Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Predstavite Vašega Renault-a
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Če greš na Aliexpress in vpišeš dynamic indicators ti vrže ven :) Če bo problem pa mi napiši v zs. Ampak ne bi smel biti :)
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a zakumi »

€ 15,80 48%OFF | For Renault Clio IV MK4 Captur J87 Dynamic LED Turn Signal Light Side Wing Mirror Indicator Directly Replace Original OEM
https://a.aliexpress.com/_mNZ0Xa5

Poslano z mojega Pixel 4 XL z uporabo Tapatalk

Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a robertp »

Sem našel. Celo izpod 10€ za par... sem iskal za Kadjar/Koleos, pa ni nič. Za Megane/Talisman pa so nekje 50€, kar je pa nesmiselno drago. Če hočeš da je zares šik je potrebno zamenjati še sprednje...
Sem pa naročil lučke za ogledala za osvetlitev ob odklepu... luknje so nakazane, samo na konektorju v A stebričku je potrebno najti pravo napajanje...


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Boris22
Prispevkov: 16
Pridružen: 19 Jun 2020, 10:14

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a Boris22 »

KeyExtreme napisal/-a: 30 Dec 2020, 13:55 Še video bet365 slovenija :)

https://youtu.be/klsWt3bIwH4
Lepo si tole zrihtal... tudi sam sem se lotil tega projekta na mojem konjičku. Upam, da mi uspe podobno in da še js pristavim svoj video.
Zadnjič spremenil Boris22, dne 25 Jan 2021, 11:35, skupaj popravljeno 1 krat.
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Hvala vsem za komentarje :)

Naslednji projekt razmišljam o full led lučeh od facelifta. Ampak kako je potem s homologacijo in legalnostjo? Original dela ne morem homologirat.
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Saj si že na FB spraševal in dobil odgovor.

Poslano z mojega Pixel 4 XL z uporabo Tapatalk

Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a robertp »

KeyExtreme napisal/-a:Hvala vsem za komentarje :)

Naslednji projekt razmišljam o full led lučeh od facelifta. Ampak kako je potem s homologacijo in legalnostjo? Original dela ne morem homologirat.
Iskreno povedano te za originalni part number facelifta ne bo noben spraševal po homologaciji. Luč ima homologacijo o ustreznosti. Bolj bi znalo biti zanimivo z zavarovalnico v primeru uveljavkjanja kaska in nedoplačila za LED.


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Boris22
Prispevkov: 16
Pridružen: 19 Jun 2020, 10:14

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a Boris22 »

Zavarovalnice tako ali tako sam iščejo, da jim ne bi bilo potrebno dati denarja ko je treba. Ko ga je treba pa pobrat ti pa obljubljajo vse in še več... sm že razmišljal, da bi si enkrat vzel časi in posnel te njihove agente potem pa samo čakal, da pride do problema... me zanima kako bi potem zavarovalnica piskala stavim na bet365 slovenija da trdo.
Zadnjič spremenil Boris22, dne 18 Jan 2021, 12:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a robertp »

Sicer ne poznam tvojih izkušenj z zavarovalnicami, ampak moje so pozitivne. Je pa res, da imam zadeve pravilno zavarovane, kar ima svojo ceno. PAč če gledaš samo na znesek plačila kaj hitro zapadeš v podzavarovanje ali celo nezavarovanje določenih stvari. JA, agenti določenih zavarovalnic to počno, da lovijo ceno na račun obsega kritij.
Za svoj avto sem nabavil drugačne luči (full LED, dinamični smerniki) in potrebno je dozavarovanje, ker luči niso serijsko na vozilu. Do sedaj sem na Kadjarju 2x menjal sprednjo šipo (na pooblaščencu) ter menjal odbijač skupaj s šobami za pranje. Slednje je bilo povzročeno s strani zavarovanca druge zavarovalnice a ker imam pravno zaščito sem avto zapeljal na svojo zavarovalnico, ocenil škodo in zapeljal avto na servis da naročijo material. Vmes ko sem čakal na odbijač je bilo rešeno med zavarovalnicama brez nategovanja kaj se bo menjalo, kaj lakiralo, kaj je že bilo in kaj ni.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Evo točno iz zgoraj navedenih razlogov sem luči odmislil. Sicer bi bilo lepo in uporabno, ampak preveč stvari potegnejo zraven.

