Stran 3 od 3

Objavljeno: 30 Maj 2010, 17:12
Napisal/-a umlinar
pusti jo, vidis da ne sprejme mnenja drugih :)

Objavljeno: 01 Jun 2010, 11:18
Napisal/-a dark
some1 napisal/-a:Finta je, da olje izgublja na kakovosti, ko enkrat do njega prodre zrak.. In na servisu ne dobite niti priblizno takega olja, kot če ga kupite sami in zamenjate ali vam ga zamenja mehanik.. Tam sod odprejo in nekateri sodi stojijo odprti tudi po pol leta, če nimajo veliko menjav.. Zato, če je že potrebno peljati avto na uradni servis zaradi garancije vedno s seboj prineseš olje in ga bo pred menoj vlil v avto...

So tudi nekateri junaki na servisu, kateri olje, ki ga prineseš pobašejo v svoj žep.Notri ti pa dajo olje iz soda.


Podpis pod vse zgoraj omenjeno :!:
Sam sem delal pri servisu visokega ranga in smo imeli vrhunska olja v sodih, ki so bila na odprtem tudi po več kot eno leto. Ampak ne vsa, ker tista, ki niso bila za "določene" motorje so hitro zmanjkala. Obstajajo pa tudi servisi kjer imajo olje v eno litrski embalaži. Sam sem to videl pri BMWju in Toyoti :!:

Objavljeno: 01 Jun 2010, 12:19
Napisal/-a schik
Olje v sodih je ponavadi da pumpo. Ko olje izčrpaš kolikor ga pač rabiš ostane v sami pumpi nekaj olja in tudi sama pumpa ne spušča zraka noter.
Kje ma kdo kak podatek da se olje na prostem oz. v stiku z zrakom kvari? Pa sej ni to mleko.

Objavljeno: 01 Jun 2010, 12:41
Napisal/-a sranjemir
dark napisal/-a:
some1 napisal/-a:Finta je, da olje izgublja na kakovosti, ko enkrat do njega prodre zrak.. In na servisu ne dobite niti priblizno takega olja, kot če ga kupite sami in zamenjate ali vam ga zamenja mehanik.. Tam sod odprejo in nekateri sodi stojijo odprti tudi po pol leta, če nimajo veliko menjav.. Zato, če je že potrebno peljati avto na uradni servis zaradi garancije vedno s seboj prineseš olje in ga bo pred menoj vlil v avto...

So tudi nekateri junaki na servisu, kateri olje, ki ga prineseš pobašejo v svoj žep.Notri ti pa dajo olje iz soda.


Podpis pod vse zgoraj omenjeno :!:
Sam sem delal pri servisu visokega ranga in smo imeli vrhunska olja v sodih, ki so bila na odprtem tudi po več kot eno leto. Ampak ne vsa, ker tista, ki niso bila za "določene" motorje so hitro zmanjkala. Obstajajo pa tudi servisi kjer imajo olje v eno litrski embalaži. Sam sem to videl pri BMWju in Toyoti :!:
OK, ce jest prinesem svoje olje (Elf original iz Leclerca) na Renault servis (avto se v garanciji), ali me lahko zavrne kar tako? Naj kdo se pove, ce se mu je isto zgodilo kot meni in kateri servisi naj ne bi komplicirali?

Objavljeno: 01 Jun 2010, 14:30
Napisal/-a Fantocci
Nimajo ti kaj nasprotovat, če prineseš svoje olje. Saj boš še vedno delo plačal.


Tudi jaz sem šel zadnjič po kruh v Jager in prišel domov s kruhom in oljem (pa ne jedilnim :lol: )
Olje se že pretaka po drobovju moje Lagune. Glede na to, da ga menjam na 15000 bo po moje že zdržalo.

Objavljeno: 01 Jun 2010, 14:30
Napisal/-a exr
sranjemir napisal/-a:OK, ce jest prinesem svoje olje (Elf original iz Leclerca) na Renault servis (avto se v garanciji), ali me lahko zavrne kar tako? Naj kdo se pove, ce se mu je isto zgodilo kot meni in kateri servisi naj ne bi komplicirali?
Lahko prineseš tako olje (original zaprto) in te ne smejo zavrnit. Ti pa lahko serje kakšen kekec, samo se mu lahko razloži zadevo oz. pripelje primernejšega človeka če hoče, da mu to razloži. Jaz sem bil na Malgaju & Realu s takim oljem in avtom v garanciji.

