Clio I 1.8 16V, l.'93 - I love my car. Avto šel papa.

Predstavite Vašega Renault-a
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Eni pravijo, da se da dobit nov F7P komplet iz francije. ? a ve kdo kej o tem kje se da naročit itd....
Torej 182 paše zanjimivo...
Sam prašam. Ker če bi že nekoč mogel delat generalko na tem mojem bi si omisll komplet novega iz fabrike.
Moj drugače dela lepo od kar sem ga kupil pa imam narejenih okol 7500Km Tak, da za enkrat nimam nobenih težav. :wink:
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
robi1000
Prispevkov: 1365
Pridružen: 22 Feb 2007, 21:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a robi1000 »

Nov motor (ni čist nov, je pa tovarniško obnovljen) stane pri Renaultu okoli 2500€. To je samo za goli blok z glavo.

F4R pa ni neki ne vem kako drugačen od F7R. Ojnice so zelo podobne zadnjim evolucijam F7R motorja, bati imajo malo drugačen compression height zato je kompresija malo višja. Glava je izboljšan design in pa predvsem zamikanje odmičnih doda tisti ščepec konjev več. Ostalo je več ali manj isto/podobno. Nekaj doda še novejši design izpuha. To je pa počasi to. Je pa res da je F7R pri identičnih kotih odpiranja ventilov (odmične z istim duration-om) močnejši motor.

Ribajo pa manj verjetno zato, ker so materiali malo novejši.

LP Robi
Clio 2.0 16V Williams 94'
"Moj avto zgleda serijski od daleč, a je daleč od serijskega..."
Slika
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Goli blok z Glavo 2500E Če je tovarniško obnovljen pol je pa super.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
robi1000
Prispevkov: 1365
Pridružen: 22 Feb 2007, 21:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a robi1000 »

Pa če se ne motim imate RS-ovci pri mrzlem avtu blokado drugje kot pri toplem...

Poznam par cvetk, ki takoj ko pride ven iz gostilne avto po 3 urah zalavfa, butne v 1. in gasa do blokade vse prve tri prestave. Citiram: "To je narejen za to". :roll:

Bomo vidli kako se bodo RS-i obnesli po 20 letih (zlo)rabe. :lol:
Clio 2.0 16V Williams 94'
"Moj avto zgleda serijski od daleč, a je daleč od serijskega..."
Slika
Uporabniški avatar
dkrevs
Prispevkov: 331
Pridružen: 08 Dec 2008, 20:43
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a dkrevs »

Ja vse povedano drži. Bi pa povedal, da tudi med F7P in F7R motorjema ni tako velike razlike. Če smo že pri tem se da predelati F7P-ja v F7R. Treba je dati pohonat blok, da lahko sprejme bate od F7R, potrebujemo tudi ojnice, ki so precej podobne ojnicam od F4R(če ne celo identične), pa seveda tudi glavno gred od F4R, F7R ali F8Q(mislim, da je ta oznaka motorja 1.9 diesel) motorja. Treba je še odbrusit nekaj materiala v bloku, da se lahko gred zavrti.
Drugih razlik je seveda še veliko, kot so recimo glava, velikost ventilov,...
Uporabniški avatar
robi1000
Prispevkov: 1365
Pridružen: 22 Feb 2007, 21:25
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a robi1000 »

Sam sem se ukvarjal z idejo, da bi predelal en F7P blok v 2.0, ampak menda da se taki motorji ne obnesejo. Naredit ga ni tak problem, samo potem menda rad crkuje. Ojnice so pa v F7P identične kot v F7R, razen pri 714 varjanti. Razlike so v pogonih oljne pumpe, bati so drugačni... Uglavnem se ne splača. :)
Clio 2.0 16V Williams 94'
"Moj avto zgleda serijski od daleč, a je daleč od serijskega..."
Slika
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

jero_13 napisal/-a:
Waxxx napisal/-a:Lepo razloženo!

Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In èrke in številka. Lahko kasnej enkrat poišèem.

Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Èeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak èe pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti! 8)
No kokr jzt vem da je pomen èrk pr F-tipu motorjev taki

F3P/R--> F smo obdelal da je blok lito železen; 3... 2v (2 ventila na cilinder) konfiguracija; P/R 1.8/2.0 L prostornine

F7P/R--> 7... 4v konfiguracija motorja; ostalo je pa enako kot prej.
tisto za f16 i.e. bo očitno držalo
ta ima J blok z 12 ventili
Slika

kar se pa kod za motorje tiče pa preberite tole
Moteurs

Essence

Bloc A:
Bloc C:
- Cleon
Bloc D:
- D7D : 1.0
- D4D : 1.0 16v
- D7F : 1.2 & 1.2 GPL
- D4F : 1.2 16v - 75ch
- ??F : 1.2 16v - 100ch
Bloc F:
- F1N : 1.7 8s - 75ch
- F2N : 1.7 8s - 82ch, 90ch ou 92ch
- F3N : 1.7 8s - 94 ou 107ch
- F3P : 1.8 8s - 95, 100 ou 113ch
- F3R : 2.0 8s - 110 ch
- F4R : 2.0 16v 140 ou 172ch
- F4R T : 2.0 T 165ch
- F4R T : 2.0 T 225ch
- F5R (M1G*) : 2.0 ide
- F7P : 1.8 16s - 137 ou 140ch
- F7R : 2.0 16s - 150ch ?
Bloc H: rempaçant du bloc K, il sera décliné en 1400 et 1600
- H5M
Bloc J:
- J5T : 2.2 carbu 2 soupapes
- J5R : 2.0 carbu 2 soupapes
- J6R : 2.0 injection 2 soupapes
- J7T : 2.2 injection 3 soupapes
- J7R : 2.0 injection 3 soupapes
Bloc K:
- K7J : 1.4
- K4J : 1.4 16v
- K4M : 1.6 16v
Bloc L:
- L7X : 3.0 V6
Bloc M:
- M4R: 2.0 16v 140 ch
- M4Rt: 2.0 16v 200 ch
N7Q : 2.0 16s - 140 ch (d'origine Volvo)
V4Y: 3.5 V6
Bloc S:
- Sofim
Bloc Z:
- PRV : V6


Diesel

1.2 dCi
Bloc K: 1.5l dCi
- K9K BP : 65ch
- K9K HP : 88ch
- K9K THP: 110ch
Bloc F:
- F8M : 1.6l diesel (ex : R5, R11)
- F8Q : 1.9l diesel atmo 2 soupapes par cylindre (ex: Clio 1.9D)
- F8Qt: 1.9l diesel turbo 2 soupapes par cylindre (ex: R19 1.9Dt)
- F9Q : 1.9l dCi
M9R (M1D*): 2.0l dCi
Bloc G:
- G8T : 2.2l diesel atmo 3 soupapes par cylindre (ex: Laguna 2.2D)
- G8Tt: 2.2l diesel turbo 3 soupapes par cylindre (ex: Safrane 2.2Dt)
- G9U : 2.5l diesel turbo 4 soupapes par cylindre (ex: Master 2.5DCi)
- G9T : 2.2l dCi
J8S : 2.1Dt
P9X: V6 izuzu
V9X: 3.0l dCi V6 (dérivé du V6 3.5 l essence de Nissan)
ZD30: 3.0l dCi (140ch - Master)


Signification des chiffres et lettres

Lettre base moteur:

A: Carter cylindre aluminium / chemises amovibles
B: Carter cylindre fonte / chemises amovibles
C: Carter cylindre fonte / chemises amovibles
D: Carter cylindre fonte / futs intégrés
E: Carter cylindre fonte / chemises amovibles (Energy)
F: Carter cylindre fonte / futs intégrés
G: Carter cylindre fonte
H: (attente info, bloc remplaçant du K)
J: Carter cylindre aluminium / chemises amovibles
K: Carter cylindre fonte / futs intégrés
L: Carter cylindre aluminium / futs intégrés
M: (Bloc remplaçant du F)
N: Carter cylindre aluminium / futs intégrés (Moteur Volvo)
P: Carter cylindre fonte / futs intégrés (moteur Isuzu)
S: Carter cylindre fonte / futs intégrés (moteur sofim)
V: moteur Nissan (3.5l)
Z: Carter cylindre aluminium / chemises amovibles (moteur V6 PSA/RSA)


Chiffre culasse:

