Stran 19 od 27
Objavljeno: 21 Apr 2010, 22:52
Napisal/-a Markolino
gaši napisal/-a:ne, zjutraj enih pol 8 je blo..mimo bučkota si peljal

Jajaja hehehe.
Objavljeno: 22 Apr 2010, 20:03
Napisal/-a Markolino
Danes sem se malo poigral. In sem končno ugotovil vzrok nedelovanja pumpice za vodo. Ugotovil sem katero termostikalo vklaplja ventilator in hkrati tudi pumpo.
To je to. Tretje čisto ta zadnji od unih treh.
kratkostičil sem na hitro in užgal se je ventilator.
Pumpa pa ni delovala. Preveril sem z voltmetrom na konektorju ali dobiva tok in dobiva lepih 12V Pošprical sem z kontakt šprejem. In Wola pumpa deluje normalno naprej.

Hladi pa dobrih 8 minut, nato se samo ugasne.
Skratka imam opčutek da tole termostikalo, ki je prišraufano na ohišje termostata je odpovedalo. Alpa tudi ne. Mogoče se pa prižiga pri kritičnih temperaturah.
Se da kako izvedet pri kateri temperaturi nardi kontakt tole termostikalo??
Pomojem ni isto kot uno zgoraj ko lavfa motor prižge pri 90 stopinj.
Hvala.
Objavljeno: 22 Apr 2010, 20:46
Napisal/-a trinity
Objavljeno: 22 Apr 2010, 21:13
Napisal/-a nightmare
Kdaj odpira piše na stikalu.Je pa nekje od 109 pa do 11+,nevem zdaj točno.
Mislim no,da so neke take številke.
Objavljeno: 23 Apr 2010, 02:21
Napisal/-a Markolino
Hvala Trinty: Zelo zanjimiv katalog še kr priročen. Mislim, da sem našel termostikalo.
Tole je ki upravlja samo ventilator, ko je motor zagnan. Deluje 92 stopinj Vsaj tako piše.
in tole naj bi blo termo stikalo ki upravlja ventiletor, ter pumpo, ko je motor ugasnjen. Deluje pa šele na 120 Stopinj. Tako piše. Men se zdi preveč 120 ?? Kaj pravite

Dejte me popravit če sem se zmotil..
Objavljeno: 23 Apr 2010, 06:30
Napisal/-a Waxxx
http://www.lovecnacene.si/senzorji-vodn ... /m/910293/
Sam se mi zdi da je to senzor za kazalc temperature na števcu!
Upam da se motim!
Objavljeno: 23 Apr 2010, 06:45
Napisal/-a nightmare
Tale rozast ni taprav.Sm ga tud sam že gledou v eni trgovini ampak je teperatura delovanja previsoka.Pa tud uno kar še vn štrli je odveč.
Objavljeno: 23 Apr 2010, 07:57
Napisal/-a robi1000
Pumpa dela dokler pade temperatura hladilne pod 105 stopinj oziroma maksimalno 8 minut po izklopu motorja.
Objavljeno: 23 Apr 2010, 08:33
Napisal/-a matejpurgar19
Kakšno pumšo pa ima ta motor da ne vrti stalno? Ali ni pogon preko zobatega jermena??
Objavljeno: 23 Apr 2010, 09:54
Napisal/-a moofdi
matejpurgar19 napisal/-a:Kakšno pumšo pa ima ta motor da ne vrti stalno? Ali ni pogon preko zobatega jermena??
Avto ima čisto normalno vodno pumpo. Ta je pa še dodatna električna, ki se zalaufa takrat ko se vroč avto ugasne da voda še vedno kroži in se malo shladi. Laufa pa max nekaj minut...
Objavljeno: 23 Apr 2010, 13:05
Napisal/-a Markolino
Jap mislim da se kr krepko motiš
V katalogu piše, da je tale senzor z temperaturo vode, ki ga prikaže na števcu.

Torej ta drugi od zgoraj navzdol.
Objavljeno: 23 Apr 2010, 13:32
Napisal/-a Waxxx
Objavljeno: 23 Apr 2010, 13:40
Napisal/-a Markolino
Hmmm.. Da meri na števcu in ko je motor ugasnjen da preklaplja ? hmm misliš ? dve funkcji?
Nightmare pravi , da tale ima previsoko delavno temperaturo, da neki ni vredu.
http://www.herkules.si/index.php?productID=27867
pol bom segrel avto odklopil od prvega do zadnjega dal kontakt pa preveril keri je za števec. Ker tako nevem več kdo pije in kdo plača

Objavljeno: 23 Apr 2010, 16:49
Napisal/-a nightmare
Za števc je čist tazgorn.Za pumpo pa čist taspodn in je pritrjen iz zadnje strani.
Ta na sliki ima enak konektor kot ta za električno vodno pumno vedar je predoug.Tistega dela brez navoja na originalnem ni in pa temperatura delovanja je previsoka.
Stem,da mislim,da ima ta delovno temperaturo pri 120°C originalen pa ima nekaj stopin razpona.
Tegale boš ze spravil na svoje mesto in tud prklopu ga boš lahko ampak delau pa ne bo kot bi mogu.
Čeprou spet uprašanje če ni predoug in sploh ne bi šel do konca v pokrov.
Objavljeno: 24 Apr 2010, 02:42
Napisal/-a Markolino
Nightmare ima prav. Pomojem je še najboljše odšraufat termostikalo dol. In z njim it na renault servis. alpa ga stestirat doma. V piskr nalit vodo, dat kuhat in merit kdaj nardi mostiček.