Objavljeno: 02 Jun 2010, 14:54
Napisal/-a dark
schik napisal/-a:Olje v sodih je ponavadi da pumpo. Ko olje izčrpaš kolikor ga pač rabiš ostane v sami pumpi nekaj olja in tudi sama pumpa ne spušča zraka noter.
Kje ma kdo kak podatek da se olje na prostem oz. v stiku z zrakom kvari? Pa sej ni to mleko.

A si že kdaj videl kako izgleda ta pumpa na sodu :?: Pumpa sama res ne spušča veliko zraka - ga pa zato mala odprtina na sodu, ki mora biti odprta :!: Ni pa sam zrak toliko sporen, so še tukaj drugi dejavniki, kot je kondenz...itd.. "Zračenje" olja se pa pri kvaliteti olja po enem letu sigurno nekje pozna :wink:

Objavljeno: 02 Jun 2010, 15:03
Napisal/-a dark
sranjemir napisal/-a:
dark napisal/-a:
some1 napisal/-a:Finta je, da olje izgublja na kakovosti, ko enkrat do njega prodre zrak.. In na servisu ne dobite niti priblizno takega olja, kot če ga kupite sami in zamenjate ali vam ga zamenja mehanik.. Tam sod odprejo in nekateri sodi stojijo odprti tudi po pol leta, če nimajo veliko menjav.. Zato, če je že potrebno peljati avto na uradni servis zaradi garancije vedno s seboj prineseš olje in ga bo pred menoj vlil v avto...

So tudi nekateri junaki na servisu, kateri olje, ki ga prineseš pobašejo v svoj žep.Notri ti pa dajo olje iz soda.


Podpis pod vse zgoraj omenjeno :!:
Sam sem delal pri servisu visokega ranga in smo imeli vrhunska olja v sodih, ki so bila na odprtem tudi po več kot eno leto. Ampak ne vsa, ker tista, ki niso bila za "določene" motorje so hitro zmanjkala. Obstajajo pa tudi servisi kjer imajo olje v eno litrski embalaži. Sam sem to videl pri BMWju in Toyoti :!:
OK, ce jest prinesem svoje olje (Elf original iz Leclerca) na Renault servis (avto se v garanciji), ali me lahko zavrne kar tako? Naj kdo se pove, ce se mu je isto zgodilo kot meni in kateri servisi naj ne bi komplicirali?


Če ne bodo komplicirali pri olju, pa bodo komplicirali pri uveljavljanju garancije :agrue:

Objavljeno: 02 Jun 2010, 15:10
Napisal/-a schik
dark napisal/-a: A si že kdaj videl kako izgleda ta pumpa na sodu :?: Pumpa sama res ne spušča veliko zraka - ga pa zato mala odprtina na sodu, ki mora biti odprta :!: Ni pa sam zrak toliko sporen, so še tukaj drugi dejavniki, kot je kondenz...itd.. "Zračenje" olja se pa pri kvaliteti olja po enem letu sigurno nekje pozna :wink:
Od kje ta podatek?
Tista odprtina mora bit zaprta. Namenjena je če imaš pipico ne pa pumpo. Pumpa sama spušča zrak kolikor ga rabi pri črpanju.

Objavljeno: 02 Jun 2010, 17:09
Napisal/-a dark
schik napisal/-a:
dark napisal/-a: A si že kdaj videl kako izgleda ta pumpa na sodu :?: Pumpa sama res ne spušča veliko zraka - ga pa zato mala odprtina na sodu, ki mora biti odprta :!: Ni pa sam zrak toliko sporen, so še tukaj drugi dejavniki, kot je kondenz...itd.. "Zračenje" olja se pa pri kvaliteti olja po enem letu sigurno nekje pozna :wink:
Od kje ta podatek?
Tista odprtina mora bit zaprta. Namenjena je če imaš pipico ne pa pumpo. Pumpa sama spušča zrak kolikor ga rabi pri črpanju.

Odprtina mora biti odprta, ker če ni, se v sodu ostvari podtlak in ti "stisne sod". Pišem iz izkušenj :)

Objavljeno: 10 Jun 2010, 20:58
Napisal/-a schik
Odvisno od pumpe. Mam že skoraj prazen sod ampak ga še ni stisnilo. Tist čep je pa zaprt.

Objavljeno: 15 Jun 2010, 16:32
Napisal/-a dark
schik napisal/-a:Odvisno od pumpe. Mam že skoraj prazen sod ampak ga še ni stisnilo. Tist čep je pa zaprt.
Bil sem že v marsikateri delavnici in tudi sam sem že dostikrat montiral pumpe na sode in še nisem videl take pumpe.

Objavljeno: 16 Jun 2010, 08:41
Napisal/-a schik
Če se spomnim bom poslikal ko pridem domov.