Grand Espace 2.0 turbo

Predstavite Vašega Renault-a
Uporabniški avatar
gusti4u
Prispevkov: 52
Pridružen: 31 Jul 2006, 20:59
Kraj: CELJE

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a gusti4u »

povej več, ker sem ravno v dogovorih, da kupim podobnega Espaca!! Lahko na zs ;)
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Avto je bomba, mehanika neproblematična, podvozje malo podimezionirano in zato na slovenskih cestah zelo trpi... je pa dejstvo, da so leta tukaj in občasno kakšen gizmo malo ponagaja... pri meni trenutno pomik voznikovega stekla...
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
gusti4u
Prispevkov: 52
Pridružen: 31 Jul 2006, 20:59
Kraj: CELJE

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a gusti4u »

hvala, grem v petek na probo, pa da vidim.
Kako se plin notri obnese? Kakšni problemi?

Na kaj na bom previden pri ogledu? Ima kakšne posebne hibe?

Hvala za odg.
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a Nejko »

LPG in 2,0t je odlična kombinacija...., malo je odvisno tudi od tega kdo je plin vgrajeval ampak OK, načrloma se dajo vse zadeve nastavit, kako pa ke z tuningo pa ne vem... mrni je 170ks kar dovolj, tudi ob vleki prikolice...

Hibe...nič posebnega, vrata pokajo, fuč so štoperi, strošek cca 20€ po komadu, raztrgan zna biti voznikov sedež, edino kar je res omembe vredno je podvozje, ki je malo podimenzionirana glede na težo krave..., tako da so kugle in končniki bolj potrošni material...
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
gusti4u
Prispevkov: 52
Pridružen: 31 Jul 2006, 20:59
Kraj: CELJE

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a gusti4u »

hvala. Torej rabim "razdrapano" cesto za testno vožnjo. To verjetno ne bo težko najdit ;)
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Računalniku in senzorjem mojega avta se malo fuzla....

Kot bi ga rahla kap po levi strani... 0X ,

V glaven, avto se odlkepa in zaklepa kljub temu, da so zadnja leva vrata odprta, prednje levo steklp dela odvisno volje boga renojevega...in pa zadnja cvetka ob ženjavi gum za zimske, kjer nimam senzorjev mi še vedno kaže 2.0 pritiska v vseh štirih gumah....

Ima kdo kakšno idejo kje začeti, da pridemo zadevi do dna.
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
Mrcina
Prispevkov: 107
Pridružen: 26 Maj 2004, 10:32
Kraj: Kocevje

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a Mrcina »

Če sem ciničen, na avto.net :-)
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Mrcina napisal/-a:Če sem ciničen, na avto.net :-)
Cinizem gor ali dol.... hvala, ampak ne hvala...

...kakšen bolj pameten predlog...
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
jure
Prispevkov: 398
Pridružen: 29 Avg 2005, 15:17
Kraj: koper

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a jure »

Nejko napisal/-a:
Mrcina napisal/-a:Če sem ciničen, na avto.net :-)
Cinizem gor ali dol.... hvala, ampak ne hvala...

...kakšen bolj pameten predlog...
verjetno za steklo je stikalo krivo.probaj zamenjat z stikalom za desno stran.senzorje pa lahko itak racunalnisko izklopis da ti ne kaze nic vec.jaz sem jih izklopil.
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a joztom »

Steklo se programira ročno, postopek je enostaven. Senzorji so 40€ komplet na Aliju, če jih že hočeš noter. Rabljeni deli so poceni. Končnike daš ojačane Meyle, pa je za zmeraj mir. Na Espacu 2.0T so največji problemi alternator na vodo in težak dostop do štarterja. Jaz sem moral dihtati pokrov ventilov in karter z novim tesnilom. Avtomat za levo šipo je bil ta teden 26€, pa tudi v Eurotov dobiš vse plastične koščke in zajle posebej. Ampak jaz imam 300kkm.
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a Nejko »

joztom napisal/-a:Steklo se programira ročno, postopek je enostaven. Senzorji so 40€ komplet na Aliju, če jih že hočeš noter. Rabljeni deli so poceni. Končnike daš ojačane Meyle, pa je za zmeraj mir. Na Espacu 2.0T so največji problemi alternator na vodo in težak dostop do štarterja. Jaz sem moral dihtati pokrov ventilov in karter z novim tesnilom. Avtomat za levo šipo je bil ta teden 26€, pa tudi v Eurotov dobiš vse plastične koščke in zajle posebej. Ampak jaz imam 300kkm.
Ampak prpgramiranje ne dela...vem kakšen je postopek, pa se vedno znova sesuje... Steklo se odpre (spusti) popolnoma in nato, ko ga zapiram se dvigne zgolj za kakšnih 10 cm in avtomatsko spusti (kot bi naletel na kakšno oviro)...

Kar pa se senzorjev tiče....saj delajo čisto normalno, problem je da mi avto ni zaznal, da jih sploh ni več v kolesih in mi še vedno kaže tlak, črprav na zimskih gumah nimam senzorjev...zato sumim na težave s centralnim računalnikom....
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a rambo »

to tudi mene steklo heca. treba je vzet narazen in motorček parkrat v prazno zavrtet. ko je nekdo menjaval ga je premaknil in ni več prava pozicija. in zato se potem vedno restira. tako je bilo meni rečeno.
jaz sem dal 70eur za komplet. vodila in zajle že napeljane. ker sem na prejšnjem Espace poizkusil sam napeljat zajle in menjat koleščka. Ni šlo. tak da ne hvala
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Sem imel enak problem na eni Laguni. Okno je postopoma šlo gor in dol, potem enkrat je delalo avtomatsko in se spet resetiralo. Zadevo sem rešil z menjavo motorčka. Lahko pa ti tudi zajle grejo proti koncu in bo eno utrgalo.
Kaj se tiče zaklepanja avta, kljub odprtim levim vratom. Preveri če ti ob odprtju vrat zaseveti spodnja lučka na vratih. Če ne, potem menjava vratne ključavnice, saj je šlo stikalo, katerega se ne da menjat. Zaradi tega nedelujočega stikala avto zazna kot da so vrata zaprta.
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Uporabniški avatar
janezsko
Prispevkov: 201
Pridružen: 19 Sep 2008, 21:53
Kraj: celje

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a janezsko »

če boste rabili ključavnoco esopace za vrata jo imam sam katera imate prostoročno ali navadno zaklepanje???isto imam komplet mehanizem za p.l vrata spet je razlika ali ima 6 pinski konektor ali 14 pinski ???

lp
Uporabniški avatar
Nejko
Prispevkov: 684
Pridružen: 04 Apr 2005, 10:01

Re: Grand Espace 2.0 turbo

Odgovor Napisal/-a Nejko »

Da malo obudim temo...

Po 17 letih se poslavljam(o) od znamke Renault. Z takratno punco (zdajšnjo) ženo sva četa 2002 kupila leto dni starega Twinga, sledil je Megane II, pa nato prvi Grand Espace iz katerega smo (takrat že štirje) presedlali na Grand Scenica III in na koncu spet pristali na Grand Espaceu, ki pa se počasi poslavlja...

Dokler ne najdem primernega nadomestila - Mercedes razred V, bo avto sicer še pri hiši..., pa vendarle...na avto netu ga še ni, v kolikor pa bi si kdo zažele vrhunsko vzdrževan "minibus", pa ni izključeno, da gre predčasno v nove lastniške roke... Poleg je še en komplet pnevmatik na platiščih ter kolesni nosilec za zadnja vrata...
BMW 323i (1983)
Grand Scenic 1,4TCE LPG (2010)
Odgovori