Menjava olja?

Uporabni vodiči
Uporabniški avatar
joegsm
Prispevkov: 18
Pridružen: 12 Apr 2016, 20:38

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a joegsm »

Jager ima olje elf 10w40 za 13 eur 4 litre, pa mislim da tudi 5w40 za okorg 18€. Olje kot vsako drugo, na servisu imajo v olje v refuzi. Velikokrat pa gredo kar po filtre v GMT ali euroton... Najceneje boš prišel skozi, če že hočeš imet original pooblaščeni servis Renault, da se zapelješ na Hrvaško in ti tam v Renaulto naredijo za 40% ceneje kot pri nas in še garancija oz. vpis v njihov sistem renault.

Drugače pa lahko na servis v SLO s sabo prineseš svoje olje ELF in ti ga tudi morajo notri vlit, opozorit jih moraš da ti vpišejo na dokumentacijo olje prinesel sam in pa tip olja. To da lahko prineseš zraven svoje olje ELF (ki je 50% ceneje kot v salonih) je preverjeno pri generalnem uvozniku Renault!
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Meni so rekli da mi tega da prinesem olje s sabo ne morejo naredit, zato jim nisem dal niti za delo [emoji51].

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Mimovrste olje elf 10/40 5L. 17€ prejšnji teden menjal na reno servisu.

Poslano z mojega Pixel 2 XL z uporabo Tapatalk
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
nejcilic
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Feb 2018, 19:56

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a nejcilic »

Pozdravljeni,

zanima me, če kdo iz med vas ve, kje bi se dalo dobiti olje ELF EVOLUTION RN-TECH ELITE FE 0W20 z oznako RN17FE ali pa ELF EVOLUTION RN TECH ELITE 5W30 z oznako RN17.
Kot opažam v sloveniji še ni dobavljiv?

Lp Nejc
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Tudi mene to zanima, na ebayu se jih dobi, ampak je poštnina draga.
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Kaj pa povprašat na motorna olja ali pa molj1 spletna prodaja
nejcilic
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Feb 2018, 19:56

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a nejcilic »

Hja..sem preveril pri vseh dobaviteljih elfa za slo..trenutno noben ne more dobaviti saj je menda olje trenutno v prodaji samo na org. servisu..očitno nam ne ostane drugega, ko naročiti iz nemčije in plačati veliko poštnino..upam edino, da je to cena poštnine za vse in da ni na kg, ker se potem edino splača vzeti karton ali dva pa je še vedno veliko ceneje, kot na servisu ;)
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Res je, tudi jaz sem dobil tak odgovor. Se je kdo upal preverit koliko je liter na pooblascenem servisu? :D
nejcilic
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Feb 2018, 19:56

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a nejcilic »

Mislim da je liter na org. 27€.. :D
Skratka...lahko dobim sod olja 0w20 po nabavni ceni.. Cena mi trenutno še ni znana, saj preverjam, če bi lahko dobil olje v pakiranju po 5 ali 1 liter.. Če se dogovorim za sod, je še kakšen kandidat, da si ga razdelimo med sabo?

Lp Nejc
ladjica
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Jan 2020, 23:43

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a ladjica »

Živjo!

Na Renault Megane IV Grandtour dCi 115 (16.000km, star pol leta) se mi je prikazalo obvestilo "Dolijte olje".
Nazadnje oz prvič je bilo olje menjano po utekanju motorja pri cca 4.000km, od takrat ni bilo ne menjano ne dolito. Takrat so mi dali olje Elf Rntech Elite 0w20, ki ga sedaj seveda nikjer ne dobim za nakup. Moram iti na uradni servis po Elf olje ali lahko dolijem tudi kako drugo znamko 0w20 (npr Castrol Edge Professional V 0W20)?

Hvala!
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a zakumi »

To pa nekaj ni vredu.

Poslano z mojega Pixel 3 XL z uporabo Tapatalk
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Menjava olja?

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Kaj to pomeni dolijte olje? Koliko ga je na šipki? In ja, ta nova olja se dobi na servisih, oz. na kakem ebayu, amazonu zaenkrat.
Odgovori