Stran 16 od 27
Objavljeno: 16 Apr 2010, 00:23
Napisal/-a Markolino
Objavljeno: 16 Apr 2010, 00:37
Napisal/-a oorosh
Sicer malo izven teme, ampak že od nekdaj me zanima kaj pomeni oznaka F16 na F7P motorju? I.e. predvidevam da je okrajšava za "injection electronique"
Objavljeno: 16 Apr 2010, 00:45
Napisal/-a Sash
po moje f16 pomeni 16 ventilov

newem mene tudi zanima če slučajno kdo ve?
Drgač pa je zlo lep avto tudi sport napis na zadnji havbi se mi dopade mam jst istega doma od RS-a sm ga dobu

Objavljeno: 16 Apr 2010, 07:33
Napisal/-a jero_13
16S je okrajšava za 16 soupapes, kar pomeni 16 ventilov. F16 i.e. pa izhaja iz oznake motorja F7P/R, kjer F pomeni Fonte (lito železo), ki se nanaša na materjal bloka motorja. 16 predstavlja število ventilov, i.e. pa pomoje, tako kot je oorosh napisal, izhaja iz injection electronique.
Vsaj meni se zdi tako logično. če sem se slučajno kje zaplezal v razlagi, prosim da me gdo popravi.
EDIT:
mogoče samo kot zanimivost naj omenim da je F7P/R z nekaterimi tehničnimi popravki še vedno v proizvodnji kot F4R (2.0 16v). prav tako pa iz tega motorja izhaja tudi dizelski agregat F9Q (1.9 dTI).
Objavljeno: 16 Apr 2010, 12:51
Napisal/-a Waxxx
Lepo razloženo!
Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In črke in številka. Lahko kasnej enkrat poiščem.
Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Čeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak če pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti!

Objavljeno: 16 Apr 2010, 13:22
Napisal/-a croma_man
Waxxx napisal/-a:Lepo razloženo!
Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In èrke in številka. Lahko kasnej enkrat poišèem.
Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Èeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak èe pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti!

to si sam zato napisal ker ga maš

Objavljeno: 16 Apr 2010, 13:30
Napisal/-a jero_13
Waxxx napisal/-a:Lepo razloženo!
Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In črke in številka. Lahko kasnej enkrat poiščem.
Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Čeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak če pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti!

No kokr jzt vem da je pomen črk pr F-tipu motorjev taki
F3P/
R-->
F smo obdelal da je blok lito železen;
3... 2v (2 ventila na cilinder) konfiguracija;
P/R 1.8/2.0 L prostornine
F7P/R-->
7... 4v konfiguracija motorja; ostalo je pa enako kot prej.
Objavljeno: 16 Apr 2010, 14:10
Napisal/-a Waxxx
croma_man napisal/-a:Waxxx napisal/-a:Lepo razloženo!
Tud oznaka F7P ma svoj pomen. In črke in številka. Lahko kasnej enkrat poiščem.
Kljub vsemu, F7P/F7R zame še vedno pomeni vrhunec motorske opreme v Renaultovi hot hatch zgodovini. Čeprav niso nek vrhunec kvalitete, ampak če pogledamo... 22 let stara zasnova, pa še vedno veselo vrti!

to si sam zato napisal ker ga maš

Ja čuj, vsaj govorim iz izkušenj in ne neki napamet!

Objavljeno: 16 Apr 2010, 15:24
Napisal/-a Markolino
zanjimiva debata

sem pa podobnega mnenja kot WAX. Malo mi gre nazivce pri teh motorjih, ki ima en kup odusnikov res da je sport motor a kaj ko takrat niso znali delat bolj preprosto. F4R ki pravis da ima 2.0 16v in so si podobni? Me prav zanima ce se vrtijo na 7200Rpm
Objavljeno: 16 Apr 2010, 15:35
Napisal/-a jero_13
Markolino napisal/-a:zanjimiva debata

sem pa podobnega mnenja kot WAX. Malo mi gre nazivce pri teh motorjih, ki ima en kup odusnikov res da je sport motor a kaj ko takrat niso znali delat bolj preprosto. F4R ki pravis da ima 2.0 16v in so si podobni? Me prav zanima ce se vrtijo na 7200Rpm
markolino F4R je v RSih... 182 ma red line na 7250 obr/min, 197 pa clo na 7500. tko da ja, se vrtijo na 7200 za šalo...

Objavljeno: 16 Apr 2010, 15:37
Napisal/-a Markolino
jero_13 napisal/-a:Markolino napisal/-a:zanjimiva debata

sem pa podobnega mnenja kot WAX. Malo mi gre nazivce pri teh motorjih, ki ima en kup odusnikov res da je sport motor a kaj ko takrat niso znali delat bolj preprosto. F4R ki pravis da ima 2.0 16v in so si podobni? Me prav zanima ce se vrtijo na 7200Rpm
markolino F4R je v RSih... 182 ma red line na 7250 obr/min tko da ja, se vrti na 7200

A ja Dobro pol pa super. Tega nisem vedel.. Ne mi zamerit

Kaj majo pa skupnega F7P in F4R ? tehnologija je čisto drugačna. Mislim, da je vse drugo razen goli blok. Pa teli F4R ne ribajo tako kot F7P
Objavljeno: 16 Apr 2010, 15:44
Napisal/-a jero_13
Markolino napisal/-a:A ja Dobro pol pa super. Tega nisem vedel.. Ne mi zamerit

Kaj majo pa skupnega F7P in F4R ? tehnologija je čisto drugačna. Mislim, da je vse drugo razen goli blok. Pa teli F4R ne ribajo tako kot F7P
Ma stari kake zamere neki dej
ja nekje se pa more poznat 20 let razvoja

Objavljeno: 16 Apr 2010, 15:51
Napisal/-a Markolino
Objavljeno: 16 Apr 2010, 16:01
Napisal/-a andrej86
Markolino napisal/-a:A paše ta motor v Clia

?
prpeli motor pa boš videl

Objavljeno: 16 Apr 2010, 16:15
Napisal/-a jero_13
Markolino napisal/-a:A paše ta motor v Clia

?
od 182 ziher paše

za 197 pa nism ziher