Zakumi - ni nujno, da so vsi ljudje iz foruma na fb in obratno. Ko se nekaj odločam rad slišim več mnenj.


Odločil sem se za Maxton podaljšek spredaj. Sicer bo malo za čakat, ampak bo! :)
Boris22
Prispevkov: 16
Pridružen: 19 Jun 2020, 10:14

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a Boris22 »

robertp napisal/-a: 11 Jan 2021, 13:03 Sicer ne poznam tvojih izkušenj z zavarovalnicami, ampak moje so pozitivne. Je pa res, da imam zadeve pravilno zavarovane, kar ima svojo ceno. PAč če gledaš samo na znesek plačila kaj hitro zapadeš v podzavarovanje ali celo nezavarovanje določenih stvari. JA, agenti določenih zavarovalnic to počno, da lovijo ceno na račun obsega kritij.
Za svoj avto sem nabavil drugačne luči (full LED, dinamični smerniki) in potrebno je dozavarovanje, ker luči niso serijsko na vozilu. Do sedaj sem na Kadjarju 2x menjal sprednjo šipo (na pooblaščencu) ter menjal odbijač skupaj s šobami za pranje. Slednje je bilo povzročeno s strani zavarovanca druge zavarovalnice a ker imam pravno zaščito sem avto zapeljal na svojo zavarovalnico, ocenil škodo in zapeljal avto na servis da naročijo material. Vmes ko sem čakal na odbijač je bilo rešeno med zavarovalnicama brez nategovanja kaj se bo menjalo, kaj lakiralo, kaj je že bilo in kaj ni.
Ravno to kar si povedal glede zavarovanja ravno to je problem! Agent naredi vse samo da je cenejši od konkurenta in zamolči, da nekaj pri zavarovanju manjka. Točno to se je meni zgodilo pri zavarovanju kar sem sam opazil naknadno... hvala bogu tega nisem rabil uveljavljat ampak ne zdi se mi fer, da agent reče da je vse isto bla bla bla potem pa ni... zato js pravim da bi ga posnel pa, da ga vidmo pol junaka...
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Evo, maxton podaljšek sprej sem naročil! Ko pride in bo zmontiran seveda sledijo fotke :)
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Ne razumem, kakšen "sprej"?

Poslano z mojega Pixel 4 XL z uporabo Tapatalk

Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Zdaj šele vidim. Namesto "sprej" bi naj pisalo "spredaj"* pa sta mi dve črki zmanjkali 😂
KeyExtreme
Prispevkov: 150
Pridružen: 14 Feb 2017, 12:13
Kraj: Maribor

Re: Renault clio grandtour, 0,9 TCE

Odgovor Napisal/-a KeyExtreme »

Pozdrav! :)

Spet se javljam tokrat že na letnih pnevmatikah in z Maxtonovim podaljškom spredaj.
Moram pa povedati, da sem imel OGROMNO težav. Sprva sem dobil zraven neustrezne avstrijske papirje, ki so preprečevali homologacijo. Na kar najdem osebo, ki mi lahko zrihta vse papirje, vendar sem moral namesto 30€ homologacije plačati 130€. Dobro, uredim. Grem s temi papirji na homologacijo, kjer mi povejo, da se je identifikacijska nalepka na avtu sprala in, da za upešno homologacijo potrebujem novo. Se nasmehnem v stilu "mah, eno nalepkico pa bomo že zrihtali" in grem na pooblaščen servis, kjer mi rečejo, da je cena te nalepe 100€!? :shock:
Ves obupan jo naročim in zdaj čakajoč na nalepko upam, da je bil to zadnji strošek v zvezi s podaljškom.

Skratka, vse skupaj me je prišlo krepko čez 300€, ampak zgleda pa noro! Na sliki se malo slabše vidi, zato si jo približajte - v živo pa je BOMBA!

Slika
find duplicate lines

Načrti za prihodnost pa so:
- notranja ambientalna razsvetljava - ne vem še kam bom vezal, ampak bom naredil tako, da ne bo zledala poceni aftermarket.
- vzvratna kamera, ki jo bo seveda prikazoval osrednji zaslon.
- rob podaljška dobi rdečo obrobo, razmišljam tudi o rdečih dodatkih namesto kroma, vendar še nisem popolnoma odločen.

To je to za enkrat. Zelo bom vesel kakšnega mnenja, kako se vam zdi.

Se pa ponovno javim, ko bo spet kaj novega - dela ne zmanjka! :D
Odgovori