Megane 4 - Kam na servis?

Vse ostale teme
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Pozdravljeni,

Sem lastnik megana IV 2016 letnik 1.5dci 110hp in se približuje 3. Servisni interval pri 63kkm.Po programu bi naj tukaj spadal še filter goriva, če se ne motim. V avtotehniki Celje so mi izračunali čez 300e za servis, olje, filtri s filtrom goriva. Je to res realna cena?

Kako je z garancijo če ga popoldanski mehanik servisira saj jo še imam eno leto..

Katere pooblaščene avtohise v okolici Celja bi priporočali?
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

3.? Glede na letnik bi moral biti že 4., cena pa mislim, da je kar prava (imam MyRevision, tako da ne vem, koliko dejansko stanejo posamezni servisi).
Ima olje, ki ga točijo v motor, precej zlatarsko ceno plus to, da ga težko kje kupiš - razen če se v zadnjem času ni kaj spremenilo.

Garancija, ki je ubistvu jamstvo (kar ni enako garanciji), se prekine, če ga bo servisiral popoldanc.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Leta 2018 so rekli da ni bilo potrebno menjat olja saj je imel samo 8k prevoženih od prejsnega intervala. Olje sem že kupil in ga bom dal poleg tam je 1l 20e, v eurotonu sem pa kupil 5l za 30e. Se ga da dobit povsod Elf evolution 5w30 fulltech FE. Cena filtrov - boljših s popustom v eurotonu me pride 60e :| razumem da je pooblaščenc in da morajo zasluzit. Vendar če sem lani plačal 120e+lastno olje za mali servis, dvomim da je filter goriva vreden tolikšne razlike..
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a robertp »

Kaj My revision pa nimas?


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Če bo servis naredil popoldanc z registrirano firmo potem ne bo nič propadlo,ker je zakon zaradi konkurenčnosti na naši strani. Ker delam menjavo olja na 15k km in mi ga sedaj niso naredili (zamenjali so samo filtre zraka) sem kupil pri renoju samo filter olja in jim povedal da so predragi in da ga bom sam zrihtal. Noben ni imel nič proti.

Je pa tako da to jamstvo je čista bedarija, kadar kupuješ avto se govori kot da je to identično z garancijo in po 3 letih pride resnica ven[emoji23]

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a robertp »

To definitivno ne drži. Pri jamstvu/podaljšani garanciji pogoje postavlja tisti ki je izdal to garancijo, za razliko od splošne garancije (t.i. tovarniške) kjer velja kar si napisal.
In če v pogojih podalšane garancije piše da velja samo ob tem, da si avto tudi v splošni garanciji servisiral na pooblaščenem servisu to velja in ne moreš spodbijati oz. ne boš uspešen.
In imam tako podaljšano garancijo na 5 let kot My Revision in moram reči da je super. Ker delam med 15 in 20 tisoč kilometri letno mi tudi v sklopu pogodbe vsako leto zamenjajo olje in oljni filter poleg ostalih predpisanih stvari. Zamenjali so po shemi hladilno in zavorno tekočino, filter potniške kabine...
Zelo malo stvari ne pokrije podaljšana garancija (ena izmed stvari so sedežne prevleke, kar pa mi je nekak logično).


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Nimam my revision.

Se bom poskusil še enkrat v zivo dogovorit. Mislim da so nekateri na servisu manj sposobni pri dogovarjanju, se posebaj ko pride do cene. Žal nismo vsi naivni da nasedemo na prvo nerealno ponudbo. Na pooblascenem insistiram zgolj zaradi elektronske preverbe servisne zgodovine - ko bom avto prodajal upam da pride prav. Delajo pa itak pol sposobni dijaki, učenci - sem bil prisoten ob menjavi olja. Osebno bolj zaupam znanem s.p. mehaniku kot takšnem pooblaščencu.

