Stran 2 od 2

Re: DPF

Objavljeno: 21 Jul 2016, 13:40
Napisal/-a Fan
Čistilec trdih delcev se lahko očisti:
- redna regeneracija med vožnjo ( če so pogoji zanjo izpolnjeni ) / očistijo se samo saje
- vožnja po AC v nižji predstavi in povečanimi vrtljaji - ECU sam sproži regeneracijo / očistijo se samo saje
- prisilna regeneracija s testerjem / očistijo se saje in žvepleni delci
- demontaža čistilca in fizično čiščenje / očiti se vse, po potrebi menja satovje

Velikokrat pa nagaja samo senzor ali poškodovana podtlačna cevka - osebno bi najprej fizično preveril ali so komponente na čistilcu v brezhibnem stanju.

Re: DPF

Objavljeno: 23 Jul 2016, 08:23
Napisal/-a GHost14
Hvala za odgovor!
Saj nimam še težav, sprašujem čisto preventivno. Kolega vozi Alfo 159 in redno pripoveduje, da mu dela regeneracijo. Sproži se avtomatsko med vožnjo in nekaj časa traja. Pri Meganu tega ni čutiti, zato sprašujem, kako regeneracija poteka tukaj...

Re: DPF

Objavljeno: 01 Avg 2016, 13:11
Napisal/-a lukke
Mene pa zanima glede na to kar je napisal fan, ali je potrebno prisilno regenracijo sprožit glede na določen i terval oz. kdaj se ti žvepleni delci očistijo?

Re: DPF

Objavljeno: 01 Avg 2016, 23:03
Napisal/-a Fan
Po pravilu vsak letni redni servis.

Re: DPF

Objavljeno: 02 Avg 2016, 16:18
Napisal/-a lukke
Hvala.

Re: DPF

Objavljeno: 23 Nov 2018, 19:37
Napisal/-a klemen_
robertp napisal/-a:@Fan, Ridder... Ob nakupu avta z 1.6 dCi strojem mi je mehanik povedal, da ima ta model DPF čisto pri kolektorju in v njem 5 vbrizgovalno šobo... Elektronika ciklično pošlje vbrizg tudi v to šobo in sproži izgorevanje saj... Ni potrebe po klasični regeneraciji z vožnjo nad 2000 rpm 20 minut...
Ve kdo, če na ta način deluje tudi 1.5 dci 81kw v Meganu 3? Imam enega lepega v paci od poznanega lastnika, pa me skrbi, ker imam večinoma kratke vožnje..