Megane 2 1,9 dci problemi

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
Bojci
Prispevkov: 2471
Pridružen: 05 Maj 2003, 08:58
Kraj: Maribor & skrajni severovzhod Prekmurja

Odgovor Napisal/-a Bojci »

ko verglas, pa ne vzge s prve, ampak traja nekaj casa..ali pa sploh ne vzge, ce je zunaj mrzlo.
Slika
Uporabniški avatar
RudolfMajstr
Prispevkov: 58
Pridružen: 27 Feb 2006, 00:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RudolfMajstr »

Hja no sej se mi dogaja neki podobnga.... A kdo pozna koga k ma tester v Ljubljani in okolici pa ne racuna tolk kot Renault servisi?
Uporabniški avatar
Espace
Prispevkov: 75
Pridružen: 09 Jan 2006, 00:10
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Espace »

Kar se tice visokonatostnega transformatorja (za Xenon-ske zaromete) ne poznam druge resitve kot preizkus (tvojega trensformatorja) na drugem vozilu. V primeru da pa bo tam delal normalno imas verjetno nekje slab stik (najveckrat masa).
Kar se tice grelnih sveck, poglej preden "zaverglas" motor, priblizno koliko casa ti sveti kontrolna luc za predogrevanje goriva. V primeru, da je ta cas pri sedanjih temperaturah (blizu ledisca) daljsi kot 2 sekundi bo potrebno razmisljati o zamenjavi le-teh.

To kar ti bom sedaj napisal pa je samo moje mnenje in kako bi jaz postopal "vse bolj se mi dozdeva da imas ponedeljski avto, kateremu ti kot voznik nisi namenjen in ce bi jaz imel tak avto se bi ga zelo hitro znebil" - ce gre lahko kaj narobe bo tudi narobe slo - Murphy-jev zakon, ki zgleda pri tebi deluje v polnem pomenu besebe.

Pa brez zamere in veliko srecnih kilometrov.
Biv?°i lastnik Renault Espace Privilège 2,2 dCi (10/2005)
hari1961
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Jan 2022, 14:39

Re: Megane 2 1,9 dci problemi

Odgovor Napisal/-a hari1961 »

Zanima me zakaj mi pri avtu renault scenic 1,9 dci po par km vožnje nad 130 km na uro izgubi moč,,,ko zaćnem z vožnjo stisnem na plin in kadi črno,no ko peljem normalno lahko tudi 150 kar sem preizkusil ne kadi nič razen pri pospeševanju,ampak ga zapre in izgublja moč po kakih 15-20 km potem več ne pospeši ,moram držati gas na normali da avto gre,na ravnini tudi pride do 130 km/h,vendar tukaj pri obremenitvi več ne prihaja do ćrnega izpuha,,,,potem ustavim ,ugasnem motor,prižgem nazaj pa spet gre normalno in pri pospešku skadi črno,pri normalnem gasu spet ne in gre pol naprej določenih km pa se ponavlja isto,menjali egr bil zaštopan in počen zobnik,tako da to ne motre biti vzrok,,,,,je kdo ki bi vedel kaj in kako,,,,na rač nič ne pokaže
LP Hvala
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Megane 2 1,9 dci problemi

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Poglej cevke za vakuum na turbini če je katera kje slučajno počena.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Odgovori