Stran 153 od 159

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 03 Apr 2017, 23:48
Napisal/-a Shusuglao
skušal sem malo utišati prasko na odbijaču
do neke mere je uspelo, zdaj se vidi samo pol kilometra daleč, ampak noče biti čisto tiho, ker je enostavno pregloboka, bo treba pobarvati in nato spolirati

najprej pobrusil z p2000
Slika

po koncu mučenja barve, izgleda tako
Slika

ko sem imel ravno vso navlako za poliranje zunaj, sem popravil še eno liso ki jo je ličar grdo zapoliral in jo gledam že žnj let....30 sekund dela in ni je več. Hmm, lahko bi popravil že prej :?

naslednji pripetljaj
na poti domov iz kopra je ugasnil radio, ura in potovalni računalnik. Očitni ugib je da bi za to znala biti kriva varovalka. Se ustavim, izvlečem varovalko za radio, cela, nato za števce, spet vse ok, za luči, žmigavce, klimo, vse ostale naključne....vse ok. Marš! Grem naprej. Na avtocesti "uživam" ob sladkih melodijah izpuha: boommooomm, booo,boooooooooooooooooooooooooooooooOOooOOOOO000oo... :icecream:
Na ravbarkomandi sem imel postanek za wc, parkiram, odprem vrata, ne dela notranja osvetlitev. Hm. Hočem zakleniti avto, ne dela daljinec, centralno dela, hm, hm. Med uriniranjem sem v mislih vlekel logične in nelogične povezave med vsemi nedelujočimi zadevami, še sreča da so pri vsemu temu mentalnemu naporu hlače in čevlji ostali suhi.
Kaj je bilo? Varovalka za notranjo osvetlitev je guznila
Slika
kaj ima to veze z vsem ostalim ne vem, zgleda da je štrom narejen tipično francosko, se pravi zanič in zelo abstraktno
tudi ko preklopim med kratkimi in dolgomi lučmi vsakič zasveti stropna luč
zato imam v prtljžniku gasilni aparat.

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 04 Apr 2017, 08:09
Napisal/-a Hauba
:lol: :smt005

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 04 Apr 2017, 16:41
Napisal/-a Houly
Shusuglao napisal/-a:zgleda da je štrom narejen tipično francosko, se pravi zanič in zelo abstraktno
tudi ko preklopim med kratkimi in dolgomi lučmi vsakič zasveti stropna luč
zato imam v prtljžniku gasilni aparat.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 04 Apr 2017, 16:52
Napisal/-a a_sist
Tko je men počasi vse crkovalo, ko mi je alternator riknu :)

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 06 Apr 2017, 07:11
Napisal/-a Shusuglao
sago o crknjenem alternatorju imaš nekaj deset strani nazaj :lol: :lol:

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 06 Apr 2017, 07:41
Napisal/-a sorum
:smt025 :smt025 :smt025 :smt025
:smt025 :smt025 :smt025 :smt025
:smt025 :smt025 :smt025 :smt025

zamenjana varovalka? yes! to je pa boljš kot bullshit konji na papirju in penzionerska vožnja po pisti haha
next up-dolivanje vitrexa? :mrgreen:

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 07 Apr 2017, 16:42
Napisal/-a Shusuglao
vem da to ne leti name, ampak tudi jaz imam konje na papirju in pod haubo, ter video penzionerske vožnje po pisti.
Ko bom nalil vitrex bom objavil fotko, uporabljam pa elf tekočino za pranje šip, ker lepo diši in je lepe plave barve.
Varovalko sem dal močnejšo, namesto 3A je sedaj 5A , da bo ogenj bolj močen, ko bo enkrat zagorelo :mrgreen:

