Stran 4 od 4
Objavljeno: 16 Maj 2008, 19:54
Napisal/-a exr
ja dejstvo je da so bili vlozki (nisem te negiral v tem delu) in je tudi dejstvo, da teh vlozkov ni sedaj vec (nisem 100% ce so jih umaknil z vseh tipov motorjev). to je point, ki sem ga hotel izpostaviti, glede na to, da je bilo iz tvojega posta moc sklepati, da imajo se danes te vlozke.

Objavljeno: 16 Maj 2008, 19:56
Napisal/-a ClioOwner
Uglavnem novejsi D7F motorji imajo vlozke. Za Twingota 2 nebi znau, ki ma tudi nove D7F motorje, pa za cliota 3 1.2 16v tudi nebi vedel, predvidevam pa da si motorje delita.
Objavljeno: 22 Maj 2008, 13:13
Napisal/-a MaTe0
Danes sem postavil avto v kanal. In kaj vidim. Da je oljni filter ze celi masn. Se pravi ga bom zdaj sel menjat. Ker ocitno prejsni lastnik ko je olje menjaval ni menjal oljnega filtra kar je pogoj.
Ste pa prav uganl. je vlozek ceprav prvo zgleda ko filter navadn. Upam da mi je baba dala sploh pravega. Drugace bom mogo it se danes v maribor

Pa upam da bo 4l olja dovolj.
LP!
Objavljeno: 22 Maj 2008, 14:27
Napisal/-a exr
ja v primeru vlozka ne more bit drugace kot da je filter oz. vlozek masten (saj je vendar potunkan v olje). ce pa je ohisje mastno pa ni moc sklepat, kdaj je bil filter menjan. na dihtungi pac malo solzi

pa 4l olja bo 100% dovolj. ne delat enostavnih stvari zakompliciranih.

Objavljeno: 22 Maj 2008, 14:40
Napisal/-a MaTe0
Evo menjano

Ja saj tiste gumice ko so gor so ble vrjetn znucane pa je tu pa tam curjalo. No zdaj sem nalil not malo vec kot 3l olja. Pocakam da se mal zlaufa masinca pol pa po potrebi se kaj dolijemo.
Oljni filter oz vlozek pa ni bil menjan pri zadnji menjavi

Smesno, sam ga menjam vedno, no vsaj tak so me ucili

Objavljeno: 03 Jun 2008, 18:39
Napisal/-a ClioOwner
Notr gre tocno 4L! Sam je to res dosti olja za tak mali motor

Objavljeno: 03 Jun 2008, 20:05
Napisal/-a MaTe0
Pa nalivate do konca se pravi ko vzames ven tisto palcko do druge zareze al nekje na sredini? Ce je prevec olja tud ni vredu al kako?
Objavljeno: 03 Jun 2008, 20:44
Napisal/-a ClioOwner
Ja ce kak mm nad maksimumom ni nc kaj takega no. Ce je pa kak centi ali vec nad maximumom pa neverajamem da je dobro. Baje da lahk zariba, ce je prevec olja

Nevem kdo mi je ze to govoru. Natoc notr 4L, pride direkt do max, nc vec nc manj.
Objavljeno: 03 Jun 2008, 21:24
Napisal/-a MaTe0
ne ne , sem natocil do tricetrt. Bom pa gledal sproti ce ga kaj sfali

Objavljeno: 19 Avg 2008, 09:00
Napisal/-a cyc
Hoj!
Vceraj sem imel servis - po slabih 8000km. Gre za prvi servis oz. menjavo olja in filtra - narejen prej kot predpisano, ker je bilo tako svetovano. Imam Clia RS 2008.
Prejle sem malo bolje pogledal, kaksno olje so mi dali, pa me skrbi - je sploh OK? Elf Evolution SXR 5W40 je notri. Saj je sintetika, sem pa mislil, da bodo dali kaj boljsega notri, tako pa sem zasledil, da to olje priporocajo za vse motorje ...
(v navodilih za uporabo pise, naj pogledam v knjizico za vzdrzevanje ... ta mora bit v mapi, doma, bom doma preveril

)
Objavljeno: 19 Avg 2008, 15:23
Napisal/-a Sokol
Naceloma in po knjigi, bi ti morali dati tole olje noter.
Excellium
http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/6342.pdf
Vendar, ce pogledas karakteristike enega in drugega ni vecjih razlik....ceprav to olje, kot ga imas zdaj noter je bolj primerno za dizelske motorje!
Evolution
http://www.lubadmin.com/upload/produit/ ... 1/1021.pdf
Ceprav jaz bi bil vseeno jezen, ce mi ne bi dali taksnega olja kot je predpisano .
Objavljeno: 22 Nov 2009, 19:26
Napisal/-a vilko
Pozdravljeni!
Pred kratkim sem kupil Cliota 1.2 Bebop, tip motorja E7FH708. Rad bi opravil redni servis, tako da vas prosim da mi podate predloge, katero Elf-ovo olje naj kupim, ter koliko ga potrebujem.
Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav.
Objavljeno: 22 Nov 2009, 22:56
Napisal/-a kmetek
V navodilih od avta nč ne piše katero olje je primerno?
Objavljeno: 22 Nov 2009, 23:00
Napisal/-a vilko
kmetek napisal/-a:V navodilih od avta nè ne piše katero olje je primerno?
Nimam navodil

Aja, še to, letnik je 96.
Objavljeno: 22 Nov 2009, 23:12
Napisal/-a Ziiga
zadovljen bo z 10W40 polsintetičnim oljem elf competition
