Megane 4 - original 18 col homologacija?

Homologacije, zakoni, predpisi
Odgovori
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Megane 4 - original 18 col homologacija?

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Imam megana 4 letnik 2016. Rad bi namestil 18 col original platišča vendar imam vpisano samo dimenzijo za 16 in 17 col, verjetno ker je zgolj 1.5dci. Kako je s homologacijo? ima mogoce kdo to potrdilo o ustreznosti ki se dobi ob nakupu platisc na pooblascencu? Sem ze vprašal v avtotehniki pa se sami niso vedli, so me samo napotili da poklicem Renault Slovenija... Platisca bi kupil rabljena.

Sem zdaj ze 2 tedna klicaril na Renault Slovenija in mi niso cisto nic pomagali, v zameno sem dobil samo aroganco kot da sem zahteval neko nemogoce potrdilo ne pa samo za dimenzijo.. Torej iscem za 225/40-18.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Megane 4 - original 18 col homologacija?

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Ne znam pomagati glede homolomo, ampak ni problem ker je samo 1.5 motor. Jaz sem avto že kupil z 18 col platišči tako da tukaj ni problem. Kaj ni običajno da mora biti certifikat na platiščih, da grejo na določen avto?!

Lp

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Re: Megane 4 - original 18 col homologacija?

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Ce so aftermarket platisca je poleg TUV certifikat, jaz pa bi rabil izjavo uvoznika o skladnosti platisc z mojim vozilom ker so tovarniska Renault platisca in TUVa ni. Tak da ce ima kdo kaksno izjavo se priporocam. Lahko tudi na mail poslje, VIN stevilko bom ze sam spremenil.
Uporabniški avatar
Sebastijan
Prispevkov: 524
Pridružen: 17 Jun 2008, 22:06
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Megane 4 - original 18 col homologacija?

Odgovor Napisal/-a Sebastijan »

Poizkusi najdit enega z aftermarket platišči z takšnimi gumami. Te daš na avto in z papirji greš na homologacijo. Po homologaciji vrneš lastniku ta platišča in montiraš svoja. Za orginal platišča ne boš dobil homologacije.
Renault ZOE 2014
Citroen c5 2.0 hdi 2003
Renault megane 1.9 dti letnik 1999 - že davno šel počivati
Odgovori