Naslednji projekt ki upam ne bo ostal na isti stopnji kot feltne; kako zbasati prevelik turbo timer v pepelnik
opravljal bo merjenje lambde, namesto giant voltmetra nad njim. Za začetek sem ga slekel iz original ohišja in z malo strateškega žaganja pepelnika bi moralo vse sesti na svoje mesto.
Ta visoko tehnološka kitajska naprava zna tudi računati afr in meriti akumulator, ima lučke ki utripajo ter seveda možnost zakasnititi ugas motorja, dolžino zakasnitve lahko izračuna avtomatsko ali jo nastavim fiksno.
Slaba lastnost je, da ima demenco. Čisto na random izgubi spomin in se zbrišejo nastavitve :mrgreen:
Slika

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 07 Apr 2017, 19:05
Napisal/-a Symon
Shusuglao napisal/-a: Med uriniranjem sem v mislih vlekel logične in nelogične povezave med vsemi nedelujočimi zadevami, še sreča da so pri vsemu temu mentalnemu naporu hlače in čevlji ostali suhi.
:lol:


Kak turbo timer je to, predvidevam, da kak ebay? Na oem lambdo se pa jaz ne bi zanašal, je premalo natančna. Turbo timer je pa kul, ko greš iz avta na kofe, zakleneš in ljudje gledajo če si neumn, se usedeš na teraso, avto crkne, ljudje še bolj gledajo čudo božje. :angel: :mrgreen:

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 08 Apr 2017, 19:42
Napisal/-a bam
ce ne ugasnes avta takoj po boostanju ne rabs nobenga turbo tajmerja.

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 08 Apr 2017, 21:03
Napisal/-a Symon
Saj zato sem iz izkušenj napisal edino res "uporabno" funkcijo. :lol:

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 11 Apr 2017, 21:11
Napisal/-a Shusuglao
Bolj "natancen" bo ze kot voltmeter iz ebaya. Nisem ga kupil zaradi turbotajmanja, ampak zaradi prej nastetih drugih funkciji. Avto original nima lambde, zato sem nabavil eno, ja spet iz ebaya, za 20€ da mi priblizno kaze kaj se dogaja. Avto je vec ali manj serijski zato ne rabim znanstveno kalibriranih instrumentov iz space shuttla, to sem napisal ze v eni drugi temi, tudi investicija v wideband lambdo se mi zato trenutno ne zdi smiselna.
V pepelniku rabim vec prostora za stikala, in ce dam ta timer not namesto zdajsnjega giant voltmetra, bo prostora ravno dovolj :D

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 20 Apr 2017, 04:22
Napisal/-a Shusuglao
spet je bil čas za tehnični pregled, vse je šlo gladko edino gume so bile pregladke
zaradi odsotnosti profila so me poslali domov, kjer sem izbrskal oriđinal feltne z gumami na katerih je profila še dosti, edino letnica bolj muzejska, en par je star 8 let, drugi 12 :lol:
ker jih zanima samo profil in ne druge lastnosti gume, so bili zadovoljni
jaz pa tudi, na moje presenečenje so te antične gume udobne, kot bi se preobul iz pancerjev v copate, avto je udobnejši, nič ne tresejo, volan je mehkejši in ne vleče mi ga iz rok vsakič ko peljem čez neravnine, luknje.....kamenčke

izgled?
meeeh, serijski dolgčas. Iz nekih kotov celo dobro zgleda, ampak obvezno nujno bi potreboval distančnike

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 20 Apr 2017, 08:54
Napisal/-a TwingoLove
Ej pa sploh ni tak dolgčas! Meni deluje... tak da soupadajo z krom kljukami, ker barva rdečih platišč pa ne vem... Fifty shades of Turbo Red? :lol:

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 20 Apr 2017, 09:11
Napisal/-a Drejchi
Končno! :smt009

Tole neskončnosupersplohohinvse boljš izgleda, kot tiste oranžno pinki feltne od prej. Za gume pa veš... Predno jih ti kupiš so top šit, potem ko jih kupiš so pa samo še šit :lol:

Re: Operacija: "TURBO"...

Objavljeno: 20 Apr 2017, 11:37
Napisal/-a a_sist
Boljš zgleda kot z rdečimi. Kako pa 12 let stare gume držijo na hladni mokri cesti?

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk