Renault Megane IV 2016

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
maxx
Prispevkov: 33
Pridružen: 21 Okt 2017, 12:48

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a maxx »

Sem v tem času uspel rešit problem. V bistvu oksidira aluminijasto (vzvodi) ogrodje oziroma mehanizem, ki ga je treba razstaviti in namazati. Meni so to uredili na servisu in zadeva spet deluje brez napake.
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Čez vikend se mi je začel dogajati ta "orkester". Še mogoče sanja komu, kaj ga matra?

Začne pri zagonu z zamikom in tudi konča z zamikom.

https://imgur.com/dM0ppMu
https://imgur.com/udALzXq

1.5dci 110KM in cca 115k prevoženih.

Aja, pa pred kratkim sem opazil, da mi sprednja dnevna LED luč (na voznikovi strani, spodnji krak) sveti z manjšo svetilnostjo. Se to da kako popraviti ali je lažje/hitreje/ceneje žaromet zamenjati?

Poslano z mojega GM1903 z uporabo Tapatalk

Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
Markl1989
Prispevkov: 68
Pridružen: 02 Feb 2012, 02:48
Kraj: Škofja Loka

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Markl1989 »

Zdravo.

Sicer imam Megana grandtoura 1.5 dci 120KM .. 60K prevoženih. In jih že 3 zapored prosim da naj pregledajo zakaj mi avto v prvi prestavi skače prav tako ko peljem v vzratno.. so mi rekli, da je sklopka zanič, ampak glej ga zlomka, so poklicali, da je sklopka ok in da je bila potrebna le nastavitev. Nekaj časa je bilo boljše zdaj pa spet ponovno težave in je prov moreče.. ali je vztrajnik fuč ? Avto imam se v garanciji .. Hvala za vsak info. :)
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Nimam rešitve in ni več v garanciji in se mi prav sigurno ne da ukvarjati z servisom ampak če dobiš info me zanima kaj je narobe. Meni se občasno to dogaja in potem zgine. Je res nadležno kot da ne znam speljevat.

Poslano z mojega M2007J17G z uporabo Tapatalk

Megan21
Prispevkov: 5
Pridružen: 25 Jul 2021, 21:11

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Megan21 »

Pozdravljeni, 3 mesce si lastim novega megana karavana 1.3 tce 115
Imam težave z menjalnikom.
Sliši se čudno pokanje ob prestavljanju, tudi ko potisnem in spustim sklopko se sliši pok.
Ko je avto razgret se sliši bolj, kot na mrzlem.
Iz renaulta so sporočili, da je to čist normalno in da ni napaka ampak stanje vozila...
Ima kdo podobne težave?
Ali pozna kdo kak podoben primer?
Boris22
Prispevkov: 16
Pridružen: 19 Jun 2020, 10:14

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Boris22 »

ne meni moj meganček tega ne dela in to definitivno ni normalno, da poka ko pokerstars... boš mogel za drugo mnenje vprašat vsaj js tako mislim
Zadnjič spremenil Boris22, dne 15 Dec 2021, 12:31, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Eno vprašanje za lastnike Meganov s full led žarometi - kdo jih proizvaja? Je tudi Valeo, kot pri navadnih, ali jih dela morda Hella?

Poslano z mojega GM1903 z uporabo Tapatalk

Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Sem pogledal pri meni in so Valeo

Poslano z mojega M2007J17G z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Tnx. Se pravi isti proizvajalec.

Sem že mislil, da imajo problem z dnevnim led trakom (ko spodnji krak sveti z manjšo svetilnostjo) samo tisti z navadnimi zarometi pa sem 2 tedna nazaj enako opazil tudi na enem s full led žarometi.....

Poslano z mojega GM1903 z uporabo Tapatalk

Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Megan21
Prispevkov: 5
Pridružen: 25 Jul 2021, 21:11

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Megan21 »

Evo spet se oglašam okrog pokanja pri pri 1.3 tce meganu.
Na servisu so mi menjal polosi in še vedno poka kot prej oz. še malo bolj.
Trdijo pa da je to pač stanje tehnike in da je to to.
Ima kari kaki predlog?
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Nimam ideje kaj bi bilo ampak z mojimi izkušnjami, če so taki problemi že od začetka ne bo nikoli boljše. Tukaj so pomoje dve opciji, odvetnik ali se ga znebit, dat staro za novo ali kar koli.

Sem v istem sranju in mi je sedaj žal da nisem takrat ukrepal. Nekateri avti imajo celo življensko dobo poporodne probleme.
Tomazpog
Prispevkov: 8
Pridružen: 29 Dec 2006, 08:40

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Tomazpog »

Živjo,
Imam zanimiv problem, ki se tiče BOSE sistema v Meganu , letnik 2020 - vsakič ob vžigu avtomobila se ojačevalec "ne prižge" - radio igra , vendar ni tistega značilnega basa in poudarjenih tonov.. Ko greš v nastavitve in pipneš katerokoli izmed regulacij ( visoki, srednji , nizki ) , se BOSE "zbudi" in začne delat normalno. Vsakič , ko gre avto v spanje, se problem ponovi.. NIČ se ne resetira, zgolj ojačevalec se nikoli ne zbudi sam od sebe..
Iščem lastnike meganov z BOSE sistemom, da preverijo, če se njim tudi to dogaja, ker meni pravijo, da gre za software problem in da po toliko letih še ni posodobitve!? Gre pa za novejšo EasyLink enoto .
Če je aktiven še kak lastnik Megana z BOSE opremo, bom vesel kontakta in informacije
Megan21
Prispevkov: 5
Pridružen: 25 Jul 2021, 21:11

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Megan21 »

Spet so zahtevali posnetek...
So ga tudi dobili.
Zdaj pa ni in ni odgovora, to res popi.
Zgleda da bo res potreben odvetnik, upam da s tem kaj dosežem.
Megan21
Prispevkov: 5
Pridružen: 25 Jul 2021, 21:11

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Megan21 »

Matt 79.
Poporidne težave ravno nebi smele bit, avto je letnik 2021.
Torej megane izdelujejo že en lep čas, motorji in menjalniki pa se tudi že vgrajujejo več kot 2 leti.
Res sem razočaran nad servisom.
Sam avto mi je drugače top.
aljosap
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 Nov 2022, 10:41

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a aljosap »

Zdravo. Moj megane IV -2017 letnik 1,2TCE (cca 60 000 km) ima kot kaže neke težave z motorjem. Kak dan nazaj se mi je zgodilo pri pospeševanju, da sem dobil občutek, tam pri 3000rpm kot da bi nekaj "butnilo" v motor. Če sem prej prestavil se to ni zgodilo. Pred tem sem bil cca 200km na avtocesti brez problema. Avto ni javljal nobenih napak. Danes zjutraj se je normalno vklopil - samokontrola funkcije je bila OK in tudi težave ni bilo (je pa res da pri mestni vožnji nekega norega speljevanja ni bilo).

Imama pa še drugo težavo, kak teden že opažam, da mi CarPlay kar naprej "zmrzuje" danes pa se sploh ni želel povezati.

Je kdo že naletel na podobne težave in kaj bi bile rešitve? V vsakem primeru pa grem jutri na servis, ker tako moram gume menjat.
Odgovori