Avto "plava" po menjavi gum

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
davidb
Prispevkov: 21
Pridružen: 29 Avg 2014, 19:12
Kraj: Zagorje ob Savi

Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a davidb »

Zdravo, takoj po menjavi gum opažam, da se mi avto zelo čudno obnaša na cesti, v ovinkih nikakor ni tako kot bi moglo bit.
Občutek imam skoraj kot bi hotelo avto odnesti, spredaj pa kolo "zagrabi" kasneje, kot bi zaplaval preden kolo zagrabi tako kot je treba... Pred tem sem imel zimske gume s skoraj nič profila, pa se je proti tem peljal veliko bolje, čeprav so bile lani vredu. Spredaj imam rabljene 1 sezono Barum, zadaj nove Viking...

Avto je megane II RS, 225KM, letnik 2005.

Kje naj začnem?

PS: tudi pri zaviranju v ovinek, že od prej opažam, kot bi ena stran zagrabila bolj kot druga, in je zadek kar živahen... je to normalno?
Uporabniški avatar
Vocko
Prispevkov: 91
Pridružen: 14 Apr 2010, 18:53
Kraj: Šmarješke Toplice

Re: Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a Vocko »

Daj vse 4 enake gume gor

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Jaz imam isti problem na popolnoma novem meganu z Contisportcontact 5 gumami. Sedaj ko je ta vročina je avto teško vodljiv in gumijast, volan totalno nedirekten. Zjutraj in zvečer ko se shladi je precej boljše, ampak še zmeraj plava. Gume so na otip zelo mehke :cry:
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a franko »

Po moje imas tezavo zaradi zadnjh novih gum. Nekatere so take da te najprej 'odnese' potem pa zagrabijo.
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Več stvari je lahko narobe. Mehke bočnice in nisi navajen. Neenakomeren tlak. Hin amortizer. Ali luft v končniku - na cliu 3 rs ob istih simptomih pomeni da je hin sprednji zgornji končnik. sicer ima meg 2 rs sprednje vpetje drugačno, ampak vseeno preveri zračnost podvozja.

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Squealing tire is a happy tire :)
DriftKing
Prispevkov: 45
Pridružen: 05 Apr 2018, 22:43

Re: Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a DriftKing »

Najbolš da začneš šparat za nove 'prave' gume. Nevem kdo bi deval tak drek na rs-a.
Clio RS 172
Uporabniški avatar
davidb
Prispevkov: 21
Pridružen: 29 Avg 2014, 19:12
Kraj: Zagorje ob Savi

Re: Avto

Odgovor Napisal/-a davidb »

a_sist napisal/-a:Več stvari je lahko narobe. Mehke bočnice in nisi navajen. Neenakomeren tlak. Hin amortizer. Ali luft v končniku - na cliu 3 rs ob istih simptomih pomeni da je hin sprednji zgornji končnik. sicer ima meg 2 rs sprednje vpetje drugačno, ampak vseeno preveri zračnost podvozja.

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Očitno je nekaj ma tem, sem obrnil gume (zadnje spredaj) in je avto popolnoma drug.
Zračnost podvozja je ok, sem ravno menjal premnik in se je porihtalo kar je bilo treba+narejena optika.

Kar se gum tiče, žal se ne izide vedno tako kot bi si človek želel, pride kaj vmes in tako sem se pač namesto štirih michelin pilot sport 4 zadovoljiv s dvemi lanskimi in dvemi novimi cenejšimi. Je bilo treba dat denar drugam, ni avto prioriteta.
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Barum gume so zelo mehke. Zato občutek plavanja. Se pa kar dobro obnesejo, samo na RSu pa res ne. Tak avto rabi pravo gumo.
Slika
Uporabniški avatar
davidb
Prispevkov: 21
Pridružen: 29 Avg 2014, 19:12
Kraj: Zagorje ob Savi

Re: Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a davidb »

Cefizelj napisal/-a:Barum gume so zelo mehke. Zato občutek plavanja. Se pa kar dobro obnesejo, samo na RSu pa res ne. Tak avto rabi pravo gumo.
Ja, se popolnoma strinjam, je pa pač ta trenutek zelo težko mi kupit prave gume, sem jih pa rabil pod skoraj nujno.
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Sej to razumem. Sam sem imel Barum gume na meganu 2 dizlu pa so se odlično obnesle price/performance. :)

Mam podoben problem na ženinem avtu, so original goodyearke polom, spredaj smo pa po preklani gumi dal gor continentalke je pa avto čisto drug.
Slika
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

V katere continentalke ste ga pa obuli?
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Premium contact 5. 205/55/16. Avto je pa Pug 308.
Slika
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Slišau sm veliko dobrega o teh gumah in tudi sam razmišljam da bi jih nataknil spredaj na svojega Megana. Rad bi zamenjau te katastrofalne contisportcontact 5.
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Avto "plava" po menjavi gum

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Jaz sem jih dal gor po internet priporočilih in moram rečt da je super guma. Lani jeseni smo jo montirali, tako da ma par kilometrov že za sabo. Bomo vidli kaj bo 3 in 4 sezono.
Slika
Odgovori