackat skupi in montiral v cliota.

Objavljeno: 05 Jun 2008, 06:42
Napisal/-a MuRiCi
Glicerin napisal/-a:Fajn ideja, jst pa tega sploh nimam pa bi si umislu to spackat skupi in montiral v cliota.
Sma ze dva :wink: tk da ce keri to zna porihtat,se priporocam. :P :P

Objavljeno: 10 Jul 2008, 22:37
Napisal/-a B-Stard
Kako se odpre ogledalo pri Megane 2? Ali je ta senzor pri vseh modelih isti?

Objavljeno: 10 Jul 2008, 22:39
Napisal/-a MaTe0
A ma kdo kakega viska? :) Men je tud crkno.

Objavljeno: 10 Jul 2008, 23:31
Napisal/-a Waxxx
MaTe0 napisal/-a:A ma kdo kakega viska? :) Men je tud crkno.
Wellcome 2 Club! 8)

Objavljeno: 11 Jul 2008, 10:36
Napisal/-a B-Stard
Group buy?

Objavljeno: 11 Jul 2008, 12:06
Napisal/-a fliper
mpodkriznik napisal/-a:Pozravljeni vsi skupaj. Jst mam Renault Megana, starga 3 leta in je tud (zgleda) crknu senzor zunanje temperature, ker kaze -38 pol spet +45 itn...

Matej
.... mel sem podoben primer na laguni ... problem pa sem resil tako, da sem za par minut odklopil akumolator... nato je senzor delal kaka dva meseca brez tezav ... dalje pa ne vem ker je avto sel v treske...

prvo probaj to ... je najbolj poceni :)

lp ales

Objavljeno: 15 Jul 2008, 08:18
Napisal/-a janezkranjski
B-Stard napisal/-a:Group buy?
Se jaz, se jaz... :roll:

Objavljeno: 17 Jul 2008, 07:56
Napisal/-a astegn
Jas imam te senzorje. Trenutno 2 na zalogi. Cena 10 eur za par.