Pogonska veriga

Kotiček renojevih starodobnikov
Odgovori
PEROGLIDER
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Jan 2020, 16:59

Pogonska veriga

Odgovor Napisal/-a PEROGLIDER »

Lep pozdrav zanima me ali ve do točen podatek pri koliko kilometrov je potrebno zamenjati pogonsko verigo v motorju. Gre namerč za Gtl-ko letnik 1992.
Hvala vam.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Pogonska veriga

Odgovor Napisal/-a Samojed »

:D Huhu.
Glej, jaz sem jo menjal pri nekaj čez 200.000 . Niti ni toliko problem da bi kaj razpadlo, ampak ker je bila preveč raztegnjena, avto ni več šel kot bi moral, ker so ventili zamujali.
Točno ni znano, ker je odvisno od načina vožnje, olja, .... .
Če se bo avto vozil ljubiteljsko, niti ne rabiš menjat. Če bi rad da da vse od sebe kar naj bi dal, potem pa bi na oko rekel da nekje po 150 do 200.000 prevoženih km.
In ker smo ravno pri katri - če se ne motim je imela letnik 92 že malo boljši "frtajler", ni pa odveč preveriti če prav deluje. Vakumski del je skoraj zagotovo hin, ker je membrana preperela ( če je še originalna seveda), pa vzmeti na utežeh so lahko švoh (v "frtajlarju", služijo pa za dodajanje predvžiga pri višjih obratih).
Sem že malo pozabil, ampak če te še kaj zanima pač vprašaj, mogoče se spomnim. Včasih se tele stvari v miže sestavil :) .
LP, Samojed
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Pogonska veriga

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Aja, pa obvezno nastavi ventile. Običajno jih nihče ni. Če me spomin ne vara se pri hladnem avtu nastavi razmak 0,20mm za izpušne in 0,15mm za sesalne. Če imaš slučajno original knjižico so vse ti podatki napisani v njej (razmak ventilov, kot predvžiga, razmak platin (mislim da je 0,6mm)...
LP, Samojed
PEROGLIDER
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Jan 2020, 16:59

Re: Pogonska veriga

Odgovor Napisal/-a PEROGLIDER »

Hvala ti za ta odgovor res, sem bil tud na tpv ju pa je reku en majster da ne vejo kr so premladi ha ha.ventile sm naštelau, vakumski del zamenjal, si imel prov je bil res hin, sicer dela ko singerica ampak kr imam motor zunaj sem mal pomislu še na verigo kr zdej jo je enostavn zamenjat. Ima 120 000 km in gleda na to kar si reku jo bom kr pustil not kr je sigirno boljša kot kakšna kopija. Zanima me pa še kje bi dobil gume okoli vrat, so čist preparele. Hvala in lep dan še naprej.
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Pogonska veriga

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Pri 120.000 je original sigurno boljši od vsakega ponaredka. Menjana (ponaredek) je bila raztegnjena že pred 100.000, kot sem napisal je pa original zdržala cca 200.000.

Za gumo pa res ne vem; je precej mehka oziroma rabiš mehko. Okroglo bo težko dobiti. Popvrašaj pri kakih ličarjih, na renault-ju ali pa po netu poišči. Mogoče kaj podobnega cevasti peni na sliki:

http://www.ferk.si/39-samolepilna-tesnila
LP, Samojed
Odgovori