Stran 18 od 27
Objavljeno: 21 Apr 2010, 15:41
Napisal/-a Markolino
Varovalke že lahko preverim.. Napeljavo pa hmmm to bo mal zajeban.. Ker je vse povito in nevem kam vodi..
Objavljeno: 21 Apr 2010, 15:43
Napisal/-a jero_13
Markolino napisal/-a:Napeljavo pa hmmm to bo mal zajeban.. Ker je vse povito in nevem kam vodi..
do varovalk najbrž

Objavljeno: 21 Apr 2010, 15:51
Napisal/-a Markolino
A je kje kak rele ki zazna, da je avto ugasnjen in ko šopa ventilator da signal oz tok da tud pumpica dela..
Objavljeno: 21 Apr 2010, 16:43
Napisal/-a Shusuglao
Markolino napisal/-a:A je kje kak rele ki zazna, da je avto ugasnjen in ko šopa ventilator da signal oz tok da tud pumpica dela..
pumpo priklopi direkt na štrom, da vidiš če se sploh vrti
ja rele je nekje,ki to prižiga in ugaša, samo ne vem kje točno je
vem da smo ga že enkrat iskali in menda tudi našli samo se ne spomem nič sploh
tako zadevo iščeš

6. čut mi pravi da je nekje na levi strani

Objavljeno: 21 Apr 2010, 16:46
Napisal/-a Markolino
Kako je z Plusom in minusom pri pumpi ? če obrneš jo skuriš ali vrti samo obratno. ?
Objavljeno: 21 Apr 2010, 17:50
Napisal/-a Markolino
evo pregledal vse varovalke spredi pri motorju in spodaj pri sovozniku. Vse so ok nobena ni skurjena. Pumpico sem preklopil direkt in lepo lavfa. Torej problem tisci pri releju. A lahko nekdo poisce shemo kje bi se nahajal ta relejcek. Hvala.
Mislim da sem našel pravi rele kater ga preklaplja. Vsaj po vezavi žic gledano z voltmetrom. kjer se stika in sem ugotovil da tale rele ima kej delat z pumpico.
Rele pa je čisto skrajni desno
Dejte me popravit če se motim... Če je on kriv. Kje se ga lahko nabavi ?
Objavljeno: 21 Apr 2010, 19:15
Napisal/-a reno_audio
Odklopi rele in ga premeri pa boš vidu če je potreben menjave.
Objavljeno: 21 Apr 2010, 19:18
Napisal/-a urosr
Začasno zamenji z enim delujočim, toliko da vidiš, če je res rele kriv. Vzami recimo tistega za luči.
Sploh pa zadeva ni pogojena samo s tem relejem, tako da tud če zamenjaš rele, ni rečeno da bo delalo. S čim je še pogojeno delovanje, pa zdej ne vem. Ker se pumpa vklaplja tudi v odvisnosti od temperature motorja.
Objavljeno: 21 Apr 2010, 19:20
Napisal/-a nightmare
Rele je plav in ne rjav.Je pa v tisti škatli na levi strani.Dvomim pa da je kriv rele temveč stikalo na pokrovu termostata katero ta rele vklaplja.Če bi znal brat ko sm ti to že enkrat napisal ne bi ponovno spraševal neumnosti.
Objavljeno: 21 Apr 2010, 19:29
Napisal/-a urosr
Najt to stikalo o katerem govori nightmer. Izklop ga iz konektorja, konektor pa kratkostično zvež. Če je princip isti kot na termostikalu na hladilniku vode, ki vklaplja ventilator, potem bi morala pumpa zalaufat.
Sam to počneš na lastno odgovornost. Če kej skuriš, to posnam, dej na youtube, pa da se mal nasmejimo!

Objavljeno: 21 Apr 2010, 19:36
Napisal/-a nightmare
Točno tko.Tud sam mam direkt iz konektorja kateri pride na to stikalo zvezan v kabino na stikalo in kadar ugasnem vroč avto ga prižgem drugače pa imam sklopljeno.
Je pa novo stikalo iz Francije 70€ če te zanima.
Objavljeno: 21 Apr 2010, 22:04
Napisal/-a Markolino
UrosR: Brez skrbi nebom nič mostiču in še manj snemal. tak da nebo smeha...
Nebi se lotil sam nekaj mostičit glih zaradi tega da kej ne zapalim, ker nisem elektronik.
Nightmare. Sej sem čisto zaštekal pol uno kar si mi ti napisal. In jaz negovorim neumnosti !! Če so zate to neumnosti pol pa ti nemorem pomagat. Pač rekel si da isklopim termostikalo, k ise nahaja na pokrovu termostata. Smisel kar nisem razumel oz nevem, kje se nahaja pokrov termostata?. Ja jebatga lajk sem in se ne spoznam kej dosti o teh stvareh. Se pa trudim in učim. Đabe ti meni rečeš isklopit tralala pod pokrovom nevem čega. Če nevem kje se nahaja osnova..
Drugače sem te pa lepo zastopil. Nerabiš se pa jezit za vsako piko.
Ostanemo pridni pa brez kreganja
Aja če je pa šlo termostikalo pa jebatga. sux Bom počakal in kupil novo.
Prej ga morem najdet upam, da mi jutri rata.
Torej ni nujo da ko ventilator lavfa, lavfa tudi pumpa ? seveda ko je motor ugasnjen ?
Objavljeno: 21 Apr 2010, 22:11
Napisal/-a gaši
sem te vido danes ko si se peljal skozi Lucijo, wau ful dobro zgleda clio na cesti

Objavljeno: 21 Apr 2010, 22:21
Napisal/-a Markolino
Kje si pa ti bil ? a to zdaj zvečer ?
Objavljeno: 21 Apr 2010, 22:37
Napisal/-a gaši
ne, zjutraj enih pol 8 je blo..mimo bučkota si peljal