Je pa tudi res da je to jamstvo nateg, sem imel garancijski zahtevek ki so ga komaj priznali. Se mi pa vseeno zdi bolje da če pride do česa, imam vsaj nekaj možnosti priti ceneje skozi.
DomenG
Prispevkov: 43
Pridružen: 16 Feb 2017, 11:17

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a DomenG »

Jaz imam myRevision in sem imel letos prvi servis, prevoženih kilometrov 16.000. Rekli so, da olje se menja na dve leti oziroma ko dosežeš 30.000km, zato so rekli da "paket servisiranja" tokrat ne krije menjave olja. Prvi servis je vključeval samo menjavo filtra kabine in nek splošen pregled stanja... Gre se za tce140 motor, za katerega je olje pasje drago. Torej, če razčlenim pogodbo, ki pravi, da je menjava olja na 30km oziroma 2 leti pomeni, da bodo v najboljšem primeru v sklopu tega paketa opravili 3 menjave olja v 5 letih.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a robertp »

Nategnili so te kot gujdeka ali pa so spremenili pogoje. Vendar mislim da še zmeraj velja, da če narediš v letu več kot 15000 km se A in B pregled združita v enega. Na ta način (delam cca med 17-20kkm letno) so do sedaj zamenjali olje 4x in pred iztekom ga bodo še enkrat.

Pa saj se je o tem dosti pisalo...

Kje so te tako pošteno našponali?
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Tako je, tudi jaz sem gledal da sem naredil do prvega servisa 16k km in so mi zamenjali olje v sklopu 'brezplačnega' servisa. Sem pa že prej v lastni režiji zamenjal pri 6k km. Zato pa dam original del z napisom renault[emoji1787].

Imam tudi jaz myrevision in podaljšano jamstvo. Kaj naj rečem take izkušnje imam jaz osebno, se ne zmisljujem ampak govorim iz lastnih izkušenj. Avto sem imel na servisu nato sem se pomaknil en meter po pultu do prodaje rezervnih delov in povedal to kar sem napisal zgoraj in ni noben nič komentiral.

Sem pa osebno dobil občutek, da po tovarniški garanciji je vse bolj tako tako oz oni dajo napako v računalnik in sistem vrže ven kaj si upravičen in pa koliko procentov boš plačal. To pa gre vse na starost avta in pa prevožene kilometre. Recimo za amortizerje sem doplacal 50%, avto je imel 40k km in 2,5 leta. Pol leta prej bi bili zastonj.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a robertp »

No, pri 40 oz. pričakovanih 50kkm za to obdobje amortizerji pač niso novi. Je pa to potrošni material. Kadjar ima v navodilih kontrolo/menjavo blažilnikov na 60kkm...


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Ne to sploh ni res, sem šel testirat stare in nove in razlika je bila samo cca 10% v obrabljenosti, kar pomeni da so bili stari še v odličnem stanju. Pri meni je bil problem ker je neka guma piskala v amortizerjih kadar si speljeval.

Je pa tako, da to je bil nek serijski problem in če bi imel še tovarniško garancijo bi mi zamenjali, tako pa sem doplacal.

Ampak zdaj smo šli nazaj ven iz avtorjeve teme in to ni v redu tako da....

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk


Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Verjeli ali ne sem imel čisto identičen problem z amortizerji pri 43kkm in starosti 3 let - škripanje ob speljevanju. Enako so krili 50% čeprav sem jim kazal da nisem edini s tem problemom in so tudi po tujih forumih pisali o tej napaki. Da ne bi uredili bi avto definitivno se isti teden prodal, ker se mi je to pojavilo par dni po nakupu..

Da se vrnem torej na prvotno temo. Je že kdo prinesel svoj material za servis (filtere) in kateri so original filtri zraka, kabine, olja in nafte- proizvajalec?
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Jaz sem tudi to vprašal če lahko prinesem olje s sabo in sem dobil odgovor da mi potem ne morejo potrditi servisa. Ker se mi ne da ubadati z njimi se pač znajdem po svoje.
Razmišljam kaj narediti zdaj ko bom moral zamenjati zadnje ploščice.

Na en način mi je žal da sem sploh vzel myrevision ker ne vidim neke logike po poteku garancije. Se mi zdi da preplacam preko lizinga čez celo leto ta servis ki bi ga naredil pri njih.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk

Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Megane 4 - Kam na servis?

Odgovor Napisal/-a robertp »

Saj ko je avto starejšo od 5 let ni več tak problem... se da (vsaj pri nekaterih) marsikaj zmeniti... drugače pa sem sam vzel financiranje na 1 leto z minimalnim zneskom in potem sem ‘dobil’ My Revision in obvezno/kasko za 1. leto, popust in zimske gume (19 col Continental). Preplačal 400€ financiranje, ugodnosti nanesle več


Sent from my iPad using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Odgovori