Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Debate o vseh Renault Sport modelih (Twingo, Clio, Megane)
Odgovori
mardziha
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Mar 2010, 09:23
Kraj: Velenje

Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a mardziha »

Lep pozdrav.

Mam eno težavo in upam, da mi bo kdo znal pomagati ali me vsaj usmeriti v pravo smer. Problem je v tem, da voznikovo steklo je naenkrat nehalo delovati kot mora. Ko pritisnem stikalo za spust el. stekla mi ga spusti za par cm in se ustavi. Pol morem pa spustit stikalo pa spet pritisnem pa se spet za par cm spusti in ustavi. Stikalo sem že menjal pa ni nič boljše. Kje bi še lahk pogledal kaj bi bilo narobe? Sovoznikovo steklo pa spušča normalno, kakor dolgo držim tolk ga spušča. Je pa pri sovoznikovem steklu drug problem, da mi ga spušča samo ko je avto prižgan. Če je kontakt sam, ne reagira sploh.

Za informacije se vam zahvaljujem.

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
Ziga00
Prispevkov: 1236
Pridružen: 29 Sep 2007, 17:46
Kraj: Vnanje Gorice

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a Ziga00 »

Kar se tiče sovoznikovega stekla: a ni tako da mora bit avto pod polnim kontaktom za dvig/spust stekel?
Z voznikovim steklom je pa lahko naslednja zadeva: če imaš pulzni pomik stekel je lahko problem da se je enoti ki kontrolira stekla sfuzlalo in jo moraš samo kalibrirat na novo. Drži gumb za dvig stekla par sekund po tem, ko se je steklo že zaprlo.

Lp
mardziha
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Mar 2010, 09:23
Kraj: Velenje

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a mardziha »

Ne vem kk je pri drugih meganih glede sovoznikovega stekla. Sam po mojem bi jo mogu spustit ko maš kontakt, ker voznikovo pa pod kontaktom lahk spuščaš. Bom probal to z stikalom.
mardziha
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Mar 2010, 09:23
Kraj: Velenje

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a mardziha »

Aja pozabil. Kakšen je pulzni pomik? To je ta ko pritisneš držiš sekundo pa sam pol do konca spusti steklo ti pa lahka dol daš prst s stikala?
mardziha
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Mar 2010, 09:23
Kraj: Velenje

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a mardziha »

Update: Tisto z džanje stikala ni pomagalo. Še kaka ideja?
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a Spula »

mardziha napisal/-a:Update: Tisto z džanje stikala ni pomagalo. Še kaka ideja?
A kaj "melje" ko spuščaš, da niso šla vodila rakom žvižgat?
RenaultSport
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a schik »

Verjetno je treba programirat steklo. Pritiskaj toliko časa da odpreš do konca. Ko je do konca odprto ga drži kakih 10 sekund. Isto zadevo ponovi z zapiranjem. Mislim da za zapiranje ga lahko držiš in bo šlo skos do vrha brez zatikanja. Ko se zapre ga še drži kakih 10 sekund. To bi moglo bit to.
mardziha
Prispevkov: 10
Pridružen: 04 Mar 2010, 09:23
Kraj: Velenje

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a mardziha »

@schik

Sem poskusil tvojo metodo, pa ni pomagalo. Sem puskusil pri kontaktu pa tudi da je avto laufal. Zgleda se je elektroniki mal sfuzlalo. Ene leto pa pol mi je naredilo isto ampak je pol po parih dneh začelo spet normalno delovat. Tk da zdej sem brez idej.
Uporabniški avatar
mateichk
Prispevkov: 700
Pridružen: 04 Jan 2009, 20:55
Kraj: Hrastnik

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a mateichk »

Pri meganih je tko da če samo pritisneš start to se prav samo kontakt da dela radio brez prižganga motorje se morjo okna normalno pomikat gor in dol...
..:: Renault MEGANE II 1.5 dCi 106KM ph2 2006 ::..
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Pri men je tko da čr sam start pritisnem (delni kontakt) mi stekla ne delajo; če pritisnem start+zavoro (ko je avto v prestavi) za polni kontakt (se prižgejo tudi lučke v armaturki, nivo goriva,... (avto ni prižgan), pa mi stekla normalno šibajo gore dole.

Zdej če znaš, bi bilo najbolj enostavno da tapeto dol vzameš in pogledaš kako zajla teče in da je vse mehansko tako kot mora biti.
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a Markolino »

iRenault napisal/-a:Pri men je tko da čr sam start pritisnem (delni kontakt) mi stekla ne delajo; če pritisnem start+zavoro (ko je avto v prestavi) za polni kontakt (se prižgejo tudi lučke v armaturki, nivo goriva,... (avto ni prižgan), pa mi stekla normalno šibajo gore dole.

Zdej če znaš, bi bilo najbolj enostavno da tapeto dol vzameš in pogledaš kako zajla teče in da je vse mehansko tako kot mora biti.
Meni deluje vse na ''delnem kontaktu'' šipe, streha, gretje sedežev itd. In na armaturki se ne prižgejo lučke.. Lučke se prižgejo če dam v prestavo in prtisnem na stopalko od bremze in nato start.. takrat ti odklene volan začne delovati servo, ker je električen in ker ni prtisnjena sklopka, motor ne zalaufa.. Na ekranu napiše (Select neutral) Hvala bogu ima to zaščito ;)

L.p.
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a iRenault »

A rees??

A mogoče veš kero stopnjo opreme ima tvoj avto?
Ker so pol spet neki fučkali za brez veze.
Mislm, men se tista opcija da lahko v delnem kontaktu vse delaš, zdi super - ker jaz morm za karkoli (izjema je radio) dat tisti pol kontakt (prestava + bremza).

Jao...
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a Spula »

iRenault napisal/-a:A rees??

A mogoče veš kero stopnjo opreme ima tvoj avto?
Ker so pol spet neki fučkali za brez veze.
Mislm, men se tista opcija da lahko v delnem kontaktu vse delaš, zdi super - ker jaz morm za karkoli (izjema je radio) dat tisti pol kontakt (prestava + bremza).

Jao...
Če pa avto zalaufaš in ugasneš ti pa stekla delajo brez kontakta?
RenaultSport
Uporabniški avatar
Markolino
Prispevkov: 1057
Pridružen: 06 Jan 2009, 08:57

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a Markolino »

Spula napisal/-a:
iRenault napisal/-a:A rees??

A mogoče veš kero stopnjo opreme ima tvoj avto?
Ker so pol spet neki fučkali za brez veze.
Mislm, men se tista opcija da lahko v delnem kontaktu vse delaš, zdi super - ker jaz morm za karkoli (izjema je radio) dat tisti pol kontakt (prestava + bremza).

Jao...
Če pa avto zalaufaš in ugasneš ti pa stekla delajo brez kontakta?
Meni ja. Ker ko avto zalaufaš in ga nato ugasneš ima še vedno delni kontakt, dokler ne odprem vrata.. Ko pa se odprejo vrata pa se tale delni kontakt ugasne. prav tako se ugasnejo tudi xnenonke ter radio. :!: :wink:
Megane C.C. / 2.0 16V T. - Privilege luxe / Karman
Romancek1
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 Avg 2017, 13:16

Re: Megane II - Električni pomik voznikovega stekla

Odgovor Napisal/-a Romancek1 »

Za Megana 2 letnik 2008 (5 vrat) me zanima, zakaj se mi voznikovo okno ne odpira avtomatsko, ostala okna se. Če stikalo držim na kratko, se okno normalno odpira in zapira. Ali je problem v stikalu na vratih (da ga zamenjam), ali pa gre za kakšen modul?
Odgovori