BiXenon retrofit Scenic 2 2006-2008

Modifikacije vozil
Odgovori
Bavaria_freak
Prispevkov: 20
Pridružen: 25 Dec 2017, 08:18

BiXenon retrofit Scenic 2 2006-2008

Odgovor Napisal/-a Bavaria_freak »

Pozdravljeni

Zakaj se gre?
Predelava original žarometa Scenica 2 2006-2008 z halogenskim H7 hellinim projektorjem
na izredno zmogljiv bixenon projektor znamke Aharon...

Pred meseci sem odpru temo na okvare in pomoč...v zanimanju kateri projektor je vgrajen
v žarometu Scenica 2 2006-2008 in prišeu sem do informacije de gre za Hellin E55 projektor.

Link do kompletnega kita...vendar v mojem primeru projektor Aharon EvoxR 2.0
https://www.retrofitlab.com/en/bi-xenon ... kit-2.html

Malo opisa poteka same montaže...
1.demontaža prednjega odbijača
2.demontaža luči
3.odpiranje zadnjega dela luči na mestu kjer pride protiprašna gumjasta zaščita v
velikosti cca. 10x10cm
4.demontaža starega halogenskega Hellinega projektorja
5.montaža novega bixenon projektorja
6.prevezava bixenon funkcije za vklop dolgih luči
7.montaža ballasta na spodnji del luči
8.zapiranje zadnjega dela luči
...ter montaža luči in odbijača,ter nastavitev višine snopa zasenčenih luči

SLIKOVNI MATERIAL SLEDI!

Malo za predstavo...test istega projektorja...na posnetku se dejansko ne vidi sama svetilnost,ker v živo je zadeva še malenkost bolj intenzivna.
https://youtu.be/eEEI7b1VBkw


V glavnem rezultat je absolutno neverjeten...
Zasenčene luči svetijo izredno široko ter intenzivno do 100m daleč.
Dolge luči pa enostavno naredijo dan pred avtomobilom...dobesedno! do 300m daleč

Izredno zanimiva zadeva za vse kateri bi radi naredili za svojo varnost in druge udeležence v prometu!

Lp
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: BiXenon retrofit Scenic 2 2006-2008

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

Izgleda super, ampak homologacija? 100 m za zasenčene je bistveno preveč, glede na zakonodajo mora biti med 40 in 80 metrov.
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: BiXenon retrofit Scenic 2 2006-2008

Odgovor Napisal/-a franko »

Ja s tem on skrbi za varnost drugih udelezencev v prometu. Meni je zelo fajn, ko mi en tak naredi dan v mojem avtu. Lahko knjigo med voznjo berem. Edino moti me, ker mi avto preklopi na dnevne luci.
use se da sam če se če
Bavaria_freak
Prispevkov: 20
Pridružen: 25 Dec 2017, 08:18

Re: BiXenon retrofit Scenic 2 2006-2008

Odgovor Napisal/-a Bavaria_freak »

franko napisal/-a:Ja s tem on skrbi za varnost drugih udelezencev v prometu. Meni je zelo fajn, ko mi en tak naredi dan v mojem avtu. Lahko knjigo med voznjo berem. Edino moti me, ker mi avto preklopi na dnevne luci.
Ste lahko malo bolj natančen v kakšni situaciji se vam naredi dan...

Drugače pa vsi novejši avtomobili z led ali xenon prilagodljivimi žarometi nekako motijo v prometu...sploh na kakšnih neravnih predelih cestišča ali čez kakšno vzpetino...
Bavaria_freak
Prispevkov: 20
Pridružen: 25 Dec 2017, 08:18

Re: BiXenon retrofit Scenic 2 2006-2008

Odgovor Napisal/-a Bavaria_freak »

B1 16v napisal/-a:Izgleda super, ampak homologacija? 100 m za zasenčene je bistveno preveč, glede na zakonodajo mora biti med 40 in 80 metrov.
100m je bilo rečeno na pamet oz. po občutku saj nismo merili kako daleč seže snop zasenčenih luči...

Iz radovednosti sem šeu na 4 različne tehnične, da bi mi izmerili svetilnost...in seveda noben ni izmeru isto oz.samo eden da je dolga luč premočna in noben še ni imeu primera da bi luči preveč svetile!?
Odgovori