Klima renault megane kadi iz armaturnih šob

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Roby
Prispevkov: 165
Pridružen: 13 Dec 2009, 10:49

Klima renault megane kadi iz armaturnih šob

Odgovor Napisal/-a Roby »

Pozdravljeni.Danes sem imel prižgano klimo na meganu,nakar se mi je naenkrat začelo po malem kadit iz šob na armaturki.Dim je bil podoben tistemu ko doma odpreš zamrzovalno skrinjo.Opazil sem tudi sa so bile gor kapljice na teh režah .Klimo sem imel nastavljeno na avto in zraven soft.Kakšna napaka bi lahko to bila.

Hvaka in lp
Uporabniški avatar
Roby
Prispevkov: 165
Pridružen: 13 Dec 2009, 10:49

Re: Klima renault megane kadi iz armaturnih šob

Odgovor Napisal/-a Roby »

Pozdravljeni

Danes mi je kolega pogledal in je dejal da je mogoče premalo plina ali pa je napaka na izparilniki(Uparjalnik).Tako da bom moral verjetno peljat avto na servis.Kaj mogoče kdo ve kakšne so kaj cene tega izparilnika?

LP
mbjelano
Prispevkov: 2
Pridružen: 01 Avg 2019, 19:22

Re: Klima renault megane kadi iz armaturnih šob

Odgovor Napisal/-a mbjelano »

Pozdravljeni

tudi sam imam problem s klimo in preden ga kam odpeljem bi rad tukaj slisal kaj msilite da je napaka.
- tudi pri meni se pojavi dim iz armaturne šobe
- piha sicer hladno samo ne tako hladno kot bi moralo, ni vazno a nastavim na 23, 21 ali pa 16 stopinj na vseh stopnjha je temparetura ista
- ko avto zracim in je klima vklopljena se vec nesliši tistega vklapljenja iz izklapljenja kompresorja vsaj mislim da je tisti zvok kompresor klime
- mogoče je kakšna povezava tudi pozimi mi ne greje tako kot mi moral piha sicer toplo a to ni to.

kaj bi lahko šlo narobe je možno da je šol kompresor ali je kaj čenejšega.

hvala lp
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Klima renault megane kadi iz armaturnih šob

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Po opisu sodeč, bi skoraj rekel, da se ne odpira ali zapira loputa, Dim bi pa lahko bil iz motorčka lopute. Za popravilo tega je potrebno razdreti armaturko. Mogoče bi za začetek bilo dobro obiskat koga, ki polni klime. Samo polnjenje ni drago, se bo pa videlo če kaj plina manjka.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Sspellca
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 Jun 2022, 21:03

Re: Klima renault megane kadi iz armaturnih šob

Odgovor Napisal/-a Sspellca »

Zdravo, ker imamo isti problem, me zanima, kako ste resili stvar?
Odgovori