Espace 5...težave z vozilom

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Domen83
Prispevkov: 9
Pridružen: 24 Okt 2020, 16:21

Espace 5...težave z vozilom

Odgovor Napisal/-a Domen83 »

Pozdravljeni.

Sem lastnik Espacea 5 3 mesece,in imam že prve težave....
Avto je naenkrat začel med vožnjo"žmrkati"...kako nej se drugače izrazim...kot da bi za trenutek ugasnil,ker v vozilu žmrknejo tudi stropne lučke..mobratomer za delček sekunde pade na nič,in npr.S&S tipka ugasne(njo vedno ob vklopu vozila pritisnem,da izklopim Start&stop)
Je že kdo imel podobno težavo?
Vse se zgodi v delčku sekunde,tako da je težko opazno....
Lp,Domen
Domen83
Prispevkov: 9
Pridružen: 24 Okt 2020, 16:21

Re: Espace 5...težave z vozilom

Odgovor Napisal/-a Domen83 »

Nihče?
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Espace 5...težave z vozilom

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Težko boš tukaj na forumu dobil kak odgovor ker gre za dokaj nov avto.
Kar meni pade na pamet bi rekel, da je kaj narobe z maso od akumulatorja do šasije.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Domen83
Prispevkov: 9
Pridružen: 24 Okt 2020, 16:21

Re: Espace 5...težave z vozilom

Odgovor Napisal/-a Domen83 »

Hvala za razmišljanje...grem kar preverit....
Ni še nič znanih težav s telimi Espace 5?
Kaj pa kodiranje/vključitev funkcij?
Imamo kakega majstra na to temo na tem forumu?
Meni večino stvari ne deluje,pa čeprav naj bi imel opremo Zen...Deluje samo rumena osvetlitev števcev...če pritisnem katero od ostalih barv,vrže nazaj na rumeno....itd....
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Espace 5...težave z vozilom

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Funkcije, če imaš vidne v rlinku, bi načeloma morale delovati. Glede na to, da ti tudi pri osvetlitvi vrže nazaj na rumeno, je verjetno vzrok enak kot za vse ostale težave, ki si jih navedel.

Poslano z mojega GM1903 z uporabo Tapatalk

Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Domen83
Prispevkov: 9
Pridružen: 24 Okt 2020, 16:21

Re: Espace 5...težave z vozilom

Odgovor Napisal/-a Domen83 »

V glavnem....na nobenem modulu ni zaznalo napake...tako je pokazal tester...težava ostaja....Sedaj pa samo upat,da ne žmrkne malo bolj kakih 200km od doma...beden občutek...ne rečem pri 15 let starem avtu...ampak pri 5 let starem....
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Espace 5...težave z vozilom

Odgovor Napisal/-a robertp »

To se ti resetira R-LINK2 naprava (tisto kar opaziš kot "žmrk" je reset, ponavadi se števec obarva za trenutek rdeče). To ti samo napoveduje bližnjo menjavo same naprave. Če imaš avto še v MY Revision podpori takoj pelji na reklamacijo in opiši zadevo - meni so napravo zamenjali, začela se je obnašati enako kot tebi.

Če si plačnuik sam, pa nekje 800 ojrčkov plus še delo... Pa na kakšnega razbitega donatorja pozabi, kajti če ni pravilno pripravljena pred prestavitvijo dobiš antithief lock in nobeden se je ne bo dotaknil. Za pravilno transplatacijo pa potrebuješ servis in dostop do njihovi strežnikov s konfiguracijami.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Domen83
Prispevkov: 9
Pridružen: 24 Okt 2020, 16:21

Re: Espace 5...težave z vozilom

Odgovor Napisal/-a Domen83 »

Ohohoooo....tega pa nisem želel slišat🤨Glede tele garancije nimam pojma,imam pa 5 let big deal garancijo od Avtotehne....hm....ekran rLinka ne reagira na ta kratek "reset"...utripnejo pa stropne lučke,utripne lučka za motor,obrati padejo,pa start & stop sistem se spet vklopi(vedno ga izklopim s pritiskom ma knof ko avto vžgem)...vse to v 0.5 sekunde....
Ajooooj...jurčka tole😒
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Espace 5...težave z vozilom

Odgovor Napisal/-a robertp »

Spregledal da obrati crknejo. Pa avto dejansko crkne?
daj, preveri okoli klem akumulatorja. Če so dobro pritrjene. Po moje za začetek angažiraj avtoelektričarja, da preveri glavne snope kako so v fizičnem stanju.


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Domen83
Prispevkov: 9
Pridružen: 24 Okt 2020, 16:21

Re: Espace 5...težave z vozilom

Odgovor Napisal/-a Domen83 »

Zdravo...to se zgodi,ko iz višje prestave dam v nižjo,npr.ko zavijam v krizišču,ampak ker je avto v prestavi,takoj nazaj zalaufa...saj pravim,0.5 sek in vse je mimo...pod štandgasom oz.v leru se mi ta primer še ni zgodil...vedno ko prešaltam iz višje v nizjo in motor "bremza"...
Hvala za vse ideje...okrog akumulatorja sem že vse pregledal,in je vse čvrsto....bom moral res do električarja očitno
Odgovori