Stran 8 od 15
Objavljeno: 10 Jan 2012, 13:12
Napisal/-a schkorc
@fuegogt: Torej kljub temu, da ti krijejo polovico stroškov, boš verjetno vseeno plačal več kot, če bi dal nepooblaščenem (privat) servisu delati

.
Če si par postov nazaj omenjal nekega kolega, s katerim sta nekoč podirala menjalnik... kaj nista več kolega

? Res to ni Yugo, ampak prav dosti drugačen pa tudi ni

. Cena bi bila pa verjetno drobiž za kakšno pijačo. Sam sinhron mislim, da je cca 40€.
Lp, Primož
Objavljeno: 10 Jan 2012, 13:35
Napisal/-a Cr00k
Glede na število okvarjenih menjalnikov bi bil pomoje kar business naredit ene "bulletproof" aftermarket sinhrone...
Objavljeno: 10 Jan 2012, 14:44
Napisal/-a Drmo
Sej večinoma ni fora v sinhronih. Kar sem jaz podiral menjalnikov (večina sicer peugeot) sploh niso sinhroni požrti, temveč vklopni zobniki na prestavah. Ponavadi je tudi cel vklopni mehanizem tisti ki ima zobe požrte. Sinhron (tisti obroček z zobi) pa je v veliko primerih prav lep, re pa je da je fora tudi v tem, da dobi notranjost tega sinhorna prevelik premer in je premalo trenja med prestavo in sinhronom.
Treba bi bilo podreti in pogledati.
Menjalniki pa večinoma vsi delujejo na zelo zelo podoben način tako da neke razlike v samem delovanju ni.
Objavljeno: 10 Jan 2012, 15:38
Napisal/-a ManIAK
fuegogt napisal/-a:Danes sem bil na servisu. Diagnoza okvare-sinhron

. Najmanjši ocenjen strošek pred odprtjem cca 750 €, če bo samo sinhron, če bo še kakšen ležaj, prirobnica zobnika, podložke itd, bo kar jurja. Izven garancije glede na malo prevoženih krijejo polovico... Čakam še eno varianto, javim čez en teden.
Kam si šel to? Avtotehnika?
Objavljeno: 10 Jan 2012, 18:45
Napisal/-a fuegogt
@schkorc: kolega se je preselil na primorsko, tako, da je ta scena zamrla

. Sinhron je res 44 €. Omenjali so še podložke in neke meritve itd...orodja pa tudi verjetno nimamo vsega.
@Drmo: Prav imaš, tudi mehanik je sumil tisti vklopni zobnik, cena 160€, diagnoza ob podrtju...
@Maniak: Ja, mislim, da so cene povsod tam tam...
Objavljeno: 11 Jan 2012, 19:35
Napisal/-a carchy225
Jest imam pri RS200 l.2009 tud že kak mesec težave s prestavljanjem, težko dam v kako prestavo sploh pa v prvo ampak samo ko avto stoji na mestu, med vožnjo je ok.
tako kot na tem posnetku.
http://www.youtube.com/watch?v=tTpfS8SA ... r_embedded
Objavljeno: 11 Jan 2012, 20:55
Napisal/-a UrbanD
OMG šele ko vidm kake težave mate eni, opažam da je moj menjalnik pr 152.000 km skor ko nov. Izjema je hitro šaltanje iz 1 v 2 prestavo. Temu se pač izogibam.
Objavljeno: 11 Jan 2012, 21:08
Napisal/-a and
Probaj najprej v 6. pa potem v 1....
Objavljeno: 11 Jan 2012, 22:08
Napisal/-a Cr00k
UrbanD napisal/-a:OMG šele ko vidm kake težave mate eni, opažam da je moj menjalnik pr 152.000 km skor ko nov. Izjema je hitro šaltanje iz 1 v 2 prestavo. Temu se pač izogibam.
Sej nekak so ugotovil v UK, da če menjalnik zdrži 25k km, potem je malo verjetno da ti crkne.
Jst mam trenutno 18k km, pa je zaenkrat vse BP - je pa res, da ga ob zagonu minutko pustim v prostem teku, in nato v večini uporabljam vmesni gas pri menjanju prestav navzdol (heel&toe se morm pa še priučit - neki mi ne gre

)... da mal menjalnik razbremenim, pa še "akra" se lepo oglaša

Objavljeno: 12 Jan 2012, 00:53
Napisal/-a mjemec
UrbanD napisal/-a:OMG šele ko vidm kake težave mate eni, opažam da je moj menjalnik pr 152.000 km skor ko nov. Izjema je hitro šaltanje iz 1 v 2 prestavo. Temu se pač izogibam.
Rahlo škrtanje pri res hitrem prestavljanju iz 1. v 2. je pomoje standard pri Clio II RSih
No jaz imam pri svojem 197 90k km in zaenkrat (trkam na les

) menjalnik nima težav v mrazu. Opazil sem edino da gre v 4. prestavo mogoče malce težje tik pred blokado, ampak res malce težje. Če prestavim 300 obratov prej ali počakam delček sekunde, lepo pade noter... Upam da bo ostalo tako.
Objavljeno: 12 Jan 2012, 16:08
Napisal/-a Sokol
Če se ti dogaja tako, kot na tem posnetku, potem te čaka menjava sklopke (potisna plošča, lamela), pa če želiš lahko še zamenjaš potisni ležaj!
Objavljeno: 13 Jan 2012, 21:37
Napisal/-a Cr00k
Zadnji rezultati ankete iz clio200.net:
ps: pa dvema je v tem času menjalnik šel, ko sta izbrala "No...".
EDIT: pa še link, da boste vedel kakšno olje gre v menjalnik...
klik 
Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake
Objavljeno: 06 Feb 2012, 23:22
Napisal/-a fuegogt
No, danes sem peljal cliota na servis, da razkopljejo menjalnik

Jutri bodo povedali, kaj bo za zamenjat. Renault bo kril 50%, RenaultNissan SLO pa nič

. Upam, da bo strošek čim manjši. Za nadomestni avto sem dobil nissan micro

, rečem lahko samo nekaj, zdaj še mam pa bolj rad RS-a
Jutri poročam dalje.
Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake
Objavljeno: 07 Feb 2012, 00:55
Napisal/-a carchy225
Katero olje pa priporočate za menjalnik, original je 75W-80, nekateri pa dajo 75W-90 ali 70W-80?
Je že kdo probal kako drugo olje kot originalno in če je kaka razlika v prestavljanju?
Re: Clio 3 RS okvare/tezave/napake
Objavljeno: 07 Feb 2012, 05:19
Napisal/-a mjemec
Na clio197.net priporočajo nekaj iz tega izbora
http://www.opieoils.co.uk/c-670-75w-80-75w-85-mtfs.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; , nekateri tudi Castrol 75W90 TAF-X (ampak baje povsod ni več dobavljivo, poleg tega je gostejše od originalnega in pomeni težje prestavljanje)...