Stran 2 od 2

Objavljeno: 11 Mar 2010, 22:32
Napisal/-a rontajzel
Imam 1.5 dCi 60kW in imam porabo vedno okrog 5,5 l/100km. Imam pa 90% AC in 10% mestne in izven mestne vožnje. Vozim pa navadno do 140km/h.
Letne gume imam 195 in pri menjavi z zimskimi 175 se porabe ni bistveno spremenila.

Glede potovalnega računalnika pa popolnoma drži, laže za 0,5 litra.

Objavljeno: 11 Mar 2010, 23:01
Napisal/-a NejcZ
jurre napisal/-a:@clio open
v cliotu II ti nic ne piska ko je rezerva, samo lucka sveti. Pa meni je ze uspelo tankat 52 litrov v mojega.
litrov al evrov?
ma dizl večji tank kot bencinar? Js več kot dobrih 43 litrov še nism spravu, pa mislim da je blo čist čist na koncu :D

Objavljeno: 16 Mar 2010, 21:45
Napisal/-a Stratus_
5,5 l pri večini avtoceste je kar normalno za Clio DCI. Jaz vozim pretežno po regionalkah in imam do 4,5 že 25000km. Kadar je pa več avtoceste, se poraba približa 5 litrom.

Objavljeno: 20 Mar 2010, 15:49
Napisal/-a cirilko
matija.m napisal/-a:res da je zima, ampak me čudi, ker res vozim kot "penzionist" in poraba vztraja na 5 litrih.
da ne govorim o trenuni porabi, ki skokovito naraste tudi pri normalnem pospeševanju...

Računalnik v avtomobilu res laže, in to za cca 0.5l na 100 km.
prejšnjič ko sem šel tankat, mi je sicer pisalo da lahko naredim še 145 kilometrov, čeprav je bil cager za gorivo čisto na nuli.
vendar ko sem natočil gorivo je šlo v rezervoar cca 46 litrov

torej računalnik laže,,,,, in kaj se zgodi če bi ostal na cesti???? kdo bi bil za to napako odgovoren ???
ti ker nisi tankal