Stran 3 od 5

Objavljeno: 15 Nov 2010, 17:31
Napisal/-a Symon
Ful lepo pašejo feltne na avto. 8)

Objavljeno: 15 Nov 2010, 17:48
Napisal/-a LiLDee
Hud 8)

Objavljeno: 29 Nov 2010, 18:22
Napisal/-a jero_13
Tole petardo sm pa dans vidu na parkingu pri tržnici moste :) Dobr zgleda, feltnce pa tud pašejo :)

Objavljeno: 30 Nov 2010, 16:14
Napisal/-a Stupo
Lepe feltne! So to 15" ali 16"?

Objavljeno: 30 Nov 2010, 19:31
Napisal/-a UrbanD
Hudo sedejo!

Objavljeno: 30 Nov 2010, 19:35
Napisal/-a uros3n
Hvala vsem za komentarje.

Feltne so 15", ker je v dimenziji 195/50/15 ogromna izbira gum.
Tako ali tako jih bom imel še za trackdaye z gumami Toyo R888 ali s slicksi.

Objavljeno: 30 Nov 2010, 19:38
Napisal/-a UrbanD
Pravilno! Jz sem tut zato kupil OZ F1 cup ;-) Spomlad grejo gor dirkalne gume.

Objavljeno: 30 Nov 2010, 19:41
Napisal/-a Cr00k
uros3n napisal/-a:Hvala vsem za komentarje.

Feltne so 15", ker je v dimenziji 195/50/15 ogromna izbira gum.
Tako ali tako jih bom imel še za trackdaye z gumami Toyo R888 ali s slicksi.
Res lepe... v živo sploh. Na slikah se porajta razlika v beli barvi - ampaaak to je čist vseen :D

A za bremze si že kakšen upgrade najdu, al boš še naprej bremzopek 8)?

Objavljeno: 02 Dec 2010, 16:24
Napisal/-a uros3n
Cr00k napisal/-a:A za bremze si že kakšen upgrade najdu, al boš še naprej bremzopek 8)?
Za začetek bom nabavil Brembo Max diske ter Greenstuff ploščice.

Objavljeno: 02 Dec 2010, 23:07
Napisal/-a kmetek
Greenstuff naj bi bile ekvivalent originalu, tako da na boljšem ne boš glih. Če že kupuješ boljše (dražje) diske, pol investiraj še v ploščice, ker če ne je vseeno če maš še naprej original :wink:

Objavljeno: 03 Dec 2010, 10:54
Napisal/-a schkorc
Se popolnoma strinjam z kmetek-om. Na sploh so te EBCjeve ploščice (mislim da je govora o teh) samo za otroke strašit, vsaj moje izkušnje z njimi so zelo slabe (pregrevanje zavor, ploščice so se razletele?!?!?). To je samo stran metanje denarja.

Pa imaš sedaj probleme z zavorami?

Jst ti priporočam Fri tech competition (fri tech dela tudi navadne ploščice, ampak tiste so res samo navadne) v moji temi v galeriji si lahko pogledaš kako izgleda škatla (navadne so v zeleni).
Sicer sem bil pred nakupom skeptičen (meni nepoznana firma), ampak takoj ko sem jih zmontiral sem bil zelo zadovoljen. Sicer sem želel kupiti Ferodo Racing DS3000 (bolj poznano), ampak sedaj ne vidim več razloga. Fri tech dela tudi, ko zavore niso ogrete, DS3000 niti ne. DS3000 je ubijalski do diskov (ko zaviraš močno letijo iskrice) pri fri techu iskric ni videti, pa tudi diski mi še vedno delujejo novi. Pregrevanje je pri obeh preteklost. Upam pa da se zavedaš, da dirkalne zavore cvilijo in se bolj prašijo kot navadne.
Več o tem kako se te ploščice obnesejo za vsak dan pa mislim da ti lahko pove mloncar, če to bere (drugače mu pa PM pošlji).

Od vseh navadnih/serijskih ploščic pa so original Renaultove daleč najboljše od vseh, ki sem jih imel. So agresivne in dobro zavirajo, se ne pregrevajo tako kot ostale, dolgo držijo... enostavno so super. Mogoče bi bilo OK tudi, če bi našel kopijo enake kvalitete kot prva vgradnja, ampak razlika v ceni sploh ni huda.

Kar se tiče diskov se meni dobro obnesejo prvi iz lokalne trgovine z avtodeli.

Aja pa tele Superturismo WRC res pašejo na Twinga :).

LP, Primož

Objavljeno: 03 Dec 2010, 13:23
Napisal/-a Waxxx
schkorc napisal/-a:Od vseh navadnih/serijskih ploščic pa so original Renaultove daleč najboljše od vseh, ki sem jih imel. So agresivne in dobro zavirajo, se ne pregrevajo tako kot ostale, dolgo držijo... enostavno so super.
Sprva sem js tud mel podobne želje in kombinacije z neko aftermarket robo, a sem k sreči upoštevu nasvet in prešaltu na Renaultovo prvovgradnjo - TRW diski in ploščice (oz. Lucas - je eno in isto). Odličen kompromis! :wink:

Objavljeno: 14 Jan 2011, 16:36
Napisal/-a uros3n
Hvala za nasvete.

@schkorc: Vsekakor se zavedam prednosti in slabosti dirkalnih zavor. Problemov z zavorami sicer nimam (razen zakurjenih ploščic), a po mojem mnenju ne grabijo dovolj.

Sem se malo pozanimal okoli, nekaj ponudb imam, a kaj več mi še ni uspelo urediti. Večji del krivde za nenapredovanje je viden na spodnji sliki, drugi del krivde pa gre pripisati drugemu projektu (Fiesta Turbo).

Tole se je pripetilo v decembru:
Slika

Danes sem ga prevzel. Zamenjano je bilo vse, določene detajle pa je potrebno še dodelati. Recimo okvirja meglenk sta bila prej črna, zdaj pa sta temno siva...

Narejen pa je bil tudi redni servis.

Objavljeno: 14 Jan 2011, 16:40
Napisal/-a gagi'd hype
uf, tole pa ne zgleda lepo...

A podvozje jo je celo odneslo?

Objavljeno: 14 Jan 2011, 16:46
Napisal/-a uros3n
Podvozje je ostalo celo, tudi vitalne tekočine niso spuščale.