Laguna 2 nadgradnja osnovne opreme

Vse debate v zvezi z Renault Talismani, Lagunami, Megani in Clioti vseh letnikov
Odgovori
Krist
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Maj 2019, 01:39

Laguna 2 nadgradnja osnovne opreme

Odgovor Napisal/-a Krist »

Pozdravljeni

Imam laguno 2 ph 2 z osnovno opremo
Rad bi si vgradil tempomat, to ze vem da je mozno, zanima me ali kdo ve priblizno ceno vgradnje?
Kako je s parking senzorji? Vecina lagun ima napeljavo ze vgrajeno? Zamenja se samo okrasna letev na zadnjem odbijacu in vgradijo ter priklopijo senzorji ali se kaj?
Ali se da vgraditi navigacijo in/ali je to ze pripravljeno v vozilu ali ne?
Kako je z nadgradnjo na radio cabasse?
Ali so bluetooth, navigacija in govorna naprava vezani na cabasse radio? In kako je z naknadno vgradnjo tega?

Hvala
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Laguna 2 nadgradnja osnovne opreme

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Če imaš veselje se vse da, jaz ko sem imel laguno sem to naredil.
Za zadnje parking senzorje je treba odstraniti odbijač, razstavit komplet obloge na levi strani prtljžnika in pri zadnjih sedežih da prideš do konektorja, na katerem se spoji inštalacija za zadnje luči. Jaz sem moral menjat komplet inštalacijo. Zadaj je potrebno vgraditi tudi piskač in računalnik za senzorje. Preko CLIPa je treba sprogramirati računlanik.
Za tempomat si že ugotovil.
Glede navigacije pa tako... ne bo delovala, saj je potrebno razdreti kompletno armaturno ploščo in kompletno inštalacijo spredaj. Tudi računalnik mora bit drug/prilagojen za navigacijo, da pošilja podatke v navi računalnik.
Nadgradnja na cabasse kot sem dejal je izvedljiva ampak navi ne bo deloval. Potrebna je tudi GPS antena, odstranjevanje stropa, če želiš mikrofon za bluetooth...
Ni tako malo dela. Ampak če imaš eno komplet laguno z vso tako opremo se splača, če boš to vse posebej kupoval, pa ne.
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Krist
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Maj 2019, 01:39

Re: Laguna 2 nadgradnja osnovne opreme

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ok, torej se splaca samo tempomat potemtakem
Ce vgradim samo radio cabasse ali bo sploh delal v mojem avtu ce ostalega nic ne spreminjam?
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Laguna 2 nadgradnja osnovne opreme

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Tudi za nadgradnjo samo radia je potrebna kompletna predelava napeljave, menjava sovoznikovega predala, saj gre vanj ojačevalec, kabli do zgornjega zaslona, kabli do sredinske konzole...
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Krist
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Maj 2019, 01:39

Re: Laguna 2 nadgradnja osnovne opreme

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ok, iskreno hvala za informacije :)
Odgovori