1: Ess soupapes // carbus simple corps
2: Ess soupapes // carbus douple corps
3: Ess soupapes // injection
4: Ess Hémisphérique injection multi soupapes
5: Ess injection directe (Sauf bloc E)
5: Ess Hémisphérique carbu simple corps (bloc E)
6: Ess Hémisphérique carbu Double corps
7: Ess Hémisphérique injection
8: Diesel Ricardo (Injection indirecte à préchambre)
9: Diesel injection directe


Lettre cylindrée (en Cm3):

A: 0 à 825
B: 826 à 900
C: 901 à 975
D: 976 à 1050
E: 1051 à 1125
F: 1126 à 1200
G: 1201 à 1275
H: 1276 à 1350
J: 1351 à 1425
K: 1426 à 1500
L: 1501 à 1575
M: 1576 à 1650
N: 1651 à 1750
P: 1751 à 1850
Q: 1851 à 1950
R: 1951 à 2050
S: 2051 à 2150
T: 2151 à 2300
U: 2301 à 2500
V: 2501 à 2700
W: 2701 à 2950
X: 2951 à 3200
Y: 3201 à 4000
Z: > 4000




Boites de vitesse

BVM
JB1/JH1: boite manu synchro 5 rapports (<130Nm)
JB3/JH3: boite manu synchro 5 rapports (<170Nm)
JC5/JR5: boite manu synchro 5 rapports (<200Nm)
JC7: boite manu synchro 5 rapports 4x4 (ScenicRX4 et Kangoo4x4)
JHQ: boite manu synchro 5 rapports
JH1: boite manu à 5 rapports
JRQ: boite manu synchro 5 rapports
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
dkrevs
Prispevkov: 331
Pridružen: 08 Dec 2008, 20:43
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a dkrevs »

robi1000 napisal/-a:Sam sem se ukvarjal z idejo, da bi predelal en F7P blok v 2.0, ampak menda da se taki motorji ne obnesejo. Naredit ga ni tak problem, samo potem menda rad crkuje. Ojnice so pa v F7P identične kot v F7R, razen pri 714 varjanti. Razlike so v pogonih oljne pumpe, bati so drugačni... Uglavnem se ne splača. :)
Ja, tudi jaz sem imel/imam namen to naredit. Kot zgleda je potem nekje neka napaka pri tej kombinaciji. Ahhh...live and learn.
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Vsako predelovanje je zelo rizično.. najboljše dat vse original not pa maš mir ;)
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
dkrevs
Prispevkov: 331
Pridružen: 08 Dec 2008, 20:43
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a dkrevs »

Markolino napisal/-a:Vsako predelovanje je zelo rizično.. najboljše dat vse original not pa maš mir ;)
Če je narejeno tako, kot je treba, ni nič rizično. To je le predsodek ljudi, ki se na to nespoznajo in v tem takoj vidijo strah. Če je kaj rizično je to, da zaupaš avto kakšnemu "majstru", ki je prej mesar kot avtomehanik.
Uporabniški avatar
wily
Prispevkov: 1253
Pridružen: 11 Feb 2008, 00:22
Kraj: Prebold

Odgovor Napisal/-a wily »

Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Lep pozdrav.
Imam eno majhno težavico. Ugotovil sem da mi ne dela pumpica za vodo una ki pumpa vodo po motorju ko je avto ugasnjen.
Danes sem probal isklopit konektor in z inštrumentom izmerit če dobiva napajanje. Vendar je status negativen. Skratka ni toka.
Zanima me če se lahko pumpica priklopi direkt na akumulator za preverit ali dela. Skrbi pa me, ker nevem kje je + in kje -
Ena žica je črna druga pa bela.

kaj bi blo lahko narobe, da ne prihaja tok do pumpice ?

Hvala.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
reno_audio
Prispevkov: 28
Pridružen: 12 Feb 2010, 18:01

Odgovor Napisal/-a reno_audio »

Preveri varovalke in napeljavo.
Clio 1.2...
Uporabniški avatar
moofdi
Prispevkov: 980
Pridružen: 21 Feb 2007, 17:21
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a moofdi »

Tako kot je rekel, preveri varovalke pa napeljavo. Sicer sm ti že hotel svetovat da preglej konektor, ker to je bil problem pri moji ventilarci, je zgublov stik tako da je včasih vklopil, včasih ne... Pri tebi, če ni štroma gor bo pa problem vrjetno kje drugje! :)
Če je ravno, ni zabavno.
Zaklenjeno