Espace 5 letnik 2016

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
maro
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Jan 2021, 09:01

Espace 5 letnik 2016

Odgovor Napisal/-a maro »

Kupil sem espace 5, kateri že nov ni imel vgrajene zadnje kamere za pomoč pri parkiranju.Prejšnji lastnik je ni hotel imeti.
Zanima me ali se mora vgraditi original ali je mogoče naročiti na ebayu?
Je potreben kakšen vmesni element med kamero in r linkom ali je mogoče že vgrajen.
Ali je predpriprava kablov za kamero na vseh modelih pripravljena.

Za odgovore se vam zahvaljujem.
L. P.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Espace 5 letnik 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

Kamera je 6V, napajana iz R-Link2. Če daš 12V ti ne dela v redu, dobiš napako saj se pri originalni kameri napajanje izklopi šele nekaj sekund zatem ko prestaviš v vožnjo in spelješ... pa še napajanje moraš posebej vleči, imaš motnje v sliki. Načeloma je napeljava že pripeljana v zadnja vrata.


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
maro
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Jan 2021, 09:01

Re: Espace 5 letnik 2016

Odgovor Napisal/-a maro »

Kako ugotovim ali je napeljava res speljana na zadnja vrata? Je treba sneti tapeto ali samo pokrovček, kjer je montirana kamera, da se vidi?
Mi je pa čudno, da je kamera 6v, ker je vse drugo verjetno na 12v.
Torej, če ugotovim, da je napeljava v vratih, samo priklopim kamero in bo to delal. Ne rabim nobenega vmesnega člena ali kaj drugega.
Hvala za odgovor.
L. P.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Espace 5 letnik 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

Potrebno je sneti tapeto zadnjih vrat. Poleg tega ni nujno da je zadeva priključena na R-Link2 napravo in so lahko samo kabli potegnjeni. Potrebno je potem še s CLIP ali DDT4ALL omogočiti kamero in črte. Zakaj 6 V? Ker kamero krmili R-LINK2 ne pa stikalo za prižig vzratnih luči. Kamera deluje, kot sem rekel tudi potem ko že spelješ, nastavitve barv določaš preko R-LINK2 in zato mora le ta krmiliti kamero.
Tule pa lahko potegneš vsa navodila, nastavil sem ti stran navodil za Kadjarja ker mislim da so za vsa vozila te generacije ista...

http://www.tech-accessoires.renault.com ... cessoires/

Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Odgovori